id: 6myj9f

Wilcze Mikołajki 2023 - Wsparcie Rodzinnego Domu dla dzieci w Trzebieszewie

Wilcze Mikołajki 2023 - Wsparcie Rodzinnego Domu dla dzieci w Trzebieszewie

Nasi użytkownicy założyli 1 176 878 zrzutek i zebrali 1 228 875 366 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • W dniu Mikołajek, a więc 6 grudnia, do akcji "Wilcze Mikołajki" dołączyła społeczność Amici Sportivi.


  Pan Marcin Nowomiejski, który jest założycielem projektu Amici Sportivi - dedykowanemu wszystkim kibicom calcio - założył specjalną Skarbonkę do zrzutki, która wesprze nasz cel! Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować za dołączenie do akcji i za pomoc dla Rodzinnego Domu dla dzieci w Trzebieszewie.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wilcze Mikołajki - czym są?

Wilcze Mikołajki to inicjatywa społeczności kibców AS Roma w Polsce. Akcja zapoczątkowana została w 2010 roku i ma na celu wsparcie wybranych Domów Dziecka i obdarowanie podopiecznych prezentami z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Przez pierwsze lata i 5 edycji Wilczych Mikołajek, wspierana była publiczna placówka w Tanowie. Zbiórka organizowana była na stronie www.asroma.pl oraz forum Lupi Polacchi.


W 2019 roku z inicjatywy Romanisti dalla Polonia, wspónie z Lupi Polacchi oraz społecznością strony www.asroma.pl reaktywowaliśmy Wilcze Mikołajki i w ramach akcji odwiedziliśmy Rodzinny Dom w Tanowie oraz Dom Dziecka w Policach.


Z kolejną edycją, tj. od 2020 roku, wspieramy Rodzinny Dom Dziecka w Trzebieszewie (placówka przeniesiona z Tanowa) prowadzony przez Panią Beatę i Pana Michała. Opiekują się wesołą gromadką 9 dzieciaków, na którą składa się 5 dziewczynek i 4 chłopców.


5saZ8pTAoKQ4pHYd.jpg

gnEVW3U3JEZ9gk0R.jpg


HQS9e0demSUnnTNk.jpg


Od 2021 roku głównym celem zbiórki jest pomoc w remoncie domu, do którego rodzina przeniosła się w 2020 roku. Na tym głównie się skupiamy. Dom jest poniemiecki, a ostatni remont pochodzi z lat 80-tych! Za zebrane środki w ramach kolejnych akcji udało się min. zakupić nowe okna, wejściowe drzwi do domu, drzwi w pokojach, pomalować cały dom w środku, wymienić podłogi na parterze, wyremontować łazienkę starszych dziewczynek, przebudować strych i zaadaptować go do warunków mieszkalnych oraz zmodernizować pomieszczenia gospodarcze. Oczywiście, nie zapominamy o samych dzieciach - opiekunowie również otrzymują skromne upominki :) - które jak co roku obdarowywane są prezentami.


ZTPW5TWCluODwg4Z.jpg


TDyTgjJp9sgmohyj.jpg


Dzieci zawsze starannie przygotowują się do wizyty: witają nas przyśpiewkami dopingującymi nasz ukochany klub, przygotowują wykonane własnoręcznie upominki, wystrajają dom w nasze barwy. Słowa uznania kierujemy do opiekunów: Pani Beaty i Pana Michała. To wspaniali ludzie, którzy zdecydowali, że będą żyć właśnie w ten sposób: Prowadząc Rodzinny Dom Dziecka. Dzieci są niesamowicie zaradne i inteligentne. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego w jaki sposób opiekują się dziećmi.


xZRiMiOXETn7sfde.jpg


Do tej pory zbiórka była organizowana wewnętrznie. Oprócz zwykłych przelewów organizujemy też aukcje, w których do wylicytowania są różne fanty przekazane przez kibiców. Więcej na temat aukcji dowiecie się na mediach społecznościowych Romanisti dalla Polonia, lub Lupi Polacchi.


W tym roku zbieramy na 1) remont łazienki i 2) wymianę parkietu na piętrze.

1) • Konieczne jest odzielenie toalety od łazienki, gdyż teraz gdy jedno dziecko zajmie łazienkę, nikt nie może skorzystać z toalety.

• wymiana wanny na o wiele mniejszą, ponieważ ta która jest powoduje ogromne zużycie wody. Jedno dziecko nalewa wodę do wanny, kolejne muszą czekać aż bojler nagrzeje wodę. Wieczorne mycie trwa bardzo długo.

• zrobienie bardzo dobrej wentylacji w łazience, gdyż po wymianie okien na plastikowe pojawił się grzyb. Jest wilgoć. Łazienka służy też jako pralnia.

• zakupienie szafki pod umywalkę, ponieważ obecna jest już stara i się rozpada.


j7uQWr2IViVMrzIa.jpg


2) • podłoga na korytarzu, na piętrze. Jest tam parkiet z lat 80-tych, który wydziela brzydki zapach stęchlizny, rozpada się, a w miejscach gdzie dzieci tańczą są już dziury.


W imieniu wszystkich kibiców AS Roma w Polsce, redakcji portalu asroma.pl oraz grup kibicowskich: Romanisti dalla Polonia i Lupi Polacchi, a także społeczności Amici Sportivi, serdecznie Dziękujęmy wszystkim za wsparcie naszej zbiórki!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 218

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków