id: 6n33jg

Zostać biednym rentierem - pomysł abstrakcyjny

Zostać biednym rentierem - pomysł abstrakcyjny

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 166 317 zrzutek i zebrali 1 212 755 424 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzisiaj rano w drodze do pracy zdałem sobie sprawę, że jeśli przynajmniej 10% naszego społeczeństwa przelałoby mi 1 zł na konto, to udałoby mi się uzbierać 1 milion dolarów (według dzisiejszego kursu). 1 milion dolarów pozwala stać się biednym rentierem, kim każdy z Nas pewnie chciałby zostać. Zakładając, że 1 zł dla około 10% naszego społeczeństwa nie jest kosztem, który mocno obciąży ich budżet, mi pozwala zostać upragnionym milionerem. Pewnie każdy kto przeczyta ten post odnośnie zrzutki, z automatu popuka się w głowę, oceniając mnie oraz moją prośbę za wyraz bezczelności. Zakładam, że pojawi się spora grupa ludzi, która parsknie śmiechem, grupa analityków pomysłu, oraz pewnie taka, która zada sobie pytanie czemu On, a nie Ja. Prawda jest taka, że dzisiaj to mogę być Ja, a jutro Ty i każdy z Nas, kwestia zbudowania odpowiedniej skali i nie rozkładania tematu na głęboką analizę.


Jest to pierwsza i mam nadzieję, że ostatnia forma w moim życiu proszenia się o coś, więc podejrzewam, że powinienem ze swojej strony wspomnieć parę słów o sobie. Tak więc, nie jestem w niczym nad wyraz wyjątkowy, ani nie jestem biedny, ani bogaty, płace uczciwie podatki, odkładam na ZUS, spłacam kredyty.

Dni mam podobne jak większość z Was. Nie narzekam, i dziękuje za to co mam, ciesząc się małymi rzeczami. Obiektywnie nie mam się do czego przyczepić.


Pomysł zostania biednym rentierem wynika tylko z chęci sprawdzenia idei, ruchu społecznego, który mógł wspierać każdego z Nas, chociaż z góry musimy wiedzieć, że nie stanie się to tu i teraz i nie obejmie wszystkich uczestniczących w procesie.

Moja prośba o wsparcie również w żaden sposób nie ma statusu priorytetowej, ponieważ zdaje sobie sprawę jak wielka grupa ludzi tutaj wymaga pilnej pomocy i tych Wszystkich zawsze musimy stawiać na pierwszym miejscu.


Nie zamierzam też w żaden sposób inwestować w promocję swojego postu, będzie jak będzie i tyle.


PS. Hipotetyczne, zakładając, że zostaje milionerem, czy biednym rentierem...zamierzam tylko podróżować i pracować nad ideą, aby jak największa grupa, mogła również nimi zostać, bez oceniania, podziałów oraz wprowadza kryteriów przydzielania tego statusu danemu człowiekowi.


Tyle w telegraficznym skrócie,


Trzymajcie się!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora