1 540 zł z 9 000 zł

17%

1 540 zł

z 9 000 zł

zakończona

31.10.2019r

20

wspierających
17%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • W tym roku będę na Pol'n'Rocku! Jeśli też zamierzasz, to możemy umówić się na sesję właśnie tam. Zdjęcia otrzymasz już na festiwalu.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Myślałeś kiedyś o tym czy ludzie, których na co dzień widzisz wesołych, są tacy w rzeczywistości? Ja za pomocą fotografii chcę pokazać ich życiowe traumy i odsłonić ich prawdziwe oblicza.

Nazywam się Angelika Pułtorak, jestem studentką Akademii Fotografii w Krakowie i w tym roku organizuję wystawę dyplomową wraz z wernisażem, który podsumuje mój cały tok nauczania w tym kierunku.

Studia sprawiły, że poczułam się pewniej w tym, co robię, dlatego moja wystawa będzie dotyczyła sfery życia, która jest trudna i w dalszym ciągu pozostaje tematem tabu w znacznej części społeczeństwa.

Zastanawiałeś się kiedyś czy ta uśmiechnięta dziewczyna na ulicy była kiedyś molestowana? Albo czy ten kierowca autobusu, którego widzisz prawie na co dzień,wychowywał się w skrajnie patologicznych warunkach? Może był bity? Poniżany? Z wierzchu wszystko wygląda normalnie, ale nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Moim projektem ukażę historię takich właśnie osób. Na zdjęciach nie zobaczysz ich twarzy, jednak ujrzysz głęboko skrywane życiowe koszmary, traumatyczne wspomnienia, kompleksy, choroby psychiczne.

Kiedy zaczęłam otwarcie mówić o swoim pomyśle na pracę dyplomową, ludzie sami zaczęli opowiadać mi swoje własne przeżycia. Najpierw z pewną dozą nieśmiałości, lecz gdy przekonali się, że mogą mi zaufać, śmielej przedstawiali swoje historie. Z resztą kim jestem, żeby ich oceniać, skoro jestem taka sama, jak oni.

Z racji ogromnego zaufania, którym obdarzyli mnie współtwórcy projektu oraz odpowiedzialnością, jaką na siebie narzuciłam, podchodzę do tematu bardzo profesjonalnie. Zbiórka, którą organizuję, pokryje większość kosztów realizacji projektu, począwszy od niezbędnego sprzętu, wykonania, kończąc na organizacji wystawy. Wszystko po to, aby wyróżnić i docenić trud, jaki włożyły te osoby ściągając przede mną tak silnie przytwierdzoną do twarzy maskę.

Maską można dużo zakryć, lecz ciałem nie, dlatego zdjęcia wykonuję w formie nagości zakrytej tak, aby nie oszukać widza wyrazem twarzy lub stylem ubioru. Do odbiorcy przemawiać będzie tylko mowa ciała, rekwizyty i otoczenie nawiązujące do traumy danej osoby.

Na co zbieram?

1.aparat analogowy średnioformatowy, np. Mamiya RZ 67/RB 67, Pentax 6x7, Rolleiflex,

2. światłomierz, np. Sekonic L-308X,

3. lampy studyjne, modyfikatory światła i profesjonalne okablowanie,

4. klisze do aparatu,

5. wydruki zdjęć na dużym formacie oraz ich oprawa,

6. instalacja wystawy, m.in. wynajęcie pomieszczenia, jego wyposażenie oraz oprawa muzyczna.

Będę wdzięczna za każdą złotówkę!

Mój fanpage: https://www.facebook.com/AngelikaPultorakFotografia

Profil na maxmodels: https://www.maxmodels.pl/fotograf-gandziua.html

Wpłacający20

 
Dane ukryte
500 zł
PP
Paweł Pirkl
250 zł
DP
Dorota Pirkl
192 zł
KJ
Katarzyna Jankowska
150 zł
K
Kamil
100 zł
LK
Leniwy Krzyś
80 zł
N
Nikol
51 zł
P
Piotrek
50 zł
K
Kamil
40 zł
KM
Kuba M
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Dostęp do prywatnej grupy!

Dzięki za wpłatę! Od teraz możesz dołączyć do grupy na Facebooku, gdzie będę zamieszczać niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia!

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 25 zł i więcej

Grupowe spotkanie przy lampce wina

Jesteś super! Chętnie spotkam się z Tobą przed wernisażem na lampkę wina i zamienię słówko.

wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 60 zł i więcej

Zdjęcia w pełnej jakości!

Oprócz dostępu do grupy i spotkania przy lampce wina, otrzymasz ode mnie paczkę zdjęć w pełnym formacie w formie cyfrowej.

Wybieram

Wpłać 125 zł i więcej

Prezent w formie fotografii!

Twoja wpłata daje mi naprawdę wiele! W zamian za to wyślę Ci wydrukowaną, wybraną przez Ciebie fotografię* o wymiarach zbliżonych do A5. Oczywiście zapraszam na lampkę wina przed wernisażem i do prywatnej grupy na facebook'u.

*do wyboru zdjęcia z grupy z facebook'a

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Sesja zdjęciowa!

Za tę kwotę zrobię Ci portretową sesję zdjęciową (10 zdjęć do wyboru) w Krakowie lub okolicach. Jeśli nie chcesz sesji, zawsze możesz otrzymać wywołane dwa wybrane zdjęcia* o rozmiarach zbliżonych do A5. I oczywiście zapraszam na lampkę wina przed wernisażem oraz do prywatnej grupy na fb.

*do wyboru zdjęcia z grupy z facebook'a

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Sesja i oprawione zdjęcie A4!

Portretowa sesja zdjęciowa (10 zdjęć do wyboru) oraz wywołane i oprawione 1 wybrane zdjęcie w formacie A4! Również zapraszam do prywatnej grupy na fb oraz na spotkanie przy lampce wina przed wernisażem :)

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

463 932 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?