id: 6phj34

Misja Ukraina-na ewakuację i pomoc humanitarną

Misja Ukraina-na ewakuację i pomoc humanitarną

Nasi użytkownicy założyli 1 190 004 zrzutki i zebrali 1 254 230 783 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ukraina. Do końca mieliśmy nadzieję, że nie dojdzie do najgorszego. Niestety.


W tym czasie, gdy my śledzimy zdjęcia z ataków i wjazd czołgów nasi przyjaciele - pracownicy lokalnych organizacji na Ukrainie ewakuują dzieci i osoby starsze z atakowanych terenów.


Już w nocy przychodziły do nas pierwsze informacje i pytania od naszych ukraińskich współpracowników. Marina z organizacji Beregina z Mariupola, która od lat pomaga ofiarom konfliktu


Teraz trwają aktywne działania wojenne, podobnie jak w 2015 r., tylko na większą skalę! Domy płoną w Mariupolu, niedawno mijałam jeden z nich. Wiele wiejskich domów zostało ostrzelanych. Musimy zacząć ewakuację w bezpieczne miejsca starszych i przede wszystkim dzieci. Potrzebujemy pieniądze przede wszystkim na benzynę, generatory prądu, leki (uspokajające, nasercowe, opaski uciskowe, przeciwbólowe), jedzenie.


Działajmy! Nie ma czasu do stracenia


Do zbiórki dodajemy zdjęcia przesłane nam w ciągu ostatnich godzin z atakowanych terenów oraz nasze prywatne zdjęcia z projektów, które organizowaliśmy we współpracy z ukraińskimi działaczami. Na nich:


Anna, psycholożka, która odwiedza małe wiejskie społeczności, by prowadzić pomoc w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zajęcia z arteterapii.


Jest też Andriej, lekarz, który pracuje w czymś co możemy nazwać mobilnym punktem wsparcia- jeździ na wioski, by udzielać pomocy medycznej osobom starszym, które nie mają szans, by dotrzeć do lekarza w mieście.


A na pozostałych zdjęciach pracownicy: prawnicy, psycholodzy, pracownicy socjalni z grupy Beregina z Mariupola.


Update info👇👇

Fundacja HumanDoc z Polski i Stowarzyszenie Beregina w Ukrainy

 

👉 PILNIE POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!🙏🙏

 

Potrzebne są pieniądze na zakup dla ludności cywilnej w Mariupolu:


•  Leków specjalistycznych (np. dla osób chorujących na serce), opaski uciskowe, medykamenty wykorzystywane w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej, folie życia etc.

•  Benzyny – na dojazd do zbombardowanych miejsc, transport rannych do szpitali

•  Żywności i środków higieniczne

•  Agregaty prądotwórcze

 

‼️👁‍🗨️ Prowadzimy akcję ewakuacji:

 

Organizujemy ewakuację do Polski dzieci, matek i osób starszych, walczących żołnierzy, wspierających ich lekarzy, psychologów, działaczy społecznych.

 

🚩🚩Pieniądze potrzebne są przede wszystkim na:

 

• Zorganizowanie transportu - zakup benzyny do autobusów ewakuujących ludność do granicy z Polską (trasa w jedną stronę to aż 1350 km), wynajem autobusu (pierwszy autobus jest już w drodze do Polski!)l Łącznie planujemy przewieźć ok. 100 kobiet, dzieci i osób niepełnosprawnych.


‼️ Niżej przesyłamy nagranie, które dostaliśmy od Mariny, szefowej naszej partnerskiej organizacji

w Mariupolu. Posłuchajcie!

To krótkie nagranie wystarczy, by zrozumieć dlaczego pomagamy i dlaczego każde wsparcie naszych działań jest ważne.

 Organizujemy ewakuację do Polski dla dzieci, matek i osób starszych. Skupiamy się na Mariupolu, czyli dosłownie pierwszej linii frontu, miejscu, gdzie już niewiele osób dociera z pomocą

i jeszcze mniej osób jest w stanie zorganizować ewakuację.


Naszą siłą jest współpraca z Bereginą, czyli Ukraińcami niosącymi pomoc humanitarną tam na miejscu.


Mimo to akcja ewakuacji jest jest bardzo trudna choćby z uwagi na odległość. Trasa z Mariupola do polskiej granicy to około 22h jazdy autobusem, ale w warunkach wojny pokonanie tej odległości to aż 50 godzin, czyli 2,5 dnia jazdy. Dla uciekających przed wojną taki przejazd jest niezwykle wyczerpujący


kbef5976d9be4787.jpeg

----------------------------------------------------------------------------------

👉👉👉Jednocześnie w Polsce kompleksowo opiekujemy się ewakuowanymi z Ukrainy rodzinami: Zapewniamy im mieszkania, wyżywienie, odzież i wszystkie potrzebne rzeczy. Zapewniamy także wsparcie psychologiczne.


Na zdjęciach ewakuowani

e177c3e132f23e30.jpegr0e6efd67cb9017b.jpeg

h4633665b7ae2427.jpeg
O HumanDoc - Kim jesteśmy?

Fundacja HumanDoc – polska organizacja pozarządowa zajmująca się pomocą rozwojową, humanitarną, prowadząca projekty edukacyjne i społeczne. Zrealizowaliśmy ponad 50 projektów w kilkunastu krajach świata. Od 2015 r. działamy na Ukrainie. Po wybuchu konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2-15 r. prowadziliśmy w mieście Charków Centrum Wsparcia i Integracji dla ofiar konfliktu. Z naszego wsparcia skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę w lutym 2022 roku Fundacja HumanDoc organizuje akcje ewakuacji osób z zagrożonych terenów a jednocześnie dostarcza pomoc humanitarną i medyczną do wielu miast na Ukrainie (Mariupol, Kijów, Donieck, Zaporoże) oraz zapewnia kompleksową opiekę nad uchodźcami ukraińskimi w Polsce. 


pSrpak7AI2aWhgCl.jpg

Jak na miejscu, w Mariupolu, pomaga "Beregina"?


Fundacja HumanDoc wspiera organizację Mariupolskie Stowarzyszenie Kobiet „Bereginia”, z którą osobiście od 2019 roku prowadziliśmy działania na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę w obwodzie donieckim - do tej pory „Bereginia” pomogła dziesiątkom tysięcy osób.

 „Bereginia” skupia wokół siebie lokalnych działaczy- w sumie 20 osób, które tworzą mobilne grup wsparcia. Dzięki nim specjaliści, jak lekarze, psycholodzy, prawnicy i pracownicy socjalni docierają do osób zamieszkujące malutkie wioseczki, którzy inaczej nie mieliby szans skorzystać z opieki medycznej czy prawnej. Od momentu rosyjskich ataków, gdy Mariupol znalazł się na pierwszej linii frontu, grupa „Bereginia”  utworzyła grupy interwencyjne, które pracują w miejscach, na które spadły rosyjskie bomby. Pracownicy „Bereginia” wydostają ludzi spod gruzów, udzielają im pomocy medycznej, dla poważnie rannych organizują transport do szpitali. Psycholodzy wspierają tych, którzy stracili swoje domy a także zapewniają żywność i opiekę medyczną mieszkańcom regionu.


Na zdjęciach niżej pracownicy Bereginy - jeszcze przed wybuchem wojny (fot.archiwum prywatne)

a4ad1e539e229380.jpeg


Kilka zdjęć z naszych akcji 👇👇👇

Pomoc humanitarna

bcd4735af25b3ee6.jpegu2d9c3e9186f0ae8.jpeg

le5f73c87bbb6852.jpeg

l41836a398ce4ba0.jpeg

yf3b8695fb10164b.jpegA niżej zdjęcia z ewakuacji, w tym pierwszych osób ewakuowanych z Mariupola (zdjęcia umieszczamy za zgodą bohaterów). Już są bezpiecznie w Polsce. Kolejne transporty po dzieci, kobiety i osoby starsze- w drodze.


c85bc8a551b69880.jpegkb9f15113d489da9.jpeg

w sumie 33 osoby, 8 kotów i pies


rcab741ffe0ca69c.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4451

preloader

Komentarze 45

 
2500 znaków