id: 6phj34

Misja Ukraina-na ewakuację i pomoc humanitarną

Misja Ukraina-na ewakuację i pomoc humanitarną

Nasi użytkownicy założyli 914 067 zrzutek i zebrali 877 990 730 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ukraina. Do końca mieliśmy nadzieję, że nie dojdzie do najgorszego. Niestety.


W tym czasie, gdy my śledzimy zdjęcia z ataków i wjazd czołgów nasi przyjaciele - pracownicy lokalnych organizacji na Ukrainie ewakuują dzieci i osoby starsze z atakowanych terenów.


Już w nocy przychodziły do nas pierwsze informacje i pytania od naszych ukraińskich współpracowników. Marina z organizacji Beregina z Mariupola, która od lat pomaga ofiarom konfliktu


Teraz trwają aktywne działania wojenne, podobnie jak w 2015 r., tylko na większą skalę! Domy płoną w Mariupolu, niedawno mijałam jeden z nich. Wiele wiejskich domów zostało ostrzelanych. Musimy zacząć ewakuację w bezpieczne miejsca starszych i przede wszystkim dzieci. Potrzebujemy pieniądze przede wszystkim na benzynę, generatory prądu, leki (uspokajające, nasercowe, opaski uciskowe, przeciwbólowe), jedzenie.


Działajmy! Nie ma czasu do stracenia


Do zbiórki dodajemy zdjęcia przesłane nam w ciągu ostatnich godzin z atakowanych terenów oraz nasze prywatne zdjęcia z projektów, które organizowaliśmy we współpracy z ukraińskimi działaczami. Na nich:


Anna, psycholożka, która odwiedza małe wiejskie społeczności, by prowadzić pomoc w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zajęcia z arteterapii.


Jest też Andriej, lekarz, który pracuje w czymś co możemy nazwać mobilnym punktem wsparcia- jeździ na wioski, by udzielać pomocy medycznej osobom starszym, które nie mają szans, by dotrzeć do lekarza w mieście.


A na pozostałych zdjęciach pracownicy: prawnicy, psycholodzy, pracownicy socjalni z grupy Beregina z Mariupola.


Update info👇👇

Fundacja HumanDoc z Polski i Stowarzyszenie Beregina w Ukrainy

 

👉 PILNIE POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!🙏🙏

 

Potrzebne są pieniądze na zakup dla ludności cywilnej w Mariupolu:


•  Leków specjalistycznych (np. dla osób chorujących na serce), opaski uciskowe, medykamenty wykorzystywane w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej, folie życia etc.

•  Benzyny – na dojazd do zbombardowanych miejsc, transport rannych do szpitali

•  Żywności i środków higieniczne

•  Agregaty prądotwórcze

 

‼️👁‍🗨️ Prowadzimy akcję ewakuacji:

 

Organizujemy ewakuację do Polski dzieci, matek i osób starszych, walczących żołnierzy, wspierających ich lekarzy, psychologów, działaczy społecznych.

 

🚩🚩Pieniądze potrzebne są przede wszystkim na:

 

• Zorganizowanie transportu - zakup benzyny do autobusów ewakuujących ludność do granicy z Polską (trasa w jedną stronę to aż 1350 km), wynajem autobusu (pierwszy autobus jest już w drodze do Polski!)l Łącznie planujemy przewieźć ok. 100 kobiet, dzieci i osób niepełnosprawnych.


‼️ Niżej przesyłamy nagranie, które dostaliśmy od Mariny, szefowej naszej partnerskiej organizacji

w Mariupolu. Posłuchajcie!

To krótkie nagranie wystarczy, by zrozumieć dlaczego pomagamy i dlaczego każde wsparcie naszych działań jest ważne.

 Organizujemy ewakuację do Polski dla dzieci, matek i osób starszych. Skupiamy się na Mariupolu, czyli dosłownie pierwszej linii frontu, miejscu, gdzie już niewiele osób dociera z pomocą

i jeszcze mniej osób jest w stanie zorganizować ewakuację.


Naszą siłą jest współpraca z Bereginą, czyli Ukraińcami niosącymi pomoc humanitarną tam na miejscu.


Mimo to akcja ewakuacji jest jest bardzo trudna choćby z uwagi na odległość. Trasa z Mariupola do polskiej granicy to około 22h jazdy autobusem, ale w warunkach wojny pokonanie tej odległości to aż 50 godzin, czyli 2,5 dnia jazdy. Dla uciekających przed wojną taki przejazd jest niezwykle wyczerpujący


kbef5976d9be4787.jpeg

----------------------------------------------------------------------------------

👉👉👉Jednocześnie w Polsce kompleksowo opiekujemy się ewakuowanymi z Ukrainy rodzinami: Zapewniamy im mieszkania, wyżywienie, odzież i wszystkie potrzebne rzeczy. Zapewniamy także wsparcie psychologiczne.


Na zdjęciach ewakuowani

e177c3e132f23e30.jpegr0e6efd67cb9017b.jpeg

h4633665b7ae2427.jpeg
O HumanDoc - Kim jesteśmy?

Fundacja HumanDoc – polska organizacja pozarządowa zajmująca się pomocą rozwojową, humanitarną, prowadząca projekty edukacyjne i społeczne. Zrealizowaliśmy ponad 50 projektów w kilkunastu krajach świata. Od 2015 r. działamy na Ukrainie. Po wybuchu konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2-15 r. prowadziliśmy w mieście Charków Centrum Wsparcia i Integracji dla ofiar konfliktu. Z naszego wsparcia skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę w lutym 2022 roku Fundacja HumanDoc organizuje akcje ewakuacji osób z zagrożonych terenów a jednocześnie dostarcza pomoc humanitarną i medyczną do wielu miast na Ukrainie (Mariupol, Kijów, Donieck, Zaporoże) oraz zapewnia kompleksową opiekę nad uchodźcami ukraińskimi w Polsce. 


gc81166c131c7c8e.jpeg


Jak na miejscu, w Mariupolu, pomaga "Beregina"?


Fundacja HumanDoc wspiera organizację Mariupolskie Stowarzyszenie Kobiet „Bereginia”, z którą osobiście od 2019 roku prowadziliśmy działania na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę w obwodzie donieckim - do tej pory „Bereginia” pomogła dziesiątkom tysięcy osób.

 „Bereginia” skupia wokół siebie lokalnych działaczy- w sumie 20 osób, które tworzą mobilne grup wsparcia. Dzięki nim specjaliści, jak lekarze, psycholodzy, prawnicy i pracownicy socjalni docierają do osób zamieszkujące malutkie wioseczki, którzy inaczej nie mieliby szans skorzystać z opieki medycznej czy prawnej. Od momentu rosyjskich ataków, gdy Mariupol znalazł się na pierwszej linii frontu, grupa „Bereginia”  utworzyła grupy interwencyjne, które pracują w miejscach, na które spadły rosyjskie bomby. Pracownicy „Bereginia” wydostają ludzi spod gruzów, udzielają im pomocy medycznej, dla poważnie rannych organizują transport do szpitali. Psycholodzy wspierają tych, którzy stracili swoje domy a także zapewniają żywność i opiekę medyczną mieszkańcom regionu.


Na zdjęciach niżej pracownicy Bereginy - jeszcze przed wybuchem wojny (fot.archiwum prywatne)

a4ad1e539e229380.jpeg


Kilka zdjęć z naszych akcji 👇👇👇

Pomoc humanitarna

bcd4735af25b3ee6.jpegu2d9c3e9186f0ae8.jpeg

le5f73c87bbb6852.jpeg

l41836a398ce4ba0.jpeg

yf3b8695fb10164b.jpegA niżej zdjęcia z ewakuacji, w tym pierwszych osób ewakuowanych z Mariupola (zdjęcia umieszczamy za zgodą bohaterów). Już są bezpiecznie w Polsce. Kolejne transporty po dzieci, kobiety i osoby starsze- w drodze.


c85bc8a551b69880.jpegkb9f15113d489da9.jpeg

w sumie 33 osoby, 8 kotów i pies


rcab741ffe0ca69c.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4450

preloader

Komentarze 45

 
2500 znaków