id: 6pxcb5

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

120 303 zł 
z 95 000
126%
zakończona 31.05.2020r
1472 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Drodzy Darczyńcy.

  z całego serca dziękujemy za każdą przekazaną wpłatę. Dzięki tym środkom przez kolejne tygodnie epidemii będziemy mogli docierać do miejsc niemieszkalnych z potrzebną pomocą i paczkami. Zapewniamy, że każda złotówka, którą wpłacicie powyżej tej kwoty zostanie wykorzystana na paczki w czasie epidemii, a jeśli skończy się ona szybciej - na pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Dziękujemy, że po raz kolejny pokazujecie nam jak #LudzieSąDobrzy

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wtorkowe popołudnie przy ul. Celnej. Pod kolorowe drzwi numeru 5 podjeżdża samochód, siódmy z kolei, a para wolontariuszy przekazuje kolejne paczki, które lądują w bagażniku. Każdy samochód zabiera ich około 20. I jadą - w miejsca, które nie mają adresów. Jak co tydzień, od 8 tygodni. Ponad 1600 paczek od początku marca dotarło na pustostany, ogródki działkowe, a nawet do kanałów, gdzie żyją ludzie, którzy w czasie epidemii koronawirusa nie mogą pozwolić sobie na #zostańwdomu. 


Dzięki Waszemu wsparciu wolontariusze Zupy na Plantach docierają z paczkami do blisko 200 osób tygodniowo. Trzeba pamiętać, że osoby w kryzysie bezdomności mają słabszą odporność – to często ludzie starsi i schorowani - co sprawia, że są w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o potencjalne zakażenie się. 


Rozwożone paczki pomagają osobom doświadczającym bezdomności przetrwać ten trudny czas. Równocześnie ograniczamy w ten sposób ich przemieszczanie się po mieście i skupianie się w większych grupach. Wciąż niestety brakuje rozwiązań systemowych, by zapewnić im bezpieczne wsparcie dostępne przed epidemią.


Dlaczego jeszcze raz prosimy o Wasze wsparcie?

Ponieważ okres potrzebnej izolacji w związku z epidemią koronawirusa się przedłuża i środki na paczki z pierwszej zrzutki zostały wykorzystane. Niestety wszystko wskazuje na to, że czas naszych kryzysowych działań szybko się nie skończy. Dlatego ponownie prosimy Was o pomoc. 


Jaka jest zawartość paczki?

W paczkach znajduje się trwała żywność na kilka dni, pieczywo, napoje, bielizna, podstawowe artykuły higieniczne, a także niezbędne maseczki, które szyją nasi wolontariusze. Jest też garść informacji - tych podstawowych o aktualnie obowiązujących przepisach związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie epidemii, ale i tych może ważniejszych - że jesteśmy z nimi w tym czasie, że pamiętamy i pomożemy im przetrwać ten czas.


Ile kosztują rozwożone paczki?

Koszt jednej paczki to ok. 45 zł. Co wtorek rozwozimy takich 200 oraz wspieramy pożywieniem mieszkańców ogrzewalni przy ul. Wielickiej. Łącznie to koszty ok 9 500 zł tygodniowo. Chcemy uzbierać środki na kolejne 10 tygodni działań. Szczegółowy opis wydatków, jakie dotychczas ponieśliśmy w związku z udzielanym wsparciem w czasie epidemii, znajdziecie na naszej stronie internetowej: http://zupanaplantach.pl/paczki/kosztypomocy/


Do ilu ludzi docieramy?

Wolontariusze z paczkami odwiedzają blisko 200 osób tygodniowo. W ogrzewalni przy ul. Wielickiej przebywa ok. 70 osób. Dostajemy także od Was informacje o mieszkających “po sąsiedzku” osobach w kryzysie bezdomności, stąd lista miejsc, do których docieramy rozszerza się. Jeden z takich wyjazdów możecie zobaczyć na wyjątkowym filmie, który powstał podczas rozwożenia wielkanocnych święconek osobom doświadczającym bezdomności.Zapraszamy do współpracy także firmy, które chcą wesprzeć nasze działania finansowo, przez przekazanie produktów do paczek albo organizację zbiórki rzeczy wśród pracowników. Więcej informacji o możliwościach współpracy znajdziecie na naszej stronie: http://zupanaplantach.pl/wspolpraca-z-firmami/


Dziękujemy za każdą złotówkę, którą nam już przekazaliście i jednocześnie z całego serca prosimy Was o dalsze wsparcie, dzięki któremu wspólnie pomożemy przetrwać okres epidemii koronawirusa osobom doświadczającym bezdomności. 


Ekipa Zupy na Plantach i Fundacja ZUPA
* Paczki są dowożone przez 2-osobowe ekipy wolontariuszy Zupy na Plantach z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.


.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1472

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję za Waszą ważną pracę

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  dziękuje że jesteście

  ukryta
 • Jan Szurmant

  Przekazałem darowiznę na rzecz organizacji Zupa na Plantach, chciałbym jednak napisać, że pieniądze te nie są ode mnie, a jest dla mnie ważne zaznaczyć skąd pochodzą. Jestem przewodnikiem po Krakowie. Dla moich grup rezerwuję również bilety do muzeów i zwykle płacę za nie z góry. Od początku stanu epidemii w Polsce wszystkie moje grupy musiały zrezygnować z pobytu w Krakowie i nie było pewne, czy dostanę zwrot za bilety ze wszystkich muzeów. Niektóre z moich grup z Niemiec, Austrii i Szwajcarii zaoferowały mi zwrot pieniędzy za bilety, na wypadek gdybym nie odzyskał ich od muzeów. A jeśli je odzyskam, poprosiły, żebym przekazał darowiznę na wybrane przeze mnie organizacje w Krakowie w ramach solidarności w tym trudnym czasie.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  💛

  100 zł
 • G
  Grazyna

  Podziwiam, dziękuję, zdrowia życzę

  50 zł

Nasi użytkownicy założyli

893 017 zrzutek

i zebrali

835 304 384 zł

A ty na co dziś zbierasz?