id: 6r9rae

Okna i drzwi w nowej pracowni Warsztatu Miejskiego

Okna i drzwi w nowej pracowni Warsztatu Miejskiego

8 016 zł 
z 7 000 zł
114%
zakończona 01.06.2021r
86 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pracownia otwarta dla wszystkich hobbystów — debiutantów i fachowców, młodzieży i emerytów!


Jaki jest cel tej zrzutki


Jesteśmy stowarzyszeniem Warsztat Miejski. Zrzutkę uruchomiliśmy aby sfinansować wymianę stolarki okiennej i drzwi w pracowni, w której mieści się warsztat pod adresem Pszczyńska 1 oficyna w Gliwicach.


a659c88ba6e5d389.jpeg

Przestrzeń warsztatu remontujemy własnymi siłami, a remont jest ogromny i kosztowny. Chcemy aby jak najszybciej mieszkańcy mogli z warsztatu — otwartej pracowni — skorzystać. Okien jest sporo, bo 8 (to 4 duże okiennice i 4 mniejsze, a także 3 pary drzwi zewnętrznych). Dlaczego musimy je wymienić? Bo to drewniane skrzynkowe okna, częściowo niekompletne których nikt nie odnawiał i wymieniał od dekad. Chcemy aby w pomieszczeniach warsztatu było ciepło — to parter. Ogromny remont jakiego lokal potrzebuje wykonujemy własnymi rękami.


Do tej pory wykonaliśmy front robót (skuwanie odparzonego tynku, tynkowanie, rozbiórka boazerii, budowa stelaży karton-gips i docieplenie wełną) dla montażu instalacji grzewczej i kaloryferów, które działają od grudnia. Wyposażyliśmy sanitariat w armaturę i boiler. Zamontowaliśmy nowe oświetlenie w głównych pomieszczeniach. Uruchomiliśmy halę główną — zagospodarowując i remontując ściany, stawiając blaty robocze, maszyny i narzędzia.


Pomóż nam uruchomić pierwszy na Śląsku makerspace

i zapisz się w nowej historii lokalnego ruchu make!

———> makerspace.silesia.pl <———


o77808ed84c8f547.png


To co musisz wiedzieć o warsztacie, ale bała/eś się zapytać


--> Kim jesteśmy? Jesteśmy organizacją pozarządową – stowarzyszeniem.

--> Kto to wszystko finansuje? My. Z własnej kieszeni, z grantów, z darowizn i składek, z odpłatnej działalności statutowej.

--> Dla kogo jest warsztat? Dla każdego kto chce kleić, lepić, lutować, dłubać, dla mniej i bardziej zaawansowanych.

--> Kto tworzy warsztat? Co to za ludzie? Jesteśmy majsterkowiczami, na co dzień pracujemy na etatach, warsztat „robimy” po pracy.

--> „Miejski” w nazwie – miasto to dla nas mieszkańcy


Obserwuj nas tutaj: facebook.com/warsztatmiejski


Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej


Warsztat działał jako grupa inicjatywna od roku 2016, w roku 2018 został zarejestrowany. Zrealizowaliśmy do tej pory kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, w tym IV edycję festiwalu majsterkowego mejKiNG. Wspieramy także projekty innych organizacji. Łącznie w wydarzeniach Warsztatu uczestniczyło już kilkanaście tysięcy osób, zarówno dzieci i młodzieży jaki i osób dorosłych, głównie mieszkańców Śląska.


W ostatnim, dla wszystkich ciężkim czasie, koordynowaliśmy także akcję pomocową “Śląsk drukuje dla medyków w koronie” 2020, polegającą na druku, montażu i dystrybucji ponad 5 tys. przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. Wraz z kilkudziesięcioma wolontariuszami wsparliśmy 107 placówek.


W roku 2020 po kilkudziesięciu miesiącach poszukiwań udało nam się wynająć lokal, który pozwoli na stworzenie docelowej otwartej pracowni (wcześniej korzystaliśmy z ogólnodostępnej pracowni). Jesienią 2020 r. przystąpiliśmy do remontu lokalu wynajmowanego z zasobów Miasta Gliwice na warunkach tożsamych z warunkami innych osób prawnych (czyli płacimy normalnie czynsz i inne opłaty w tym podatek od nieruchomości).


Przestrzeń remontujemy własnymi siłami — czyli siłami członków stowarzyszenia. Lokal wymaga ogromnego nakładu pracy, ponieważ wcześniej mieściła się w nim piekarnia, a przez ostatnie 10 lat nie był użytkowany. Przestrzeń, którą przygotowujemy będzie pełniła funkcję lokalnego makerspace, w której mieszkańcy nie tylko miasta ale i regionu będą mogli skorzystać z narzędzi i maszyn, a także ze zorganizowanych warsztatów w różnych dziedzinach. W czasie remontu z uwagi na epidemię prowadzimy warsztaty online — w formule warsztatów „pudełkowych” w duchu DIY (Do it Yourself) — czyli warsztaty na odległość.


Pracujemy pro bono czyli społecznie. Każde z nas na co dzień pracuje na etacie lub posiada własną działalność. Pracujemy w różnych branżach i zawodach, mamy różny background. Stowarzyszenie tworzą między innymi, animatorzy kultury, nauczyciele, programiści, graficy, elektrycy, z których każdy jest aktywnym konstruktorem i majsterkowiczem. Warsztat to ludzie, których łączy potwierdzona już intuicja, że takie miejsce — makerspace / otwarta pracownia — jest potrzebne wielu osobom, i że warsztat może pełnić wiele funkcji społecznych z pożytkiem dla miasta, a może kiedyś regionu.


Posiadamy doświadczenie w organizowaniu wydarzeń i przedsięwzięć, w tym także działań społecznych, umiejętności pracy w zespołach projektowych oraz własne motywacje.


Mieszkańcy i nasi obserwatorzy wykazują duże zainteresowanie warsztatem stacjonarnym, narzędziami i maszynami, pytają o możliwość skorzystania z nich. W czasie, w którym warsztat się formował zapraszaliśmy mieszkańców do współtworzenia listy narzędzi i maszyn których potrzebują. Podczas otwartych wydarzeń mejsterkowych rozmawialiśmy z odbiorcami, zachęcaliśmy do współtworzenia plansz z ich potrzebami – w ten aktywny sposób skonsultowaliśmy pomysł i możliwość stworzenia warsztatu w formie otwartej pracowni.


To co potrafimy powiedzieć od serca, a z czego wyszedł całkiem ładny wiersz

b26677907c7f063c.png

d238f7aad88dd3a5.jpeg

afb8d31748d07ba6.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 86

WB
Wojciech Bartosz
20 zł
G
GolonkoCrafts
ukryta
PM
Paweł Motyl
ukryta
A
Agnieszka
ukryta
FT
Filip Twarkowski
20 zł
MG
Małgorzata Gucwa
60 zł
F
Figle
260 zł
AS
Aleksandra Sieradzka
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JK
Jacek Kowiński
ukryta
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 6

 
2500 znaków

Lokalizacja

Pszczyńska 1, 44-100

Gliwice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Dozgonna wdzięczność i miejsce na tablicy darczyńców

Będziemy Ci ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu. Zawsze możesz do nas wpaść na pogaduchy, mamy dobrą herbatę i kawę :)

rozwiń

wybrano 31 razy

Wybieram
Wpłać 110 zł i więcej
Pudełko do dłubania DIY "Stemplowana torba"

Eleganckie i kreatywne pudełko do dłubania - czyli zestaw DIY do samodzielnego wystemplowania bawełnianej torby. Starannie przygotowane "ręcami" członków Warsztatu :) i tymi samymi "ręcami" konfekcjonowane. Zestaw świetnie nadaje się dla początkujących majestrekowiczów jak i tych wyspecjalizowanych. Stemple wielorazowego użytku pozwolą Ci testować te technikę tak długo jak zechcesz.

W pudełku znajdziesz:

- Zestaw 4 pięknych drewnianych stempli wielorazowego użytku z motywem roślinnym (możesz wystemplować cały dom ;) lnianą torbę; farbę do tkanin (tak oczywiście można potem prać do woli), gąbeczkę, link do wideotutorialu który wyślemy Ci mailem, warsztatowy ołówek :)

Będziemy Ci też ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu.

rozwiń

wybrano 12 razy (pozostało 8 z 20)

przewidywana dostawa: 7 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 520 zł i więcej
Pufa upcyklingowa najwygodniejsza na świecie

Niezwykła pufa z drewna i kartonu z elegancką poduszką. W całości wykonana ręcznie. Powstała na bazie prototypów, który przeszedł fazę testów za pomocą zacnych tyłków ludzi Warsztatu. Każda pufa ma niepowtarzalny wzór i starannie dobrane kolory. Każda jest wykonana ręcami własnymi członków naszego stowarzyszenia :)

Będziemy Ci też ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu wraz z linkiem do strony www.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 3 z 4)

przewidywana dostawa: 15 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Luksusowe warsztaty dla paczki Twoich znajomych :)

Zrobimy Tobie i 5 Twoim znajomym / rodzinie, warsztaty na miejscu, zaproponujemy kilka tematów i wybierzesz zgodnie z Twoimi zainteresowaniami (nie obejmuje materiałów).

Będziemy Ci też ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu wraz z linkiem do strony www.

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Spełnimy Twoje majstrowe życzenie, Ty mówisz jakie.

Masz pracowników chcesz coś dla nich zorganizować? Marzą Ci się urodziny z majstrami, tort i cały dzień wspólnego dłubania dla Ciebie i Twoich znajomych / rodziny. Inne pomysły? Daj nam znać.

Będziemy Ci też ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu wraz z linkiem do strony www.

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Karnet 4 wejścia do Warsztatu i dłubanie do woli.

Karnet obejmuje 4 wejścia do Warsztatu Miejskiego, możesz przyjść ze swoim pomysłem i materiałami, zapewnimy Ci narzędzia wsparcie jeśli będzie Ci potrzebne. Działamy popołudniami.

Będziemy Ci też ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu.

rozwiń

wybrano 20 razy (pozostało 0 z 20)

przewidywana dostawa: 20 maja, 2021

Nasi użytkownicy założyli

771 381 zrzutek

i zebrali

569 819 660 zł

A ty na co dziś zbierasz?