Okna i drzwi w nowej pracowni Warsztatu Miejskiego
Okna i drzwi w nowej pracowni Warsztatu Miejskiego
Nasi użytkownicy założyli 1 226 307 zrzutek i zebrali 1 348 428 399 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Pracownia otwarta dla wszystkich hobbystów — debiutantów i fachowców, młodzieży i emerytów!
Jaki jest cel tej zrzutki
Jesteśmy stowarzyszeniem Warsztat Miejski. Zrzutkę uruchomiliśmy aby sfinansować wymianę stolarki okiennej i drzwi w pracowni, w której mieści się warsztat pod adresem Pszczyńska 1 oficyna w Gliwicach.
Przestrzeń warsztatu remontujemy własnymi siłami, a remont jest ogromny i kosztowny. Chcemy aby jak najszybciej mieszkańcy mogli z warsztatu — otwartej pracowni — skorzystać. Okien jest sporo, bo 8 (to 4 duże okiennice i 4 mniejsze, a także 3 pary drzwi zewnętrznych). Dlaczego musimy je wymienić? Bo to drewniane skrzynkowe okna, częściowo niekompletne których nikt nie odnawiał i wymieniał od dekad. Chcemy aby w pomieszczeniach warsztatu było ciepło — to parter. Ogromny remont jakiego lokal potrzebuje wykonujemy własnymi rękami.
Do tej pory wykonaliśmy front robót (skuwanie odparzonego tynku, tynkowanie, rozbiórka boazerii, budowa stelaży karton-gips i docieplenie wełną) dla montażu instalacji grzewczej i kaloryferów, które działają od grudnia. Wyposażyliśmy sanitariat w armaturę i boiler. Zamontowaliśmy nowe oświetlenie w głównych pomieszczeniach. Uruchomiliśmy halę główną — zagospodarowując i remontując ściany, stawiając blaty robocze, maszyny i narzędzia.
Pomóż nam uruchomić pierwszy na Śląsku makerspace
i zapisz się w nowej historii lokalnego ruchu make!
———> makerspace.silesia.pl <———
To co musisz wiedzieć o warsztacie, ale bała/eś się zapytać
--> Kim jesteśmy? Jesteśmy organizacją pozarządową – stowarzyszeniem.
--> Kto to wszystko finansuje? My. Z własnej kieszeni, z grantów, z darowizn i składek, z odpłatnej działalności statutowej.
--> Dla kogo jest warsztat? Dla każdego kto chce kleić, lepić, lutować, dłubać, dla mniej i bardziej zaawansowanych.
--> Kto tworzy warsztat? Co to za ludzie? Jesteśmy majsterkowiczami, na co dzień pracujemy na etatach, warsztat „robimy” po pracy.
--> „Miejski” w nazwie – miasto to dla nas mieszkańcy
Obserwuj nas tutaj: facebook.com/warsztatmiejski
Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej
Warsztat działał jako grupa inicjatywna od roku 2016, w roku 2018 został zarejestrowany. Zrealizowaliśmy do tej pory kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, w tym IV edycję festiwalu majsterkowego mejKiNG. Wspieramy także projekty innych organizacji. Łącznie w wydarzeniach Warsztatu uczestniczyło już kilkanaście tysięcy osób, zarówno dzieci i młodzieży jaki i osób dorosłych, głównie mieszkańców Śląska.
W ostatnim, dla wszystkich ciężkim czasie, koordynowaliśmy także akcję pomocową “Śląsk drukuje dla medyków w koronie” 2020, polegającą na druku, montażu i dystrybucji ponad 5 tys. przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. Wraz z kilkudziesięcioma wolontariuszami wsparliśmy 107 placówek.
W roku 2020 po kilkudziesięciu miesiącach poszukiwań udało nam się wynająć lokal, który pozwoli na stworzenie docelowej otwartej pracowni (wcześniej korzystaliśmy z ogólnodostępnej pracowni). Jesienią 2020 r. przystąpiliśmy do remontu lokalu wynajmowanego z zasobów Miasta Gliwice na warunkach tożsamych z warunkami innych osób prawnych (czyli płacimy normalnie czynsz i inne opłaty w tym podatek od nieruchomości).
Przestrzeń remontujemy własnymi siłami — czyli siłami członków stowarzyszenia. Lokal wymaga ogromnego nakładu pracy, ponieważ wcześniej mieściła się w nim piekarnia, a przez ostatnie 10 lat nie był użytkowany. Przestrzeń, którą przygotowujemy będzie pełniła funkcję lokalnego makerspace, w której mieszkańcy nie tylko miasta ale i regionu będą mogli skorzystać z narzędzi i maszyn, a także ze zorganizowanych warsztatów w różnych dziedzinach. W czasie remontu z uwagi na epidemię prowadzimy warsztaty online — w formule warsztatów „pudełkowych” w duchu DIY (Do it Yourself) — czyli warsztaty na odległość.
Pracujemy pro bono czyli społecznie. Każde z nas na co dzień pracuje na etacie lub posiada własną działalność. Pracujemy w różnych branżach i zawodach, mamy różny background. Stowarzyszenie tworzą między innymi, animatorzy kultury, nauczyciele, programiści, graficy, elektrycy, z których każdy jest aktywnym konstruktorem i majsterkowiczem. Warsztat to ludzie, których łączy potwierdzona już intuicja, że takie miejsce — makerspace / otwarta pracownia — jest potrzebne wielu osobom, i że warsztat może pełnić wiele funkcji społecznych z pożytkiem dla miasta, a może kiedyś regionu.
Posiadamy doświadczenie w organizowaniu wydarzeń i przedsięwzięć, w tym także działań społecznych, umiejętności pracy w zespołach projektowych oraz własne motywacje.
Mieszkańcy i nasi obserwatorzy wykazują duże zainteresowanie warsztatem stacjonarnym, narzędziami i maszynami, pytają o możliwość skorzystania z nich. W czasie, w którym warsztat się formował zapraszaliśmy mieszkańców do współtworzenia listy narzędzi i maszyn których potrzebują. Podczas otwartych wydarzeń mejsterkowych rozmawialiśmy z odbiorcami, zachęcaliśmy do współtworzenia plansz z ich potrzebami – w ten aktywny sposób skonsultowaliśmy pomysł i możliwość stworzenia warsztatu w formie otwartej pracowni.
To co potrafimy powiedzieć od serca, a z czego wyszedł całkiem ładny wiersz
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Lokalizacja
Oferty/licytacje 6
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
20 zł
Kupione 32
60 zł
Kupione 20 z 20
110 zł
Kupione 12 z 20
520 zł
Kupione 1 z 4
Rosłam na chlebie z tej piekarni :) Rośnijcie Wy też!
Powodzenia!
Świetny pomysł. Trzymam kciuki!
Powodzenia!
dużo ciepła :)
DZIĘKUJEMY :)