id: 6r9rae

Okna i drzwi w nowej pracowni Warsztatu Miejskiego

Okna i drzwi w nowej pracowni Warsztatu Miejskiego

Nasi użytkownicy założyli 1 168 733 zrzutki i zebrali 1 217 146 507 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pracownia otwarta dla wszystkich hobbystów — debiutantów i fachowców, młodzieży i emerytów!


Jaki jest cel tej zrzutki


Jesteśmy stowarzyszeniem Warsztat Miejski. Zrzutkę uruchomiliśmy aby sfinansować wymianę stolarki okiennej i drzwi w pracowni, w której mieści się warsztat pod adresem Pszczyńska 1 oficyna w Gliwicach.


a659c88ba6e5d389.jpeg

Przestrzeń warsztatu remontujemy własnymi siłami, a remont jest ogromny i kosztowny. Chcemy aby jak najszybciej mieszkańcy mogli z warsztatu — otwartej pracowni — skorzystać. Okien jest sporo, bo 8 (to 4 duże okiennice i 4 mniejsze, a także 3 pary drzwi zewnętrznych). Dlaczego musimy je wymienić? Bo to drewniane skrzynkowe okna, częściowo niekompletne których nikt nie odnawiał i wymieniał od dekad. Chcemy aby w pomieszczeniach warsztatu było ciepło — to parter. Ogromny remont jakiego lokal potrzebuje wykonujemy własnymi rękami.


Do tej pory wykonaliśmy front robót (skuwanie odparzonego tynku, tynkowanie, rozbiórka boazerii, budowa stelaży karton-gips i docieplenie wełną) dla montażu instalacji grzewczej i kaloryferów, które działają od grudnia. Wyposażyliśmy sanitariat w armaturę i boiler. Zamontowaliśmy nowe oświetlenie w głównych pomieszczeniach. Uruchomiliśmy halę główną — zagospodarowując i remontując ściany, stawiając blaty robocze, maszyny i narzędzia.


Pomóż nam uruchomić pierwszy na Śląsku makerspace

i zapisz się w nowej historii lokalnego ruchu make!

———> makerspace.silesia.pl <———


o77808ed84c8f547.png


To co musisz wiedzieć o warsztacie, ale bała/eś się zapytać


--> Kim jesteśmy? Jesteśmy organizacją pozarządową – stowarzyszeniem.

--> Kto to wszystko finansuje? My. Z własnej kieszeni, z grantów, z darowizn i składek, z odpłatnej działalności statutowej.

--> Dla kogo jest warsztat? Dla każdego kto chce kleić, lepić, lutować, dłubać, dla mniej i bardziej zaawansowanych.

--> Kto tworzy warsztat? Co to za ludzie? Jesteśmy majsterkowiczami, na co dzień pracujemy na etatach, warsztat „robimy” po pracy.

--> „Miejski” w nazwie – miasto to dla nas mieszkańcy


Obserwuj nas tutaj: facebook.com/warsztatmiejski


Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej


Warsztat działał jako grupa inicjatywna od roku 2016, w roku 2018 został zarejestrowany. Zrealizowaliśmy do tej pory kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, w tym IV edycję festiwalu majsterkowego mejKiNG. Wspieramy także projekty innych organizacji. Łącznie w wydarzeniach Warsztatu uczestniczyło już kilkanaście tysięcy osób, zarówno dzieci i młodzieży jaki i osób dorosłych, głównie mieszkańców Śląska.


W ostatnim, dla wszystkich ciężkim czasie, koordynowaliśmy także akcję pomocową “Śląsk drukuje dla medyków w koronie” 2020, polegającą na druku, montażu i dystrybucji ponad 5 tys. przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. Wraz z kilkudziesięcioma wolontariuszami wsparliśmy 107 placówek.


W roku 2020 po kilkudziesięciu miesiącach poszukiwań udało nam się wynająć lokal, który pozwoli na stworzenie docelowej otwartej pracowni (wcześniej korzystaliśmy z ogólnodostępnej pracowni). Jesienią 2020 r. przystąpiliśmy do remontu lokalu wynajmowanego z zasobów Miasta Gliwice na warunkach tożsamych z warunkami innych osób prawnych (czyli płacimy normalnie czynsz i inne opłaty w tym podatek od nieruchomości).


Przestrzeń remontujemy własnymi siłami — czyli siłami członków stowarzyszenia. Lokal wymaga ogromnego nakładu pracy, ponieważ wcześniej mieściła się w nim piekarnia, a przez ostatnie 10 lat nie był użytkowany. Przestrzeń, którą przygotowujemy będzie pełniła funkcję lokalnego makerspace, w której mieszkańcy nie tylko miasta ale i regionu będą mogli skorzystać z narzędzi i maszyn, a także ze zorganizowanych warsztatów w różnych dziedzinach. W czasie remontu z uwagi na epidemię prowadzimy warsztaty online — w formule warsztatów „pudełkowych” w duchu DIY (Do it Yourself) — czyli warsztaty na odległość.


Pracujemy pro bono czyli społecznie. Każde z nas na co dzień pracuje na etacie lub posiada własną działalność. Pracujemy w różnych branżach i zawodach, mamy różny background. Stowarzyszenie tworzą między innymi, animatorzy kultury, nauczyciele, programiści, graficy, elektrycy, z których każdy jest aktywnym konstruktorem i majsterkowiczem. Warsztat to ludzie, których łączy potwierdzona już intuicja, że takie miejsce — makerspace / otwarta pracownia — jest potrzebne wielu osobom, i że warsztat może pełnić wiele funkcji społecznych z pożytkiem dla miasta, a może kiedyś regionu.


Posiadamy doświadczenie w organizowaniu wydarzeń i przedsięwzięć, w tym także działań społecznych, umiejętności pracy w zespołach projektowych oraz własne motywacje.


Mieszkańcy i nasi obserwatorzy wykazują duże zainteresowanie warsztatem stacjonarnym, narzędziami i maszynami, pytają o możliwość skorzystania z nich. W czasie, w którym warsztat się formował zapraszaliśmy mieszkańców do współtworzenia listy narzędzi i maszyn których potrzebują. Podczas otwartych wydarzeń mejsterkowych rozmawialiśmy z odbiorcami, zachęcaliśmy do współtworzenia plansz z ich potrzebami – w ten aktywny sposób skonsultowaliśmy pomysł i możliwość stworzenia warsztatu w formie otwartej pracowni.


To co potrafimy powiedzieć od serca, a z czego wyszedł całkiem ładny wiersz

b26677907c7f063c.png

d238f7aad88dd3a5.jpeg

afb8d31748d07ba6.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dozgonna wdzięczność i miejsce na tablicy darczyńców
Będziemy Ci ogromnie wdzięczni, a Twoje nazwisko / nick / nazwa zostanie umieszczone na ścianie darczyńców Warsztatu. Zawsze możesz do nas wpaść na po...
20 zł

Kupione 32

Zakończona
Inne
Karnet 4 wejścia do Warsztatu i dłubanie do woli.
Karnet obejmuje 4 wejścia do Warsztatu Miejskiego, możesz przyjść ze swoim pomysłem i materiałami, zapewnimy Ci narzędzia wsparcie jeśli będzie Ci pot...
60 zł

Kupione 20 z 20

Zakończona
Inne
Pudełko do dłubania DIY "Stemplowana torba"
Eleganckie i kreatywne pudełko do dłubania - czyli zestaw DIY do samodzielnego wystemplowania bawełnianej torby. Starannie przygotowane "ręcami" człon...
110 zł

Kupione 12 z 20

Zakończona
Inne
Pufa upcyklingowa najwygodniejsza na świecie
Niezwykła pufa z drewna i kartonu z elegancką poduszką. W całości wykonana ręcznie. Powstała na bazie prototypów, który przeszedł fazę testów za pomoc...
520 zł

Kupione 1 z 4

Zakończona
Inne
Luksusowe warsztaty dla paczki Twoich znajomych :)
Zrobimy Tobie i 5 Twoim znajomym / rodzinie, warsztaty na miejscu, zaproponujemy kilka tematów i wybierzesz zgodnie z Twoimi zainteresowaniami (nie ob...
1500 zł
Zakończona
Inne
Spełnimy Twoje majstrowe życzenie, Ty mówisz jakie.
Masz pracowników chcesz coś dla nich zorganizować? Marzą Ci się urodziny z majstrami, tort i cały dzień wspólnego dłubania dla Ciebie i Twoich znajomy...
2000 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 87

 
Dane ukryte
ukryta
WB
Wojciech Bartosz
20 zł
GO
GolonkoCrafts
ukryta
PM
Paweł Motyl
ukryta
AG
Agnieszka
ukryta
FT
Filip Twarkowski
20 zł
MG
Małgorzata Gucwa
60 zł
FI
Figle
260 zł
AS
Aleksandra Sieradzka
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków