id: 6rj28h

Mały dom jednorodzinny na zgłoszenie

Mały dom jednorodzinny na zgłoszenie

Nasi użytkownicy założyli 1 014 089 zrzutek i zebrali 1 060 289 911 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć. Mam na imię Małgorzata, a moje dzieci to Nataniel, Daniel i Aniela. Chciałabym zbudować dom dla moich dzieci.

Mieszkamy w dość miłym, spokojnym miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie, bo nie zagraża nam nikt, kto zaraz przyjdzie I będzie się awanturował. Musiałam opuścić męża ze względu na codzienne awantury I zagrożenie, chciałam żeby dzieci były bezpieczne i nie musiały się bać, gdyż były świadkami regularnej przemocy psychicznej, ekonomicznej oraz fizycznej stosowanej przez męża wobec mnie.

To już nasze drugie mieszkanie, ale przy podpisywaniu umowy nikt nas nie poinformował, że cały budynek jest zamieszkany przez myszy, które codziennie w nocy nas odwiedzają. 

Ponadto mieszkanie nie ma dobrej izolacji cieplnej, gdyż godzinę po wyłączeniu grzejników robi się tu bardzo zimno w nocy bez mrozów, a przy chlodniejszych nocach temperatura spada do 10 stopni w środku.  

Mieszkamy tu 2 miesiące, więc jeszcze nie zaznalismy większych mrozów. 

W budynku jesteśmy jedynymi stałymi mieszkańcami, a reszta to biura i sklep, więc właścicielom nie oplaca się ogrzewać całego budynku tylko dla jednego najemcy. 

Można grzać się grzejnikami, ale to nie jest rozwiązanie długofalowe.

Od kilku lat, mieszkając jeszcze w domu męża marzyłam o spokojnym domku dla mnie oraz dla dzieci, chciałam uciec od niego, ale nie potrafiłam, korzystając nawet z pomocy Fundacji Niebieska Linia. 

Niestety obecnie większość środków pożytkuję na potrzeby dzieci, nie mam też szans na kredyt. 

W końcu zrozumiałam, że lepiej zacząć próbować z czymś małym  i krok po kroku poruszać się do przodu. 

Moja mama ma pustą działkę, na której mogłabym zbudować niewielki domek, niestety, dlatego najpierw napisałam na kilku grupach na Facebooku prośbę, czy może ktoś miałby jakieś pozostałości materiałów po własnych budowach i czy mógłby mi pomóc. 

Odzew był bardzo miły, kilka osób zaoferowało trochę elementów, to cudowne i bardzo mnie podniosło na duchu, jednakże głównych materiałów nadal nie mogę zdobyć, chociaż szukam na olx i  jestem zdecydowana kupić nawet partiami niewielkie ilości w dobrej cenie. 

Z dziećmi opracowujemy plan domku, ale musimy kupić projekt. 

Niestety, ja jestem praktycznie sama z dziećmi , jedna osoba zaoferowała pomoc fizyczną, ale to tak mało, przy kupnie głównych materiałów i żebym mogła jeszcze kogoś zatrudnić do pracy, potrzebuje środków, których nie mam :(

Przy wsparciu dobrych ludzi do zimy moglibyśmy mieszkać już w naszym domku I odkładać pieniądze. Ja bym nawet chętnie te pieniądze potem oddała powoli każdemu,  bo przecież wtedy nie będę płacić czynszu, a też ciągle się rozwijam,  więc nie mam zamiaru poprzestać na obecnym stanie.

Tak bardzo mi zależy,  żeby dzieci miały swoje bezpieczne miejsce.

Proszę,  pomożecie nam?

Przyłącze do sieci energetycznej, przydomowa oczyszczalnia ścieków, studnia głębinowa to też koszty, które będzie mi trudno samej ponieść.

Mogę dużo rzeczy zrobić sama, ale raczej w wykończeniu domku, bo już się tym zajmowałam, mogę też się dużo nauczyć, żeby ciąć koszty, ale wiem też, że będę musiała zapłacić, żeby ktoś pokierował tą budową,  pomógł postawić fundament,  mury, dach,  strop. 

Wiem, że zupełnie sama tego nie zrobię,  kilka osób na Facebooku zwróciło uwagę, że warto spróbować tutaj,  na początku nie bardzo chciałam,  ale jak już kolejna osoba uznała, że mogłabym to zrobić,  pomyślałam,  że mogę spróbować. 

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. 

A jestem tak natchniona pozytywną energią od ludzi, że już najchętniej wzielabym szpadel I poszła robić sama wykop pod fundament :)Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 25

EW
Ewa Wrzes
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EP
Edyta Pawluk
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KB
Bakus
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
IB
Iwona
50 zł
AA
Aaa
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków