id: 6rzmpd

Na operację bioder

Na operację bioder

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
8 800 zł
z 20 190
43%
zakończona
14.11.2023r
89
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 036 121 zrzutek i zebrali 1 104 528 466 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Hej hej!

  Piszę update w związku z operacją. Na razie mój ortopeda wstrzymał się z wykonaniem zabiegu - chce jeszcze spróbować mniej inwazyjnych metod. Na tomografii komputerowej są widoczne inne rzeczy, które były wykryte na wcześniejszych badaniach. Zostałam skierowana na rehabilitację i jeżeli to pomoże, to operacja nie będzie potrzebna. Jeżeli jednak nie, to mam wrócić do ortopedy i będziemy działać dalej. Rehabilitant podejrzewa, że konflikt panewkowo-udowy jest kiedy tańczę - mięśnie „wypychają" kość udową, której głowa haczy o panewkę, a to ją uszkadza i tym samym powoduje ból i przeskakiwanie. Jeżeli chodzi o rehabilitację to koszt pojedynczej wizyty to 200 zł, do tego badania i wizyty u lekarza. Wykorzystam tyle pieniędzy ze zbiórki ile będzie potrzebne, a resztę (jeżeli jednak okaże się, że zabiegu nie trzeba wykonywać) przeznaczę na pomoc innym osobom, które tej pomocy potrzebują. Póki co czekamy i będę informować o całej sprawie.  Na razie czeka mnie dużo pracy i cierpliwości i mam nadzieję, że w końcu uporam sie z problemem, który cały czas jest ze mną 🥲

  Ściskam ❤️

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W 2018 roku stwierdzono u mnie konflikt panewkowo-udowy. Przez kilka lat byłam leczona zachowawczo zastrzykami z kwasu hialuronowego, niestety po kilku latach okazało się, że same zastrzyki nie pomagają i potrzebna jest operacja - artroskopia stawów biodrowych. Zabieg planowany jest na 4 grudnia 2023 roku, a po 4-5 miesiącach rehabilitacji powinnam w pełni wrócić do zdrowia.

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że ból i ograniczenia mobilności mojego stawu towarzyszą mi od dłuższego czasu, tym samym uniemożliwiając mi w pełni cieszyć się tym co robię. Po zabiegu mogłabym bezpiecznie kontynuować swoją karierę w końcu nie martwiąc się o ból.

Niestety koszty zabiegu są bardzo wysokie, cena obecnie jest orientacyjna i będzie zapewniona po spotkaniu z anestezjologiem w listopadzie, który zadecyduje czy będzie to znieczulenie podpajęcze czy ogólne oraz w zależności od rodzaju implantu.

Jak dla każdego tancerza, zarówno sam zabieg i przerwa jest trudnym momentem jednak mam nadzieję, że po operacji i rehabilitacji wrócę na scenę z jeszcze większą siłą. Ważna jest dla mnie każda złotówka i każde udostępnienie.

Liczę na Waszą pomoc ❤️O mnie

Nazywam się Julia, mam 22 lata, przez całe życie byłam związana z tańcem współczesnym. Swoją przygodę rozpoczęłam w wieku 5 lat, dodatkowo trenowałam również akrobatykę sportową. W latach 2016-2018 uczyłam się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. W bieżącym roku zostałam absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku Taniec Współczesny. Od marca 2023 roku dołączyłam do zespołu B’cause Dance Company, którego choreografem jest Bartek Woszczyński tańcząc w spektaklach: „Homesick | Sickhome”, „Kepler 22b” oraz „Urodziny”. Zatańczyłam główną rolę w spektaklu „Antygona” Izadory Weiss, którego premiera odbyła się w maju 2023r. w Teatrze Wielkim w Warszawie. W 2021r. otrzymałam wyróżnienie w konkursie choreograficznym ZAiKS na utwór do muzyki kompozytora polskiego za współtworzony duet. Brałam udział w projektach filmowych „Tiny Storms” oraz „Little Dance” w choreografii Aleksandry Komarnickiej. Z własną choreografią solową „Take your time” w 2022r. zakwalifikowałam się do konkursu Solo Dance Contest, zajęłam I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym Małych Form „Po:ruszeni” w Warszawie oraz II miejsce na konkursie choreograficznym „My Dance” w Tarnowie. Brałam udział w warsztatach Kibbutz Summer Intensive w Izraelu, a obecnie zostałam zakwalifikowana na Brussels Dance Contest, który odbędzie się w listopadzie bieżącego roku.

Dodatkowo zaocznie studiuję architekturę wnętrz na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 89

ZD
Zuzia i Tomek
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Monika Szymańska
100 zł
DI
Dima i Wika
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WS
Wojciech S
66 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
WG
Weronika Górecka
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków