id: 6srke6

Zbadajmy poparcie Polaków dla legalizacji marihuany

Zbadajmy poparcie Polaków dla legalizacji marihuany

8 597 zł 
z 8 500
101%
zakończona 20.04.2020r
381 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cel zrzutki

Poznajmy opinię Polaków na temat obowiązującego prawa dotyczącego marihuany. Czy obywatele naprawdę popierają kary za posiadanie szczypty marihuany? Ilu z nich zaakceptowałoby legalizację? To ile zadamy pytań i jakiej sondażowni zlecimy badanie zależy od wysokości kwoty jaką uda się zebrać. Kwota 4200 złotych pozwoli na przygotowanie wraz ze specjalistami 2 pytań i zadanie ich respondentom w ramach badania omnibusowego realizowanego przez jedną z największych polskich firm specjalizujących się w prowadzeniu badań opinii publicznej. Następnie, dane zostaną opracowane statystycznie, a wyniki przedstawione w formie graficznej.


Politycy wiedzą więcej?

Partie polityczne regularnie i bardzo szczegółowo badają nastroje społeczne i doskonale znają opinię Polaków na temat legalizacji marihuany. Czy dziś wiedzą coś czego my nie wiemy?


W ostatnim czasie politycy coraz częściej kwestionują zasadność karania Polaków za posiadanie marihuany. Posłanka Beata Maciejewska stwierdziła na antenie Polsatu: "jako osoba dorosła, która wie co robi, mam prawo sobie zajarać kiedy chcę. Tak samo, jak mam prawo napić się lampki wina". Nowy lider PO, Borys Budka wyraził z kolei poparcie dla ewentualnego referendum w tej sprawie, choć jeszcze niedawno Platforma krytykowała nawet wprowadzaną przez rząd PiS legalizację marihuany do celów medycznych.


Jeszcze przed legalizacją tzw. medycznej marihuany opublikowano wyniki badania wg którego aż 78% Polaków wyraziło poparcie dla dopuszczenia marihuany do użycia medycznego. Nie ma wątpliwości, że był to czynnik, który miał istotne znaczenie dla powodzenia tej inicjatywy.


vd2457edc1a47872.png


Po co te badania?

Kolejne państwa legalizują marihuanę lub przynajmniej dekryminalizują posiadanie niewielkich ilości tej używki. Bez wątpienia rośnie poparcie społeczne dla takich zmian, również w Polsce.


Niestety od wielu lat nie opublikowano wiarygodnych wyników badań, a to w zasadzie uniemożliwia nie tylko zapoznanie się z opinią społeczeństwa na ten temat, ale również wyklucza monitorowanie efektów pracy aktywistów pro-konopnych na przestrzeni lat.


Pamiętacie!

Politycy rządzą państwem, ale politykami rządzą sondaże.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 381

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 026 zrzutek

i zebrali

835 313 542 zł

A ty na co dziś zbierasz?