Zbadajmy poparcie Polaków dla legalizacji marihuany ID: 6srke6

Zbadajmy poparcie Polaków dla legalizacji marihuany ID: 6srke6

8 597 zł z 8 500 zł

101%

8 597 zł

8 597 zł

z 8 500 zł

zakończona

zakończona

20.04.2020r

381

381

wspierających
101%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cel zrzutki

Poznajmy opinię Polaków na temat obowiązującego prawa dotyczącego marihuany. Czy obywatele naprawdę popierają kary za posiadanie szczypty marihuany? Ilu z nich zaakceptowałoby legalizację? To ile zadamy pytań i jakiej sondażowni zlecimy badanie zależy od wysokości kwoty jaką uda się zebrać. Kwota 4200 złotych pozwoli na przygotowanie wraz ze specjalistami 2 pytań i zadanie ich respondentom w ramach badania omnibusowego realizowanego przez jedną z największych polskich firm specjalizujących się w prowadzeniu badań opinii publicznej. Następnie, dane zostaną opracowane statystycznie, a wyniki przedstawione w formie graficznej.


Politycy wiedzą więcej?

Partie polityczne regularnie i bardzo szczegółowo badają nastroje społeczne i doskonale znają opinię Polaków na temat legalizacji marihuany. Czy dziś wiedzą coś czego my nie wiemy?


W ostatnim czasie politycy coraz częściej kwestionują zasadność karania Polaków za posiadanie marihuany. Posłanka Beata Maciejewska stwierdziła na antenie Polsatu: "jako osoba dorosła, która wie co robi, mam prawo sobie zajarać kiedy chcę. Tak samo, jak mam prawo napić się lampki wina". Nowy lider PO, Borys Budka wyraził z kolei poparcie dla ewentualnego referendum w tej sprawie, choć jeszcze niedawno Platforma krytykowała nawet wprowadzaną przez rząd PiS legalizację marihuany do celów medycznych.


Jeszcze przed legalizacją tzw. medycznej marihuany opublikowano wyniki badania wg którego aż 78% Polaków wyraziło poparcie dla dopuszczenia marihuany do użycia medycznego. Nie ma wątpliwości, że był to czynnik, który miał istotne znaczenie dla powodzenia tej inicjatywy.


vd2457edc1a47872.png


Po co te badania?

Kolejne państwa legalizują marihuanę lub przynajmniej dekryminalizują posiadanie niewielkich ilości tej używki. Bez wątpienia rośnie poparcie społeczne dla takich zmian, również w Polsce.


Niestety od wielu lat nie opublikowano wiarygodnych wyników badań, a to w zasadzie uniemożliwia nie tylko zapoznanie się z opinią społeczeństwa na ten temat, ale również wyklucza monitorowanie efektów pracy aktywistów pro-konopnych na przestrzeni lat.


Pamiętacie!

Politycy rządzą państwem, ale politykami rządzą sondaże.
Wpłacający381

O
Olaf
1 000 zł
M
Medicuana
200 zł
EK
Emil Karolak
200 zł
S
smk
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KW
Kamil Wicher
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze20

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

569 583 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?