id: 6su8pt

Bramy odkażające dla polskich szpitali

Bramy odkażające dla polskich szpitali

82 162 zł z 283 000 zł
29%
zakończona 17.06.2020r
335 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Dzięki waszym wpłatom kolejne szpitale mają już zainstalowane w pełni zautomatyzowane bramy odkażające. Poniżej film z montażu urządzenia w Zabrzu, a we wtorek 19.05.2020 montujemy urządzenie w szpitalu w Gliwicach przy ulicy Radiowej 2. Dziękujemy jeszcze raz jesteście wspaniali !! ------- udostępniajcie proszę zrzutkę aby nasi inni "avengersi" pracujący w szpitalach otrzymali potrzebny sprzęt !


  Czytaj więcej

 • Kochani - musimy się pochwalić. 

  Jako jedyny z Polski i jeden z dziewięciu na świecie, nasz projekt bramy odkażającej dostał się do półfinału prestiżowego konkursu organizowanego przez UNWTO i WHO (Światową Organizacją Turystyki i Światową Organizacją Zdrowia) mającego na celu wyłonić najbardziej innowacyjne startupy, które mogłyby pomóc zmniejszyć negatywny wpływ epidemii koronawirusa. W drodze do półfinałów pokonaliśmy ponad 1000 uczestników ze 100 krajów. Finał już 4 maja. Trzymajcie kciuki! ????

  https://www.unwto.org/healing-solutions-tourism-challenge

  Czytaj więcej
 • Mamy dla was dobre wiadomości.

  Już pod koniec tego tygodnia, pierwsza brama trafo do szpitala w Zabrzu!

  Konkretnie Szpital Kliniczny Nr. 1.


  Prace idą pełną parą, a w kolejce do budowy maszyny czekają już kolejne szpitale:

  • Szpital w Gliwicach przy ul. Radiowej
  • Szpital w Kole
  • Szpital w Mielcu


  Zgłaszają się do nas kolejne placówki, które potrzebują naszego sprzętu i WASZEGO udziału w jego budowie.


  Pamiętajcie, LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA!


  Czytaj więcej
 • Kochani ❤️

  Dziękujemy za wasze wpłaty, każda złotówka się liczy!  


  Zgłaszają się do nas kolejne szpitale, do których będziemy chcieli przekazać bramy w miarę naszych możliwości.


  Dlatego gorąco was zachęcam, jeśli chcecie przekazać waszą wpłatę w pierwszej kolejności na wybrany szpital,

  wpisujcie w komentarzach #bramadlagliwic lub #bramadlazabrza, lub wasze miasto w formie #bramadlamojemiasto


  Dodatkowo planujemy w ramach podziękowania stworzyć wielką mozaikę waszych serc ❤️❤️❤️

  Wystarczy, że udostępnicie naszą zrzutkę na FB w komentarzu wklejając wasze serce i #bramydlaszpitali https://www.facebook.com/waammachines/posts/680143452744095


  Pierwsze już jest ❤️

  ib6d46abd01aeebb.png  Lista szpitali:

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1

  im. Prof. Stanisława Szyszko

  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

  (placówka szpitala znajduje się w Zabrzu)


  VITO-MED Sp. z o.o. z Gliwic 
  Czytaj więcej
 • Pierwsza brama w Specjalistycznym Szpitalu Zakaźnym nr 1 w Bytomiu


  mc4432e66dcb273e.jpeg

  r60362b9845c02ff.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pandemia wywołana koronawirusem SARS-CoV-2 stała się już faktem, na który niestety nikt nie był

przygotowany. Szerząca się epidemia wywołała wiele problemów w gospodarce, ale przede wszystkim zauważyliśmy ogromne problemy z wydajnością opieki zdrowotnej na całym świecie, także w Polsce. W czasie gdy nam wszystkim zaleca się pozostanie w domu, istnieją zawody, w których trwanie na posterunku liczy się najbardziej. Tak właśnie wygląda praca lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Codziennie, wypełniając swoje obowiązki zawodowe są najbardziej narażeni na ryzyko zarażenia.


Walka naszej służby zdrowia trwa w każdej minucie, kiedy my możemy siedzieć bezpiecznie w domu. Oni na pierwszej linii frontu walczą z zagrożeniem, który dla większości jest tylko medialną informacją, czy informacją o ograniczeniach. Kto nie widział jak pracują, nie może wyobrazić sobie, jaki trud włożony jest w tę walkę. Składając pierwszą bramę w Szpitalu w Bytomiu, widzieliśmy jak wygląda ich praca. Pod drzwiami czekali pacjenci, a na Izbę Przyjęć wciąż przyjeżdżały kolejne karetki. Emocje nie do opisania. Jednak personel medyczny, musi się z tym zmagać każdego dnia, na każdym dyżurze.-> prawie ⅓ przypadków zakażeń stanowią zachorowania poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni. To są miejsca, do których trafiają nasi bliscy, nasze rodziny, nasi przyjaciele. To tutaj powinni czuć się bezpiecznie, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia i do swoich rodzin.


-> według oficjalnych danych ponad 461 pracowników medycznych w Polsce jest zarażonych koronawirusem, co stanowi ponad 15.6% wszystkich wykrytych zakażeń i jest jednym z najwyższych odsetek w Europie! To są ludzie, którzy niosą nam pomoc ryzykując swoje zdrowie i życie. Oni potrzebują naszej pomocy, aby móc nam nieść pomoc. Nawet już samo podejrzenie zarażeniem koronawirusem skutecznie odsuwa pracowników medycznych od pracy i tym samym niesienia nam pomocy! Dlatego też musimy minimalizować każdą możliwość zarażenia.


-> mamy pierwszą ofiarę wśród pracowników medycznych Pomóż nam zabezpieczyć inne osoby, które niosą nam pomoc i zdrowie. Pomóż nam sprawić, aby mogły bezpiecznie wrócić do domu i w kolejny dzień toczyć nierówną walkę z niewidzialnym wrogiem.

 


Cel:

Rozglądając się za różnymi formami pomocy, postanowiliśmy pomóc właśnie  personelowi medycznemu. Większość doniesień medialnych mówi, że najbardziej ryzykowną procedurą jest ściąganie kombinezonu ochronnego, np. po przyjeździe zespołu karetki lub po powrocie od pacjenta.Aby maksymalnie chronić personel, błyskawicznie stworzyliśmy pierwszy prototyp bramy do odkażania, który przekazaliśmy dzięki naszemu partnerowi “Neness” bezpłatnie do Specjalistycznego Szpitala Zakaźnego nr 1 w Bytomiu.

Jednak chcielibyśmy, aby taka brama stanęła w innych szpitalach! 

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Dlatego wraz z naszym partnerem firmą Neness ogłaszamy zbiórkę na budowę bram odkażających dla 10-ciu kolejnych szpitali.Brama odkażająca. Co to takiego?

Brama do odkażania jest w pełni zautomatyzowanym urządzeniem. Służy do odkażania kombinezonów ochronnych pracowników medycznych i w ten sposób minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania niebezpiecznych drobnoustrojów. Brama posiada specjalnie zaprojektowany czytelny panel, który sygnalizuje osobie będącej wewnątrz jak ma postępować, kiedy się obrócić a kiedy podnieść ręce. To wszystko po to, żeby rozpylana substancja dezynfekująca pokryła dokładnie cały kombinezon. Posiada pełne automatyczne sterowanie, z możliwością regulacji czasu dezynfekcji.. W bramie zamontowano zbiornik na środek odkażający, z pompą dozującą. Wszystko w pełni bezpieczne i szczelne, dodatkowo na napięcie 12V, a co ważne automatyczne i nie wymagające angażowania dodatkowego personelu. Wyposażona jest również w zbiornik na odcieki, które później można bezpiecznie usunąć.


Nasze plany:

-> W krytycznych sytuacjach nasz dział inżynierów  dostosuje konstrukcję do wymogów lokalizacji w szpitalu na tyle na ile to możliwe. Zaprogramujemy indywidualne czasy odkażania i ekspozycji środka do dezynfekcji na potrzeby każdego szpitala z osobna - wiemy, że niektóre szpitale będą miały swoje obostrzenia. Dodatkowo wszystkie urządzenia wyposażymy w najnowsze dysze z osobnymi filtrami podwyższającymi stopień bezawaryjności urządzeń.


-> Obejmiemy kompletnym serwisem wszystkie urządzenia przez co najmniej rok, tak aby nawet po epidemii, mogły służyć szpitalom, będąc pomocne przy innych zagrożeniach.


-> Przetransportujemy i zainstalujemy sprzęt w każdym miejscu w Polsce za darmo, niezależnie od tego gdzie będziemy musieli pojechać, dla naszego wspaniałego personelu medycznego, zrobimy to.Główne założenia:

-> Chcemy wyposażyć maksymalną liczbę  szpitali ( najlepiej wszystkie, ale wiemy, że to trudne), które zgłoszą się do nas z zapotrzebowaniem na bramę,

-> W komentarzach prosimy wskazywać szpital do którego w pierwszej kolejności mają zostać przekazane bramy,

-> Na początku chcemy zbudować 10 bram.


Pierwsza taka brama z naszej inicjatywy już działa w Specjalistycznym Szpitalu Zakaźnym nr 1 w Bytomiu, również dzięki naszemu partnerowi Neness.


Wybór szpitali:

Aby móc wesprzeć szpital musi on wyrazić zgodę - dlatego zaczynamy od 10 bram, informacje o szpitalach które wyraziły zgodę będziemy na bieżąco uzupełniać. Odzew szpitali jest duży. W międzyczasie rozmawiamy, piszemy, mailujemy z innymi szpitalami - jeśli ta zrzutka okaże się sukcesem, będziemy organizować kolejne. Wszystko tylko po to, by pomóc osobom, z pierwszej linii frontu, w tej walce, która może trwać jeszcze bardzo długo!


Kim jesteśmy?

Jeśli chcesz wesprzeć naszą akcję to chcielibyśmy, abyś wiedział kim jesteśmy. Jesteśmy bardzo malutkim, ale bardzo zaangażowanym zespołem inżynierów wywodzących się z Politechniki Śląskiej. Mamy wolne moce, bo wszystkie inne prace teraz są teraz mniej ważne w obliczu tej potrzeby. Po prostu zadaliśmy sobie pytanie - a co jeżeli skutki koronawirusa dotknął nasze rodziny? Naszych bliskich? Naszych znajomych ? Naszych współpracowników? Dlatego zmieniliśmy priorytety w naszym życiu, aby skupić się na tym, co naprawdę jest ważne, na tyle, na ile możemy. 

Zdajemy sobie sprawę, że nie wyposażymy w te maszyny wszystkich szpitali bez Waszej pomocy, gdyż nie jesteśmy fabryką czy też ogromnym zakładem produkcyjnym, ale staramy się pomóc. Postanowiliśmy położyć wszystkie ręce na pokład i zrobić co możemy, aby pomóc w tej trudnej walce z nieznanym wirusem. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo naszym prawdziwym bohaterom, którymi są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Realistycznie oceniliśmy nasze możliwości i wiemy, że w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie postawić 10 takich bram, które zminimalizują ryzyko zakażenia podczas ściągania kombinezonów ochronnych, ale też dadzą personelowi medycznemu znak, że ktoś o nich dba i o nich pamięta. To bardzo ważne. Ich praca jest nieoceniona w tym czasie, widzieliśmy w szpitalu zakaźnym, jak to wygląda w rzeczywistości wierzcie nam, to nie jest praca, to jest służba, służba dla nas wszystkich, a oddanie tych ludzi zasługuje na dużo więcej niż zabezpieczenia podczas pracy, które powinny być normą!

i8cf5f66dedb7b28.jpeg

Chcielibyśmy tu od razu podziękować firmom partnerskim, w tym m.in. Panasonic za dorzucenie swoich cegiełek w postaci niższych cen, upustów, czy zejścia z marży. To pozwoliło obniżyć cenę maszyn i sprawić, że więcej szpitali otrzyma niezbędny sprzęt. Cieszymy się i doceniamy, że każdy w ramach możliwości pomaga w walce z wirusem.

l86b9f8380855e09.jpeglc77f8055f7e6082.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 335

PN
Perfumeria Neness
28 290 zł
BS
Beata Stasiak
23 000 zł
GI
Grupa iCEA
10 000 zł
AC
accounts
3 600 zł
KT
Krzysztof Tyczewski
1 000 zł
SK
Stuart kluz burton
1 000 zł
TI
Tomasz Iwanciw
1 000 zł
 
Dane ukryte
682 zł
GG
Georg Galla
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 039 zrzutek

i zebrali

527 781 504 zł

A ty na co dziś zbierasz?