id: 6t2rr4

odbudowa domu po pożarze

odbudowa domu po pożarze

Nasi użytkownicy założyli 1 016 335 zrzutek i zebrali 1 064 609 446 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W czwartek 15 czerwca 2023 roku około godziny 1.00 w nocy oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego przy ul. Nadwiślańskiej. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostało 7 zastępów straży pożarnej PSP i OSP. W wyniku pożaru, spłonęła część poddasza i jego konstrukcji. Działania były utrudnione z uwagi na panujące silne zadymienie wewnątrz. Po opanowaniu pożaru, strażacy przystąpili do wyrzucenia materiałów będących uszkodzonych przez ogień. Dużym problemem okazała się być słoma, składowana w celach docieplenia budynku. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały prawie 11 godzin.


Dom, który spłonął zamieszkiwali moi serdeczni sąsiedzi - 77 letni Pan Staszek i 75 letnia Pani Jancia. Niestety nie mogą wrócić do budynku, ponieważ wymaga on generalnego remontu - poddasze i więźba spłonęły doszczętnie (nowy dach był zrobiony w ubiegłym roku), a parter jest w całości zalany. Dziś małżonkowie mieszkają kątem u rodziny i niestety liczą koszty naprawy, które zdecydowanie przerosną ich możliwości finansowe.


Zdecydowałam się na uruchomienie tej zrzutki w imieniu lokalnej społeczności sąsiedzkiej Pana Staszka i Pani Janci. Cel zrzutki ustawiony został na kwotę 10 tysięcy złotych, lecz to nie wystarczy na pokrycie strat związanych z pożarem domu, niemniej jednak ucieszy nas każda podarowana złotówka (nawet jeśli nie uda się zebrać podanej kwoty to i tak będzie ogromne wsparcie dla moich cudownych sąsiadów).


Więcej zdjęć i opis akcji znajduje się na stronie strażaków z powiatu chrzanowskiego: TUTAJ


Magdalena Foks.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 280

 
Dane ukryte
45 zł
PT
Paweł Tomasik
5 zł
 
Dane ukryte
4,01 zł
RB
Renata Baliś
100 zł
KM
Katarzyna Modzelewska
100 zł
GG
Grzegorz Garbacz
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MI
Małgorzata i Piotr Kulig
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków