id: 6thczd

Zbiórka świąteczna dla dzieci z Madagaskaru

Zbiórka świąteczna dla dzieci z Madagaskaru

Nasi użytkownicy założyli 1 189 550 zrzutek i zebrali 1 253 421 562 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Kochani, noworoczna zbiórka dla Dzieci z położonej w buszu wioski Volobe na Madagaskarze trwa🎄🎄🎄 Dziękujemy, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że do grona darczyńców dołączą również Wasi bliscy i znajomi. Poniżej dla przypomnienia kilka podstawowych informacji o Misji Madgaskar. Pomogą Wam w "rekrutowaniu" kolejnych osób. :)


  Nasz cel to zebranie 20 000 złotych dla Rodzin z wioski Volobe we Wschodnim Madagaskarze, gdzie pracują od wielu lat polscy Misjonarze Oblaci, z którymi organizujemy ten projekt. Liczy się każda złotówka i z góry dziękujemy za Wasze wielkie serca. Madagaskar to jeden z kilku najbiedniejszych krajów na świecie, gdzie jedna trzecia mieszkańców to analfabeci, a ostatnie dwa „pandemiczne” lata sprawiły, że gospodarka tego kraju została solidnie poturbowana przez zawirowania związane z brakiem zorganizowanej służby zdrowia i zamknięciem granic. Od lat Madagaskar zmaga się z niedożywieniem, limitowanym dostępem do energii elektrycznej i faktem, że 90% społeczeństwa żyje za mniej niż 2 dolary dziennie.

  W załączeniu możecie zobaczyć zdjęcia Rodzin z wioski Volobe, którą otoczyliśmy naszą „opieką”, a w której pracują polscy Misjonarze. Nie jesteśmy organizacją religijną, ale współpracujemy blisko z Misjonarzami Oblatami, którzy od czterdziestu lat pomagają najuboższym na Madagaskarze, często w spartańskich warunkach bez podstawowych życiowych udogodnień. To właśnie dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu możemy wspierać Rodziny na Madagaskarze.


  Jesteśmy grupą Przyjaciół wraz z którymi pomagamy Dzieciakom na całym świecie. W ostatnich latach m.in. wyremontowaliśmy za ponad 100 tysięcy złotych Dom Kultury Polskiej w Czkałowie w Kazachstanie i zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na wizytę Mikołaja na Madagaskarze oraz paczki z żywnością dla kilkuset rodzin. Wiosną rozpoczynamy kolejny projekt, którym będzie budowa szkoły w Volobe. Wszystkie zebrane środki trafią do delegatury Misjonarzy Oblatów na Madagaskarze, a ich znacząca część to pieniądze wpłacone bezpośrednio przez nas jako organizatorów.

  Zbiórka trwa do 15 stycznia! Za całość środków zostaną zakupione drobne upominki, pomoce naukowe, ale przede wszystkim będzie to żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Dziękujemy za każdy przysłowiowy grosz!


  Wspólnie możemy pomóc Rodzinom na Madagaskarze, uczynić ich życie choć trochę łatwiejszym i wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych.


  Pozdrawiamy i zapraszamy do Współpracy

  Organizatorzy akcji Misja Madagaskar

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani, Misja Madagaskar powraca w świątecznym wydaniu! Podobnie jak rok temu, uruchamiamy zbiórkę dla dzieci z Madagaskaru. Celujemy w 20 000 zł, z których zaprzyjaźniona grupa misjonarzy zakupi upominki dla dzieci mieszkających w okolicach Volobe, we wschodniej części wyspy. Dzięki zeszłorocznej akcji św. Mikołaj dotarł do kilkuset dzieci, w tym wielu po raz pierwszy w życiu. Nie byłoby to możliwe bez wszystkich zaangażowanych w akcję. Dziękujemy Wam za każdą złotówkę. Jesteście wielcy! ❤️❤️❤️


Tę zbiórkę zakończymy 23 stycznia 2022 r. Jesteśmy przekonani, że do tego czasu uda się nam osiągnąć założony cel i wspólnie będziemy mogli wywołać uśmiechy na twarzach dzieci.


Zachęcamy do śledzenia Misji Madagaskar na Facebooku. Znajdziecie tam więcej informacji o naszym projekcie oraz możecie obejrzeć m.in. film podsumowujący zeszłoroczną akcję -> https://www.facebook.com/MisjaMadagaskar2020


Wesołych Świąt dla Was i wszystkich bliskich Wam osób! 🎄🎄🎄

Misja Madagaskar


Dlaczego Misja Madagaskar?

Na początku 2020 roku podjęliśmy decyzję o wybudowaniu szkoły dla dzieci żyjących na Madagaskarze. Dlaczego tam skoro bliżej, w Polsce również jest wiele wyzwań związanych z ubóstwem? Dlatego, że wierzymy w edukację jako podstawowy czynnik wpływający na jakość życia, niezależnie od szerokości geograficznej. W Polsce edukacja jest powszechnie dostępna, a zjawisko analfabetyzmu właściwie nie występuje. Tymczasem Madagaskar to jedno z najbiedniejszych państw świata, w którym problem analfabetyzmu dotyka 1/3 mieszkańców. Tragicznego obrazu dopełnia chroniczne niedożywienie, ograniczony dostęp do energii elektrycznej oraz ubóstwo - 90% społeczeństwa żyje za mniej niż 2 dolary dziennie. 


Trwające od marca 2020 roku ograniczenia zmusiły nas do przesunięcia w czasie planów związanych z budową szkoły. Z tego względu, już drugi raz organizujemy świąteczną zbiórkę. Zaprzyjaźnieni misjonarze pracujący na Madagaskarze za całą zebraną kwotę zakupią upominki, żywność oraz artykuły pierwszej potrzeby. Razem możemy uczynić życie na Madagaskarze odrobinę łatwiejszym i wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych.


Kim jesteśmy?

Misja Madagaskar to grupa przyjaciół, osób znających się z pracy, dzielących pasje do podróży i pomagania. Nie jesteśmy organizacją non-profit, a tym bardziej nie działamy dla zysku. Wszystkie nasze działania finansujemy z własnych, prywatnych środków. Zbiórka na portalu Zrzutka.pl to dla nas szansa na zwiększenie zakresu pomocy. 


Nie jesteśmy związani z żadną organizacją religijną, ale korzystamy ze wsparcia misjonarzy od lat pracujących na miejscu. Bez ich zaangażowania pomoc miejscowym dzieciom nie byłaby możliwa.


Dlaczego można nam zaufać? 

Bo nie robimy tego po raz pierwszy. :) Świąteczna zbiórka w Misji Madagaskar w 2020 roku umożliwiła sfinansowanie zakupu prezentów i jedzenia dla 172 rodzin z 23 wiosek. W tym roku apetyt na pomoc mamy jeszcze większy. :) 


W 2019 roku, w ramach projektu Misja Kazachstan wyremontowaliśmy dom kultury polskiej na północy Kazachstanu. W miejscu, gdzie do dziś żyją potomkowie Polaków przesiedlonych przez Stalina w latach 30. XX wieku. Zebraliśmy wówczas 104 tysiące złotych, a efekty naszej pracy możecie zobaczyć na Facebookowym profilu Misji Kazachstan. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 92

BK
Babcia Krysia z Zamościa
100 zł
NM
Natalia
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
325 zł
DA
damianpe
200 zł
 
Dane ukryte
70 zł
KS
Jarek
200 zł
TP
Tomek
200 zł
TG
Tomasz Golinczak
100 zł
ML
Marek Lewandowski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!