Opis zrzutki

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Zostało nam pieniędzy na mniej więcej dwa miesiące działalności.

Od ponad dwóch lat stajemy na ulicach polskich miast w obronie praw obywatelskich i wartości demokratycznego państwa prawa.

Blokowaliśmy demonstracje neofaszystów, stawaliśmy naprzeciw Kaczyńskiego 10. każdego miesiąca, broniliśmy sądów. W przeciągu dwóch lat udało nam się stworzyć z małej grupki osób prężnie działający ruch.

blokujemy w twoim imieniu

Z każdym miesiącem pokazujemy, że jesteśmy ruchem, który ma realny wpływ na życie polityczne kraju, z naszymi akcjami umiemy w ciągu jednego dnia dotrzeć do ponad 5 mln osób w Polsce - mało, która organizacja pozarządowa może pochwalić się tak dużymi zasięgami.

Od prawie roku prowadzimy fundacje. Założyliśmy ją w celu profesjonalizacji ruchu, żeby móc wynająć lokal, zatrudnić pracowników i dokonywać innych czynności prawnych.

mamy realny wpływ

To wszystko kosztuje, każdy baner, megafon, pracownik, organizacja zespołu pomocy prawnej (pomaga on obecnie kilkuset osobom!), wynajem biura, obsługa informatyczna itd.

Obecnie zostało nam pieniędzy na mniej więcej dwa miesiące działalności, mamy na koncie 70 000 zł, mimo, że większość naszych działań opiera się na pracy wolontariackiej uczestników naszego ruchu, to ponosimy średnie miesięczne koszty na poziomie około 35 tys. miesięcznie.

Potrzebujemy Twojego wsparcia

Dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia. Nastały dla nas trudne czasy, MSWiA skierowało wniosek o zarząd przymusowy, każdego miesiąca dziesiątki osób lądują na ławach sądowych. Państwo nie sprzyja rozwojowi organizacji prodemokratycznych, a nawet otwarcie utrudnia im działalność.

Tutaj możesz zapoznać się z przykładowym raportem finansowym na luty 2018 r.

Resztę raportów możesz zobaczyć na naszej stronie internetowej (www.obywatelerp.org) z zakładce: O nas i o naszych celach --> Raporty finansowe

Tutaj możesz przeczytać biuletyn, omawiamy w nim wszystkie nasze wydarzenia --> https://obywatelerp.org/category/biuletyn-obywateli-rp/

Z góry dziękujemy za wsparcie, to własnie dzięki takim osobom jak Ty możemy wciąż się rozwijać i organizować kolejne akcje!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 241

JP
Jakub Piątkowski
500 zł
KW
Krzysztof Wtorkiewicz
50 zł
BK
Barbara Kornacka
444 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EP
Ewa Pastorczak
50 zł
AJ
anna jarocka
ukryta
JT
JaninaT.
25 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KL
krystyna lasota
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 587 zrzutek

i zebrali

762 593 051 zł

A ty na co dziś zbierasz?