id: 6vdpgf

leczenie, rehabilitacja Tymoteusza i Zosi

leczenie, rehabilitacja Tymoteusza i Zosi

Nasi użytkownicy założyli 1 146 401 zrzutek i zebrali 1 194 240 654 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Poparzone rodzeństwo z Myszkowa potrzebuje pomocy. Ty też możesz przyłączyć się do wsparcia.

 

Zosia (lat 2,5) i Tymoteusz (lat 3,5) doznały poważnych poparzeń przewracając na siebie garnek z gotującym się rosołem. Do zdarzenia doszło 1 listopada bieżącego roku w domu rodzinnym. Dzieci natychmiast trafiły pod opiekę lekarzy. Zosia została przewieziona karetką do szpitala w Częstochowie, następie trafiła do Szpitala Klinicznego w Katowicach, natomiast jej starszy brat Tymon musiał być transportowany helikopterem do szpitala Klinicznego w Katowicach.

U chłopca stwierdzono oparzenie tylnej powierzchni głowy, szyi, grzbietu, bocznych powierzchni klatki piersiowej, ramienia i przedramienia lewego, ramienia prawego oraz obu ud. U dziewczynki stwierdzono oparzenia lewej nogi , twarzy oraz obu dłoni.

W szpitalu dzieci zostały poddane licznym zabiegom – rany zostały oczyszczone i założone opatrunki maściowe. Zosię zakwalifikowano do leczenia operacyjnego - przeszczepu skóry.

Dzieci powoli dochodzą do siebie. Nie będzie to jednak łatwy proces. Przy tak dużych obrażeniach dzieci wymagają stałej kontroli lekarskiej, długich rehabilitacji i wielu leków, aby mogły zawalczyć o powrót do zdrowia.

Rehabilitacje, maści oraz leki to wydatki, którym rodzicom trudno będzie sprostać.

 

Dołącz do zbiórki, każda złotówka się liczy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 295

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków