id: 6w87fc

„Od Helu po Halny” – najdłuższy w Polsce bieg na rzecz hospicjów dziecięcych

„Od Helu po Halny” – najdłuższy w Polsce bieg na rzecz hospicjów dziecięcych

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 661 zrzutek i zebrali 1 251 871 214 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

17 czerwca, o godzinie 19:00, rusza z Helu II edycja najdłuższego w Polsce biegu charytatywnego na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. Bieg potrwa 4 dni. 5 śmiałków – profesjonalistów i amatorów – będzie codziennie przemierzać sztafetowo 240 km, by na koniec wejść na Giewont. Cała trasa ma mierzyć 885 km. Celem tej inicjatywy jest pokrycie kosztów zakupu koncentratorów tlenu, ssaków do odsysania wydzieliny, środków medycznych jednorazowego użytku oraz samochodu osobowego dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych. Organizatorem biegu jest Fundacja HA HA.

„Biegnąc, swoim wysiłkiem chcemy dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie” –mówi Anna Opas-Kwaśniewska, Prezes Zarządu Fundacji HA HA. „Dla nas to jedynie chwila wysiłku, a dla chorych dzieci to nieustająca walka o życie. Chcemy im tę walkę choć trochę ułatwić. Nasi biegacze, którzy będą biegli przez 4 dni, całą dobę, każdym krokiem chcą nieść swoje wsparcie. To druga edycja biegu, podczas pierwszej edycji udało się zebrać 62 000 zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętów dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu. Pieniądze zebrane podczas biegu pozwoliły nam na zakup samochodu typu Fiat Panda, 12 ssaków do odsysania wydzielin oraz 3 koncentratorów tlenu.” – opowiada Anna Opas-Kwaśniewska.

W drugiej edycji biegu ,,Od Helu Po Halny”, Fundacja HA HA - www.facebook.com/OdHeluPoHalny/ wraz z partnerami biegu: Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej – www.ofpop.pl ; Fundacja Hospicyjna – www.fundacjahospicyjna.pl wytypowała do wsparcia Alma Spei Hospicjum dla Dzieci – www.almaspei.pl

Kilka słów o Alma Spei:

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci jest Organizacją Pożytku Publicznego, która od 2008 roku zapewnia wszechstronną, specjalistyczną, domową pomoc medyczną nieuleczalnie chorym dzieciom z województwa małopolskiego. Staramy się żyć na 200% i działać tak, żeby zapewnić naszym Podopiecznym tyle normalnego życia, ile tylko da się wykrzesać, a Rodzicom i Rodzeństwu podarować bezcenny czas na miłość. Udało się nam realnie pomóc 174 dzieciom i ich rodzinom.

Opieka naszego hospicjum domowego to dla ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka często jedyna szansa na przebywania poza szpitalem. Opiekujemy się dziećmi z różnego rodzaju stomiami, wejściami centralnymi. Tacy pacjenci, aby móc funkcjonować w domu, potrzebują sprzętu medycznego i stałej pomocy specjalistycznego zespołu.

Opiekujemy się obecnie 42 dzieci. W ubiegłym roku, 2017, udało się nam, dzięki wsparciu przyjaciół naszej Organizacji, pomóc 62 dzieciom i ich rodzinom. Są to dzieci z województwa małopolskiego, mieszkające do 100 km od Krakowa. W ubiegłym roku pokonaliśmy drogę ok 130 tys. km.

Pacjentów Alma Speiodwiedza: 7 lekarzy, 6 pielęgniarek, 4 fizjoterapeutów, 3 psychologów. Lekarz i pielęgniarka pełnią całodobowy dyżur przez 7 dni w tygodniu, aby w razie pojawienia się niepokojących objawów móc udzielić dziecku pomocy. Staramy się by wszystkie zabiegi medyczne wykonywane są na najwyższej jakości sprzęcie

Charytatywny bieg przez całą Polskę

przyciąga ludzi dobrej woli…

dołącz do nas :)

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/33731594/bieg-od-helu-po-halny

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 91

TO
Tomasz Opas
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MW
Mariusz Wolszlegier
LM
L M Kwaśniewscy
800 zł
KS
ks. Szymon Jastrzębski
700 zł
MW
Maciej Wesoly
500 zł
DS
Dobry Skrzat
500 zł
AO
Ciotka Zielińska
350 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AO
Anna Opas-Kwaśniewska
200 zł
Zobacz więcej