id: 6wbzvz

WALCZYMY O LESZKA I JEGO POWRÓT DO SPRAWNOŚCI!

WALCZYMY O LESZKA I JEGO POWRÓT DO SPRAWNOŚCI!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
27 982 zł 
z 30 000 zł
93%
134 dni do końca
110 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witajcie!

Mam na imię Leszek. Od kiedy pamiętam moją sportową pasją jest piłka ręczna, dla której zostawiłem całe serce na boisku. Karierę zawodniczą rozpocząłem w 1962 r. w KS Krowodrza, a następnie od 1968 r. kontynuowałem grę w II ligowym KS Cracovia. Do 2020 r. nieprzerwanie występowałem w krakowskiej i bocheńskiej drużynie Oldbojów. Jako jeden z najstarszych, aktywnych bramkarzy byłem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej, a także z powodzeniem reprezentowałem Kraków oraz Bochnię na prestiżowych Mistrzostwach Europy Masters, odnosząc sukcesy na arenie międzynarodowej.

cce97f26a4c9bae1.jpeg


Niestety 6 czerwca tego roku mój świat rozsypał się na kawałki – doznałem niedokrwiennego udaru mózgu, który przykuł mnie do łóżka szpitalnego na kolejne miesiące. Dwa tygodnie spędziłem na Oddziale Leczenia Udarów przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a następnie od 18 czerwca do 27 sierpnia przebywałem na Oddziale Klinicznym Rehabilitacji Neurologicznej przy Szpitalu Św. Rafała w Krakowie.


Udar wywołał rozległe spustoszenie w moim organizmie - mam niedowład lewej ręki i lewej nogi, na ten moment nie jestem w stanie poruszać się samodzielnie. Jest to dla mnie tym bardziej trudne, iż całe życie byłem bardzo aktywny, sport utrzymywał mnie w dobrej kondycji - zarówno tej fizycznej, jak i mentalnej.

i781c50db28b7339.png

Ale jak na prawdziwego sportowca przystało, nie poddaję się pomimo perspektywy długotrwałego powrotu do zdrowia i żmudnej rehabilitacji, która kosztuje mnie sporo sił. Wiem, że warto i walczę o to, by wrócić do sprawności umożliwiającej mi normalne funkcjonowanie, do rzeczywistości - tej przed udarem. Na całe szczęście trafiłem pod opiekę doświadczonych i profesjonalnych rehabilitantów, których praca, a mój niewyobrażalny wysiłek dają nadzieję na to, że któregoś dnia stanę na własnych nogach.


A kto wie, może jeszcze będzie mi dane zagrać w bramce i wówczas będę z siebie niewiarygodnie dumny, że nie zwątpiłem. Moi bliscy, przyjaciele wspierają mnie w tej codziennej walce o każdy ruch i widzą jak z całych sił chcę stanąć na nogi. Przede mną chyba najważniejszy mecz w moim życiu, który mam nadzieję zakończy się wygraną, dzięki której odzyskam to co chwilowo zabrała mi choroba.


wd28d80d82b6ba97.jpeg


Chęci i woli działania mi nie brakuje. Niestety ogromną barierą, która może być już za kilka tygodni nie do przeskoczenia - jest bardzo kosztowna rehabilitacja, rzędu 800 zł TYGODNIOWO.

Jej zaprzestanie może spowodować, że wszystko co do tej pory osiągnęliśmy razem z fizjoterapeutami, każdy postęp przybliżający mnie do celu pójdzie na marne...


Nie chcę do tego dopuścić! Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe do wszystkich, którzy mnie znają i do tych, których nigdy nie poznałem, ale potrafią zrozumieć jak ważny jest dla człowieka powrót do pełnej sprawności.


Kwota, jaką chcemy uzbierać to 30 000 PLN, która znacznie przerasta możliwości finansowe nas - emerytów. Suma ta pokryje częściowe koszty półrocznej rehabilitacji w domu, koszty profesjonalnej i długoterminowej pomocy dwóch rehabilitantów, lekarza neurologa, logopedy, a także pozwoli mojej żonie - Alicji na właściwą opiekę nade mną w domu.


vdc9a2b0ab06c1ec.jpeg

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcą wesprzeć moją rehabilitację, która jest jedyną szansą na powrót do dawnej sprawności.

Ze sportowym pozdrowieniem, Leszek

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 110

 
Dane ukryte
1 800 zł
WC
Wojciech Całka
1 000 zł
DG
Piotr Musiał
1 000 zł
RF
Ryszard Formela
1 000 zł
AI
Agnieszka i Jacek
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
KG
KRZYSZTOF GAWLIK
1 000 zł
TS
Tomasz Szeiąg
1 000 zł
JW
Józef Wypychowski
1 000 zł
KG
WIECZNIE MŁODZI HANDBALIŚCI
900 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

750 799 zrzutek

i zebrali

539 995 426 zł

A ty na co dziś zbierasz?