id: 6wn6mt

Pożar odebrał nam dach nad głową!

Pożar odebrał nam dach nad głową!

Nasi użytkownicy założyli 936 539 zrzutek i zebrali 927 056 854 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

- Marlena wracaj, pali się - powiedział przez telefon mój partner Kazimierz. Od tych słów zaczął się mój koszmar. Przecież niedawno brałam kredyt i wyremontowałam całe mieszkanie. A tu tylko popiół i woda. Wszystko zniszczone. Nie mam nic, oprócz lekarstw, które udało się wynieść mojemu synowi i kilku zadymionych rzeczy. Zostaliśmy sami, 5 osób. Ja, mój partner Kazimierz, syn Sebastian, córka Aleksandra i wnuczka Lilianka. Teraz wszyscy mieszkamy u mojej mamy na 1 pokoju i nie stać nas na wynajem niczego, tak od ręki. I tak nie mielibyśmy na czym spać. Co ubrać, na czym zjeść. Wszystko spłonęło w ciągu chwili. Od dokumentów, po pamiątki, kapcie, drzwi. Mam w mieszkaniu kabinę prysznicową sąsiadki, bo spadła nam z sufitu. Jedna ściana spłonęła w całości. Rury od wody stopiły się, przez co wszystko zostało zalane. Próbujemy ratować to co zostało, ale smród i zanieczyszczenie, zmusi nas do wyrzucenia tego. Mieszkanie miało być ubezpieczone, ale przez błąd pracownika banku, zostały ubezpieczone tylko sprzęty. I tak nie mamy gdzie mieszkać. Mieszkanie nadaje się do kapitalnego remontu o ile nadzór pozwoli tam wejść. 
Nie mam sił o tym więcej mówić, bo sama choruję na stwardnienie rozsiane. Ponadto na skrawku pozostałej tarczycy mam guza. Jestem w takim stanie, że nie mogę jechać nawet do sanatorium. Jesteśmy zwykłymi tczewianami, którym przydarzyła się tragedia. Ja dorabiam ile mogę, córka podjęła pracę, syn też. Kiedy wszystko zaczęło się układać i miało być coraz lepiej straciliśmy dach nad głową.
Prosimy Was dobrzy ludzie o pomoc. Chcielibyśmy do czasu remontu mieszkania lub otrzymania lokum od miasta coś wynająć. Oczywiście też urządzić, jeżeli tam nic nie będzie. Liczy się dla nas każda złotówka, za którą dziękujemy wszyscy.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 81

PA
Patrycja
MA
Małgorzata
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JU
Justyna
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KS
Kasia S
300 zł
AO
Agnieszka Orłowska-Wasilewska
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków