"Przepraszam za" . Realizacja filmu dokumentalnego o dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży.
"Przepraszam za" . Realizacja filmu dokumentalnego o dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży.
Nasi użytkownicy założyli 1 231 437 zrzutek i zebrali 1 363 950 124 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Edukatorzy obywatelscy biją na alarm - w polskich szkołach uczniowie i uczennice należący do jakiejś mniejszości spotykają się z szykanami, a często z bezpośrednią przemocą ze strony swoich kolegów i koleżanek.
Zwłaszcza po ostatnich dramatycznych wydarzeniach w Polsce nie możemy się temu biernie przyglądać. Postanowiłem zrealizować film, którego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży. Chcę pokazać jej przyczyny oraz tragiczne skutki. Światopogląd dzieci i młodzieży w dużej mierze odzwierciedla poglądy dorosłych Polaków. Dlatego film kieruję nie tylko do dzieci, młodzieży ale do nauczycieli i rodziców. Ukończony film będę pokazywać w szkołach, bibliotekach, domach kultury w całej Polsce. Dlatego proszę Cię o wsparcie mojego filmu! Bez tego jego realizacja będzie niemożliwa! Dzięki tym środkom będę mogli zrealizować film niezależny od jakiejkolwiek instytucji. Musimy zadbać o naszą przyszłość. Tą przyszłością są nasze dzieci.
Dlaczego warto wesprzeć film "Przepraszam za"?
Niedawno internet i telewizję obiegła wiadomość o śmierci nastoletniego chłopca.
Wyzywany od "pedziów", szykanowany przez kolegów, 14-latek odebrał sobie życie.
Chłopiec to ofiara dyskryminacji i przemocy psychicznej, której sprawcami byli jego "koledzy".
Dla wrażliwego młodego człowieka obraźliwe komentarze w internecie stały się przyczyną osobistej tragedii.
To również tragedia matki, która straciła swoje jedyne dziecko.Na profilach pamięci chłopca pojawiły się obrzydliwe, prymitywne wypowiedzi, zawierające wulgarne wyzwiska, obrażające zmarłego nastolatka, wśród których "pedał" to łagodne określenie.
Pojawiła się nawet strona „Dobrze, że zdechł”.
Osób obrażających 14 latka było naprawdę dużo.
Nie ukrywając swojego imienia i nazwiska młodzi ludzie obrażali się wzajemnie, niewybrednie żartowali ze zmarłego.
Jak alarmują edukatorzy obywatelscy problem dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży nasila się.
Nie możemy się temu bezczynnie przyglądać, ponieważ ten problem, to tykająca bomba zegarowa, która w każdej chwili może wybuchnąć i spowodować kolejną tragedię.
Dlaczego film?
Nietrudno zauważyć, że wielu Polaków jest przesiąkniętych wrogością do wszelkich grup społecznych odstających od tak zwanej średniej, czyli do mniejszości etnicznych, narodowych, religijnych, seksualnych, a także do imigrantów, niepełnosprawnych, osób o niskim statusie ekonomicznym, zakażonych HIV, bezdomnych itp.
Brak edukacji antydyskryminacyjnej sprzyja posługiwaniu się przez dzieci i młodzież stereotypowymi przekonaniami oraz występowaniu uprzedzeń – zarówno w szkole, jak i poza nią.
Dyrektorom i nauczycielom brakuje wiedzy na temat dyskryminacji i jej zapobiegania. Poproszeni o wymienienie działań antydyskryminacyjnych, jakie były podjęte w ich szkołach, często wskazywali np. na akcje charytatywne, rekolekcje, działania prozdrowotne oraz ekologiczne.
Wielu nauczycieli szuka odpowiednich narzędzi i wiedzy, które pozwoliłyby im zapobiegać i przeciwstawiać się sytuacjom dyskryminacyjnym. Film dokumentalny " Przepraszam za" będzie własnie jednym z tych narzędzi i źródeł wiedzy
W jaki sposób i kiedy film zostanie zrealizowany?
Tytuł filmu " Przepraszam za" pochodzi od słów internautki. Dziewczyna potępiła dręczycieli wspomnianego wcześniej chłopca, który odebrał sobie, życie.
"Przepraszam za tych zwyrodnialców, przepraszam za obojętnych "nauczycieli", przepraszam
za gówniarzy, którzy i teraz Cię Wspaniały Chłopaku obrażają" .
Obecnie trwa dokumentacja filmowa oraz research polegający na wyszukiwaniu bohaterów filmu. Będą to młode osoby, które doświadczyły prześladowań ze strony swoich rówieśników. Chcę znaleźć również osoby, które były sprawcami przemocy ale nastąpiła w nich pozytywna przemiana.
Załozyłęm stronę na FB, gdzie takie osoby będą mogły się ze mną skontaktować.
Szukam w szkołach, ośrodkach wsparcia, wszędzie gdzie mamy do czynienia z dziećmi i młodzieżą.
Zdaję sobie z tego sprawę , że nie wszystkie osoby będą chciały wystąpić przed kamerą. Dlatego przewiduję, że część scen będzie musiała być fabularyzowana.
Premierę filmu planuję na 31.010.2022.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na:
- wynajęcie sprzętu filmowego
- koszty transportu i zakwaterowania
- wynagrodzenie ekipy filmowej
- koszty organizacji pokazów filmowych
- koszty reklamy i promocji filmu
- koszty wyprodukowania płyt DVD z filmem
-wynagrodzenie aktorów
- wynagrodzenie ekspertów
-prawa autorskie do materiałów filmowych
-prawa autorskie do muzyki
Co się stanie jeśli nic nie zrobimy?
Ostanie wydarzenia w Polsce budzą trwogę.
Zastraszanie, sianie nienawiści, propagowanie zakłamanych faktów i szczucie mniejszościami to niebezpieczne mechanizmy, które w przeszłości okazywały się tragiczne w skutkach i prowadziły do zagłady i eksterminacji.
Podobne mechanizmy miały miejsce kilkadziesiąt lat temu, kiedy to społeczność żydowska była ofiarą mowy pogardy, jawnej i pewnej dyskryminacji, wprowadzanie wolnych stref co doprowadziło to do pogromów czy Holocaustu.
Dlatego musimy przeciwstawiać się takim sytuacjom. Światopogląd dzieci i młodzieży w dużej mierze odzwierciedla poglądy dorosłych Polaków. Musimy pracować z dziećmi i młodzieżą. Nasze dzieci to nasza przyszłość. Opowiadajmy im o tym, że Polska słynęła z tego, że jest krajem tolerancyjnym. Ma długą tradycję wielokulturowości. Dawna Rzeczpospolita była rozległym krajem, swoistym tyglem narodów, grup etnicznych, wyznań, języków i kultur. Setki lat temu przeszliśmy udany eksperyment z wielokulturowością.
Dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc w realizacji filmu.
Marek Kilaszewski
O mnie.
Nazywam się Marek Kilaszewski. Od kiedy pamiętam zawsze chciałem robić filmy. Jestem absolwentem Camerimage Film School na dwóch kierunkach. 1) Realizacja filmowa i telewizyjna. 2) Scenariopisarstwo. Mój debiut filmowy dla TVP 2 miał miejsce w Rwandzie w 1999 roku. Pięć lat po bratobójczej wojnie pomiędzy Tutsi, a Hutu. Zginęło wtedy kilka milionów ludzi. Najbardziej przerażające w rwandyjskim ludobójstwie z 1994 r. jest to, że dokonała go nie tylko wąska, dobrze zorganizowana grupa oprawców, lecz wspomagał ją przy tym nieomal cały naród ogarnięty swoistym szałem zabijania. Co sprawiło, że tysiące zwykłych ludzi porzuciło swe codzienne zajęcia by rozpocząć mordowanie swych sąsiadów, kuzynów, kolegów z pracy, a w rodzinach mieszanych nawet współmałżonków i dzieci. Znaczącą rolę odegrała tu agresywna i skuteczna propaganda sączona przez rwandyjskie media.
" Wiara, Nadzieja, Miłość" -film dokumentalny.
Reżyseria: Marek Kilaszewski, Jacek Knopp
Kampania społeczna na rzecz niezależnego życia osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Realizacja: Marek Kilaszewski
https://youtu.be/OsP4trSR3yc
"Życie na krawędzi tworzenia obrazu"
Scenariusz i reżyseria: Marek Kilaszewski, Jacek Knopp
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 11
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
5 zł
Kupione 5 z 60000
25 zł
Kupione 3 z 100000
50 zł
Kupione 2 z 6000
100 zł
250 zł
Kupione 1 z 1200
500 zł
Kupione 1 z 1200