id: 6xces3

Start reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w curlingu w kat. Senior +50 Kelowna 2020

Start reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w curlingu w kat. Senior +50 Kelowna 2020

3 853 zł 
z 30 000 zł
12%
zakończona 14.04.2020r
50 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest zdobycie środków na start w mistrzostwach świata w curlingu w kategorii Senior +50, które odbędą się w dniach 18–25 kwietnia 2020 roku w Kelowna w Kanadzie. Reprezentację Polski będzie stanowiła drużyna Bełchatowskiego Klubu Curlingowego BKC Kowalski (w składzie: Tomasz Dyderski, Andrzej Jędrzejczyk, Tomasz Kijanka, Krzysztof Kowalski plus. ewent. zawodnik rezerwowy).


AKTUALIZACJA: drużyna BKC Kowalski pozyskała sponsora, firmę Sanel, w związku z czym kwota zrzutki została zmniejszona! Liczymy na kolejnych sponsorów.


Czym jest curling?

Curling w ciągu wieków przeszedł niezwykłą drogę od ludowej zabawy na zamarzniętych stawach i jeziorach do pełnoprawnej i bardzo atrakcyjnej dyscypliny olimpijskiej. Wywodzi się ze Szkocji, gdzie zachował się pierwszy opis tej gry, w XVI wieku uprawiany był też w Niderlandach, co zostało uwiecznione na obrazach Pietera Bruegela (starszego). Wraz w emigrantami z Europy trafił m.in. do Kanady, gdzie zyskał status sportu narodowego i jest obecnie uprawiany przez ponad milion zawodników! Wyjazd na mistrzostwa świata organizowane właśnie w tym kraju to marzenie chyba każdego curlera na świecie. A na pewno mistrzów Polski z drużyny BKC Kowalski.

Ten sport jest doskonałą, rodzinną-przyjacielską rozrywką, której mogą się oddawać zarówno kilkuletnie dzieci, jaki i emeryci – nawet grając w tej samej drużynie. Nikogo nie dziwią 50-latkowie zdobywający medale olimpijskie czy 15-latkowie startujący w mistrzostwach Europy lub świata. Jest to też sport integracyjny, uprawiany np. przez zawodników poruszających się na wózkach lub niesłyszących. A przede wszystkim – świetny sposób na aktywność fizyczną i relaks.

Curling to rywalizacja – niekiedy bardzo zacięta, w której o wyniku decydują niekiedy milimetry – ale żaden prawdziwy curler nie zapomni w ferworze walki o grze fair, etykiecie i właściwym zachowaniu. To jest coś, co nie podlega dyskusji! Bo nie wynik jest najważniejszy. Tylko duch curlingu.


Kim jesteśmy?

Nasza drużyna powstała w 2019 r., choć uprawiamy curling od kilku, a skip, czyli kapitan drużyny, nawet od 16 lat. Wcześniej byliśmy członkami innych zespołów. W listopadzie 2019 roku zwyciężyliśmy w 4. Mistrzostwach Polski Seniorów +50, dzięki czemu wywalczyliśmy prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata. To ogromny zaszczyt dla nas, ale też spory koszt, który niestety nie może być pokryty z środków Polskiego Związku Curlingu (bo ten nie dysponuje środkami).

Celem naszej zbiórki jest start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 18–25 kwietnia 2020 r. w Kelowna w Kanadzie.

Pełny koszt uczestnictwa w turnieju to ok. 35 000 zł. Składają się to: koszty przelotu i zakwaterowania (4 lub 5 osób startujących w zawodach), opłaty związane ze startem oraz zakup sprzętu i strojów.

Dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia!

35 000 zł to spora kwota, ale wierzymy, że dzięki wpłatom nawet najdrobniejszych kwot od rzeszy fanów curlingu w Polsce i za granicą uda nam się spełnić marzenie i razem osiągniemy ten cel!

Jesteśmy pewni, że dzięki Tobie to się uda!

Nie tylko wpłaty są ważne, ale też to, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o zbiórce. Dlatego udostępniajcie, komentujcie i pomóżcie nam pokazać się we wszystkich mediach, abyśmy mogli z dumą reprezentować Polskę w mistrzostwach świata!


Zapraszamy do kontaktu z nami

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z naszym udziałem w mistrzostwach świata i ze zbiórką. Zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 50

KC
Kazimierz Chrosta
200 zł
BI
Beata i Jan Żuraw
200 zł
K
KRAJ
200 zł
MZ
Maria Zaremba
200 zł
SJ
Szymon
200 zł
MA
malypiko
200 zł
MM
Mirosław Mielus
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
PS
Patryk Stenia Janina Arek
150 zł
TK
Krysia Ewa Henia
120 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 762 zrzutki

i zebrali

578 061 766 zł

A ty na co dziś zbierasz?