id: 6xjkww

Razem przywróćmy kondory naturze! Reintrodukcja kondora wielkiego.

Razem przywróćmy kondory naturze! Reintrodukcja kondora wielkiego.

Nasi użytkownicy założyli 912 478 zrzutek i zebrali 874 566 974 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Z KRAKOWSKIEGO ZOO DO ARGENTYNY

Hodowla Kondora wielkiego w Krakowskim Zoo ma wieloletnią tradycję. Wykluło się u nas i odchowało aż 10 piskląt. Mamy wielkie marzenie o przywróceniu kondorów naturze. Współpracujemy z Fundacją Bioandina, aby wyklute w naszym zoo kondory mogły powrócić do swojej ojczyzny - Argentyny. Dla rdzennej ludności tego kraju kondory są ważnym symbolem dotyczącym przejścia pomiędzy życiem a śmiercią. Ich reintrodukcja ma więc podwójny wymiar - biologiczny i kulturowy.

Program reintrodukcji jest bardzo kosztowną procedurą. Krakowskie Zoo musi opłacić transport lotniczy do Argentyny, pokryć opłaty celne, koszty związane z kwarantanną i przygotowaniem ptaka do życia na wolności oraz koszty zakupu opasek telemetrycznych i nadajników satelitarnych.

Jesteśmy w stałym kontakcie z fundacją Bioandina zajmującą się przygotowaniem ptaków do życia na wolności. Z ostatnich wytycznych fundacji wiemy, że nasza najmłodsza kondorzyca Beti będzie musiała najpierw przejść obserwację w ośrodku w Chile (Humane Isolation Rescue Center), co niestety zwiększy koszt przedsięwzięcia.


POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY ABY KONTYNUOWAĆ PODRÓŻ NASZEJ BETI DO ARGENTYNY! KOSZT PRZEDSIĘWZIĘCIA TO OK. 31 TYSIĘCY EURO.


Współczesne Ogrody Zoologiczne poprzez swoją działalność starają się naprawiać negatywny wpływ działań człowieka na środowisko przyrodnicze. Próby reintrodukcji zwierząt podejmowane przez Zoo na całym świecie są rodzajem rekompensaty dla gatunków pokrzywdzonych przez ingerencję człowieka. Każda udana reintrodukcja, czyli przywrócenie zwierzęcia do jego naturalnego środowiska to jeden z największych sukcesów działalności Zoo.


KONDOR WIELKI (VULTUR GRYPHUS)

Największy ptak drapieżny świata. Został zakwalifikowany przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody jako narażony na wyginięcie (Vulnerable). Figuruje na I Załączniku Konwencji Waszyngtońskiej. Zasięg jego występowania rozciąga się od Wenezueli po Przylądek Horn. Liczebność dziko żyjącej populacji stale wykazuje trend spadkowy.


Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!