id: 6xkcjh

Dalsza diagnostyka, leczenie, operacje i rehabilitacja Alicji

Dalsza diagnostyka, leczenie, operacje i rehabilitacja Alicji

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
15 532 zł 
z 100 000 zł
15%
75 dni do końca
400 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Przez prawie 5 lat, każdego dnia walczymy o życie i zdrowie naszej córeczki. Alicja jest jedynym dzieckiem na świecie z duplikacją 3 chromosomu (dup 3p26.3p14.2), czego konsekwencją są liczne nieprawidłowości i wady wrodzone. Lekarze nie dawali jej zbyt wielkich szans. Ona miała niezwykłą siłę i moc, by żyć. Jej los poruszył serca wielu osób, co dawało nadzieję i było otuchą w najtrudniejszych momentach.

e30730277ac35def.jpeg

Rozpoznania kliniczne mają długą listę: m.in. zwężenie przełyku, krtani i tchawicy, nieprawidłowy łuk aorty, małogłowie, hipoplazję ciała modzelowatego, wady wzroku, słuchu i brak mowy, zaburzenia wzrastania, opóźniony rozwój psychoruchowy, dysplazja bioder, alergie i senne bezdechy.

Stan po operacji: zespolenia niedrożności dwunastnicy, rozszczepu podniebienia, fundoplikacji sposobem Nissena, usunięcia torbieli z krtani oraz zabiegu poszerzenia przełyku.

f95fd96e214cb0f3.jpegWażnym celem w terapii jest, by postawić Alicję na nogi. Niestety po poszerzeniu diagnostyki ortopedycznej, konieczna okazała się pilna rekonstrukcja biodra i miednicy z uwagi na odczuwalny ogromny ból córki. Dzięki wsparciu darczyńców na przełomie 2021/2022 roku udało się zebrać niezbędne pieniądze na operację w Paley European Institute w Warszawie, która odbyła się 28.02.2022 roku. Alicja dzięki rekonstrukcji bioder i miednicy oraz wydłużeniu Achillesów będzie miała szanse samodzielnie chodzić i żyć bez bólu. Jednakże to nie koniec walki o lepsze zdrowie i funkcjonowanie, Alusia teraz bardziej niż dotychczas wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji, by wypracować jak najlepszy efekt operacji.

rf4fcd5bfd9d73fd.jpegz6702e7843003c53.jpegNasze dziecko zmaga się z wieloma problemami, wiec ile byśmy nie zrobili, to ciągle pojawiają się nowe problemy zdrowotne do zdiagnozowania i leczenia. Dlatego przed Alicją jeszcze niejedna operacja. W niedalekiej przeszłości potrzebna będzie operacja oczu i operacja kardiochirurgiczna przecięcia prawostronnego łuku aorty. Niewykluczona jest też operacja poszerzenia krtani i tchawicy, a także usunięcia torbieli tylnego dołu czaszki.


Alicja od urodzenia jest pod stałą, wielospecjalistyczną opieką lekarską. Terapia, zabiegi mikropolaryzacji mózgu i elektrostymulacja buzi oraz turnusy i intensywna rehabilitacja jest nieodzowną częścią życia Ali. Cieszą nas duże postępy. Wiemy, że to wszystko ma sens. Jednak ma to związek z ogromnymi kosztami. Finansowe wyliczenia, które prowadzą do bezradności, zmuszają nas do proszenia ludzi dobrego serca o pomoc i wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji naszej kochanej córeczki Alicji.


Prosimy, nie bądź obojętny na los Alusi …


Z całego serca już dzisiaj dziękujemy za okazaną pomoc.


Rodzice Alicji


• Odwiedź grupę licytacyjną: Licytacje dla Ali Calineczki

• Polub stronę na Facebook’u: Ali Calineczka

• Zaobserwuj Instagrama: Ali Calineczka

• Przekaż 1%:

Numer KRS: 0000382243

Cel szczegółowy: 1269 pomoc dla Alicji Bartkowiak 
of17c383d43471e9.jpeg

#RazemDlaAliCalineczki

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłacający 400

MT
Małgorzata Trempała
17 zł
KL
Klaudia Lepel
5 zł
ŁF
Łukasz Foremniak
30 zł
AG
anna Giszczyńska za ksiażkę
10 zł
AG
20 zł
KM
Kasia Małecka
100 zł
MM
Monika Matłoka
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
LS
Leszek
100 zł
KK
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 61

 
2500 znaków

Lokalizacja

Sienkiewicza 9, 62-300

Września, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

851 605 zrzutek

i zebrali

736 234 449 zł

A ty na co dziś zbierasz?