id: 6xm2g5

Pomóż nam oczyścić Morze Bałtyckie!

Pomóż nam oczyścić Morze Bałtyckie!

Nasi użytkownicy założyli 1 015 866 zrzutek i zebrali 1 063 575 375 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Autorem zbiórki jest Magdalena Malinowska- twórczyni i prezeska fundacji Malachite Minds, którą powołała do życia po to, aby zadbać o środowisko, m.in. o czystość polskich wód poprzez wprowadzenie na polski rynek innowacyjnego rozwiązania, jakim są maty uszyte z włosów i sierści.


W ramach działalności fundacji na początku chcemy przede wszystkim skupić się na oczyszczaniu Bałtyku z ropy, tym samym redukując jego zanieczyszczenie, abyśmy wszyscy mogli bez obaw korzystać z letnich kąpieli. Aby to zrobić, musimy uszyć pierwsze maty, a Ty możesz nam w tym pomóc wpłacając darowiznę na rozwój fundacji.


Projekt ten realizowany jest już w ponad 35 krajach w ramach współpracy z amerykańską fundacją Matter of Trust, która od ponad 20 lat wykorzystuje właściwości włosów i oczyszcza nimi wodę z toksyn. Dołączyliśmy do tej społeczności i bazując na ich wiedzy, zatroszczymy się o lokalny ekosystem.


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie zagrożenie dla ekosystemu niesie ze sobą niekontrolowany wyciek ropy do wody. W Bałtyku zatopionych jest wiele wraków z czasów II wojny światowej, ale dokładna ilość znajdującego się w nich paliwa nie jest znana. Wiemy natomiast w oparciu o pierwszy zarejestrowany wyciek paliwa z wraku z 1999, że badania wykazały 100% śmiertelność zwierząt, postępującą degradację środowiska i stale rosnącą strefę skażenia w jego sąsiedztwie. Kojarzycie zakwity sinic? To skutki zanieczyszczeń Bałtyku spowodowane jego przeżyźnieniem oraz wzrostem temperatury wody powierzchniowej w wyniku zmian klimatycznych.


Nie możemy pozostać obojętni wobec tych zmian. Chcemy wykorzystać surowiec jakim są włosy i sierść, aby ratować nasz Bałtyk i zadbać o zdrowie osób, które spędzają nad nim wakacje. Zbieramy na pokrycie kosztów produkcji mat, logistyki i ich dystrybucji. Liczy się każda złotówka!Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

CK
Cezary
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MO
Matka Oriona
ukryta
KR
Krystyna Rogowska
200 zł
DG
Daria Gujska
50 zł
PK
Paweł Kluz
50 zł
ŁM
Hydro
100 zł
AK
Arek Kłyk
100 zł
NK
Natalia Ka
100 zł
MC
Maciek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków