id: 6ydz28

Jaskółki dla dzieci z Ukrainy

Jaskółki dla dzieci z Ukrainy

16 076 zł 
z 45 000 zł
35%
zakończona 12.06.2022r
38 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Aktualnie miejsc krótkotrwałego pobytu uchodźców jest bardzo dużo, ale wraz z napływem kolejnych grup ludzi uciekających przed wojną, zaczyna brakować miejsc gdzie kobiety i dzieci z Ukrainy mogłyby osiąść na trochę dłużej. Poszukuje się też miejsc dla ewakuowanych dzieci ...z piwnic i schronów bombardowanej Ukrainy...

W związku z tym podjęliśmy decyzję o natychmiastowym przystosowaniu nieużytkowanego piętra naszego internatu i udostepnienia go potrzebującym. Dzieciaki dla których chcemy stworzyć miejsca będą mogły liczyć na szeroką opiekę łącznie z nauką w naszej szkole i oczywiście treningami w naszej akademii. Chcemy zaopiekować się dzieciakami kompleksowo, dlatego w razie potrzeby będziemy gotowi również na przyjęcie wojennych sierot.

W celu przygotowania pomieszczeń konieczne jest jednak wykonanie niezbędnych prac hydraulicznych i elektrycznych oraz prace malarskie. Możemy liczyć na pomoc Zakładu Karny w Tarnowie, który wesprze nas osobami osadzonymi do wykonania podstawowych prac remontowych, oraz firmy Remondis, która bezpłatnie podstawi niezbędne kontenery. Niemniej jednak specjalistyczne prace związane z systemem wod-kan musimy zlecić specjalistycznej firmie, konieczny jest też zakup materiałów remontowych, a to wiąże się z wydatkami, których w tym momencie nie jesteśmy w stanie ponieść samodzielnie.

Minimalne środki jakie są niezbędne to przygotowania 30 miejsc to 55 tysięcy złotych. Udało się już zorganizować cześć kwoty dlatego z pracami ruszamy już od poniedziałku, ale nie obejdziemy się bez Waszego udziału w akcji. Udostępniajcie tą informację, rozmawiajcie w swoich firmach, wpłacajcie nawet najmniejsze kwoty. Każda złotówka ma ogromną moc!


Więcej informacji oraz sprawozdanie z realizacji projektu znajdziecie na stronie naszej szkoły - www.smstarnow.pl

Kalendarium akcji http://smstarnow.pl/jaskolki-dla-ukrainy-kalendarium/


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 449 zrzutek

i zebrali

807 452 352 zł

A ty na co dziś zbierasz?