id: 6ymhb8

Ratujemy ludzkie życie

Ratujemy ludzkie życie

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 764 zrzutki i zebrali 1 162 138 744 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ratowanie życia to misja bez granic, dlatego Gmina Chełmża znalazła nowe zadanie dla swojego wozu strażackiego z OSP Kuczwały. Gmina, przy pomocy Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, na potrzeby ratowania życia i zdrowia Ukraińców zmagających z niszczycielskimi skutkami rosyjskich ataków na obiekty cywilne, przekaże swój wóz strażacki do Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Wóz, który kiedyś dzielnie służył Polkom i Polakom, dzięki naszym wspólnym wysiłkom, ma szansę ponownie ruszyć w świat i nieść pomoc ludziom, którzy tego naprawdę potrzebują.


Podczas notorycznych ostrzałów rakietowych szczególnie narażone są załogi i pojazdy ratowniczo-gaśnicze, a także sprzęt będący na ich wyposażeniu. Sprzęt ulega zniszczeniu zarówno w remizie, jak i w trakcie pracy na drodze. Podczas alarmów bombowych, kiedy ludność udaje się do schronów, ratownicy ryzykując swoje życie oraz wypełniając swoje obowiązki udają się w najbardziej niebezpieczne rejony, by ratować ludzkie życie. Akcje ratownicze obarczone są dużym ryzykiem ataku powietrznego oraz wysadzenia poprzez wjazd na teren zaminowany. Często jest to ich ostatni wyjazd. 


Dlatego istnieje ciągłe zapotrzebowanie na samochody ratownicze i pomocnicze oraz sprzęt niezbędny do wyeliminowania zniszczeń i pożarów, które stale powstają w wyniku wrogich ostrzałów. Z powodu braku specjalistycznego sprzętu ratownicy nie mają czasu na usuwanie gruzów i gaszenie pożarów, w wyniku których giną ludzie. Dlatego Instytut podjął się misji zebrania środków na zakup sprzętu i innych przedmiotów niezbędnych ukraińskim ratownikom do niesienia pomocy ich rodakom w czasie wojny. 


Cel:

Zebrane środki pozwolą na zakup sprzętu ratowniczego i pomocniczego takiego jak: węże, pompy, prądnice, agregaty, drabiny oraz wiele specjalistycznych narzędzi strażackich takich jak piły do drewna i betonu, łomy, itp. To właśnie te przedmioty umożliwią skuteczne działania zwiększające szanse na ocalenie życia i zdrowia osób dotkniętych skutkami wojny.


Jak pomagasz:

Każdy grosz się liczy, a Twoja pomoc stanie się cegiełką budującą szansę na ratunek dla tych, którzy czekają na pomoc każdego dnia pod gruzami zniszczonych budynków. Dołącz do nas i wesprzyj naszą inicjatywę.


Dlaczego to ważne:

Zakup sprzętu ratowniczego i przekazanie go ludności Ukrainy w obwodzie charkowskim to więcej niż gest solidarności. To realna szansa na ratunek dla osób dotkniętych tragicznymi wydarzeniami wojny. Nasz wysiłek pomoże w ratowaniu życia i zdrowia obywateli Ukrainy.


Pieniądze można wpłacać na podane konto zbiórki lub konto naszej Fundacji na numer:

92 1140 2004 0000 3402 7885 4014

Konto walutowe w Euro: 

PL 79 1140 2004 0000 3012 1481 9181


Przykładowa lista potrzebnego sprzętu:

YZLTOSWOAIXx81nG.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

ŁS
Jakub Siemiradzki
100 zł
GF
Lewart Walny
50 zł
JM
Jacek Mazur
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MF
Nobody
10 zł
KO
Kora
100 zł
KG
Klaudia G
50 zł
PP
Paweł Pietrzak
50 zł
AK
Aleksander Kutsy
50 zł
KR
Krzysztof
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków