id: 6yua3r

Maseczki dla medyków

Maseczki dla medyków

zakończona
04.05.2020r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 670 zrzutek i zebrali 1 065 408 882 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nastały ciężkie czasy dla nas wszystkich, jednak w tych trudnych czasach w pierwszej linii frontu nie stoją żołnierze, a lekarze i pielęgniarki. Siedząc biernie w domu podczas szaleństwa za oknem stwierdziliśmy, że pomożemy wszystkim najbardziej zagrożonym na zarażenie. Wzięliśmy co mieliśmy pod ręką z materiałów, które nadawały się na zrobienie maseczek i tak wszystko zaczęło się... od uszycia 80 maseczek, które przekazaliśmy pobliskiemu szpitalowi… Tam pielęgniarka dziękowała nam ze łzami w oczach, mówiła o tym, że nie mają najpotrzebniejszych środków ochronnych, że boją się o życie swoje i swoich rodzin, ale wiedzą, że jeśli nie oni to wszyscy przegramy z koronawirusem - dlatego walczą.


Wtedy coś w nas pękło ???? Postanowiliśmy, że nie będzie to jednorazowa akcja i jeśli się uda uzbierać materiały, lub fundusze na zakup takich materiałów to chcemy kontynuować niesienie pomocy szpitalom. Każda maseczka się przyda, bo jak to pielęgniarka nam powiedziała lepsza jakakolwiek maseczka niż ich brak.


Dlatego też wstępnie chcieliśmy zrobić tyle maseczek na ile wystarczy materiału, ale po tym co usłyszeliśmy …nie umiemy! Lekarze, pielęgniarki, ratownicy narażają swoje życie, są na pierwszej lini frontu w walce z epidemią - zupełnie sami. W wielu szpitalach pozostawieni sami sobie, tak naprawdę mają tylko nas, zwykłych obywateli, którzy zjednoczyli się we wspólnej walce z epidemią. Naszym celem jest uszycie jak największej ilości maseczek i dostarczenie ich do szpitali i przychodni, które będą ich potrzebować. Żeby to zrealizować potrzebujemy wsparcia.


Od znajomej emerytowanej krawcowej pożyczyliśmy maszynę do szycia, czas i chęci do działania mamy, umiejętności szycia też ???? brakuje nam tylko materiałów. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę w okazaniu medykom podziękowania za ich poświęcenie masz okazję. Potrzebujemy nici, gumki i przede wszystkim materiały z których na bieżąco będziemy szyć maseczki. Jeśli masz zlagające ilości materiałów, chętnie je przyjmiemy i wykorzystamy do uszycia maseczek. Możesz też dołożyć się do zakupu materiałów. W sytuacji w jakiej się znaleźliśmy liczy się każdy grosz.


Prowadzimy też sprzedaż maseczek, a wszystkie pozyskane środki przeznaczamy na zakup materiałów potrzebnych do przygotowania kolejnych maseczek :)


Wszystkie maseczki jakie szyjemy są wielokrotnego użytku, dwuwarstwowe z prasowanymi zakładkami i kieszonką na filtr oraz ze sznureczkiem do ściągania


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!