Tablet dla Zdalniaka ID: 725u2v

Tablet dla Zdalniaka ID: 725u2v

785 zł z 5 000 zł

15%

785 zł

785 zł

z 5 000 zł

zakończona

zakończona

31.07.2020r

12

12

wspierających
15%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

„TABLET DLA ZDALNIAKA” to akcja której celem jest zbieranie tabletów lub innych urządzeń multimedialnych (laptopów, komputerów stacjonarnych, telefonów komórkowych itp.) oraz środków na ich zakup, w celu udostępniania ich uczniom z najuboższych rodzin, aby mogły brać udział w edukacji zdalnej w tej trudnej sytuacji.


Taka potrzeba pojawiła się w związku z epidemią wirusa COVID-19 w Polsce, a wiele rodzin, szczególnie tych z niskimi dochodami i wielodzietnych, nie było na nią gotowych. Po zamknięciu szkół i ogłoszeniu stanu epidemii w naszym kraju rozpoczęto naukę przez Internet dzieci w wieku szkolnym, a rodzice rozpoczęli pracę zdalną. Wiele rodzin nie posiada, bądź posiada ograniczone ilości urządzeń, które spełniają wymogi sprzętowe do tego rodzaju edukacji. Szczególnie trudna sytuacja jest w rodzinach wielodzietnych gdzie jednoczesny dostęp w jednym czasie należy zapewnić kilku osobom na raz. Brak możliwości wzięcia udziału w lekcjach na bieżąco powoduje u dzieci zaległości, które mogą być trudne do nadrobienia w przyszłości.


W odpowiedzi na zaistniałą sytuację Fundacja „Żółty Szalik” zainicjowała akcję „TABLET DLA ZDALNIAKA”, w ramach której udostępniamy tablety uczniom z najuboższych rodzin z województwa warmińsko-mazurskiego, aby umożliwić im naukę w tych trudnych warunkach. Pierwszych 20 urządzeń trafiło już do potrzebujących rodzin z Powiatu Braniewskiego, Ostródzkiego i Olsztyna, kolejne są w drodze, jednak z naszej diagnozy wynika, że zapotrzebowanie jest o wiele większe i przerasta zasoby Fundacji. W związku z powyższym rozpoczęliśmy zbiórkę sprzętu do nauki zdalnej od osób prywatnych i przedsiębiorców. Zbieramy również środki na zakup nowych tabletów, które podarujemy potrzebującym rodzinom.


Koszt jednego tableta spełniającego minimum wymogów technicznych, to ok. 500 zł. Dzięki Wam chcielibyśmy zakupić 10 takich urządzeń, które trafią do tych, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji. Jest to tylko część naszej akcji, bo to tylko kropla w morzu potrzeb, jednak każda kropla ma znaczenie i przybliża nas do realizacji celu, a obdarowywanym rodzinom otwiera nowe możliwości dając szansę na normalną naukę. POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM! RAZEM!!!


Jeśli chciałbyś dołączyć do naszej inicjatywy w inny sposób, tj. przekazać sprzęt, który moglibyśmy przekazać potrzebującym rodzinom – zadzwoń: 605 484 853 lub napisz do nas na [email protected]. Można również wpłacać środki można na dedykowane konto Fundacji (z dopiskiem "Posilek dla seniora") BNB Paribas, nr konta: 21 1600 1462 1893 1540 7000 0001


Wpłacający12

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EC
Ewa Cichocka
100 zł
BG
Bartłomiej Głuszak
60 zł
A
Anna Zysk
50 zł
E
Ewa
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EZ
Ewa Zbytniewska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

569 590 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?