id: 72dtc9

NIE CHCĘ ZOSTAĆ UWIĘZIONA W CZTERECH ŚCIANACH

NIE CHCĘ ZOSTAĆ UWIĘZIONA W CZTERECH ŚCIANACH

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
6 210 zł 
z 7 000
88%
zakończona
31.10.2019r
75
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 911 853 zrzutki i zebrali 873 475 569 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Niestety życie nas nie oszczędza, dziś żona dowiedziała się że musi iść do szpitala. W piątek idzie się zapisać. Trzymajcie kciuki, aby obeszło się bez operacji.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieram na windę która jest mi potrzebna, aby wyjść z domu i nie być więźniem w czterech ścianach własnego domu.

Nazywam się Alicja Gołąbek-Zawadzka,

mam 58 lat.

Od urodzenia zmagam się z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni SMA typu 2. Jest to choroba nieuleczalna, postępująca.

We wszystkich czynnościach potrzebuje pomocy osób trzecich. Moim dobrym duchem i Aniołem jest mój mąż- pomaga mi we wszystkim, z tego powodu nabawił się przepukliny kręgosłupa na odcinku szyjnym i lędźwiowym.

Jestem osobą aktywną, pomimo choroby pracuje, podróżuje „wszędzie mnie pełno”

---------------------------------------------------------------

My name is Alicja Gołąbek - Zawadzka. Im 58 years old.

I have been struggling with Spinal Muscular Atrophy (SMA) type 2 since I was born. It is an incurable, progressive disease.In all activities, I need help from third parties. My angel and good spirit is my husband - he helps me in everything, but because of this he also suffers a spinal hernia on the cervical and lumbar sections.

I am an active person, in spite of illness I works, travel and I'm here, there, and everywhere.

-------------------------------------------------------------------

Do tej pory żeby wyjść z domu mogłam korzystać z podjazdu wybudowanego przez spółdzielnie mieszkaniową, niestety przy obecnych przepisach budowlanych nie spełnia on warunków budowlanych, trzeba go wyburzyć , po za tym w miejsce podjazdu mają być dobudowane balkony dla sąsiadów. Jestem zmuszona poszukać innego rozwiązania. Koszty nowego podjazdu są takie same jak podnośnika pionowego( windy ). Jest to kwota 45.000-50.000 zł. 70% tej sumy dofinansuje mi PCPR niestety pozostałą część muszę uzbierać sama. Taka winda jest mi niezbędna żeby w miarę swoich możliwości „normalnie” funkcjonować. Wyjście do pracy po zakupy, do lekarza na spacer. Mąż choruje na kręgosłup i nie jest w stanie schodzić ze mną po schodach, a nie mamy bliskiej rodziny , która mogła by nam pomóc . Bardzo proszę o pomoc, wsparcie żebym mogła zrealizować bardzo ważną i konieczną dla mnie inwestycję. Czas zbiórki jest ograniczony, muszę zebrać 15.000 zł do lipca 2019 roku. Wierzę że znajdą się ludzie którym pomoc drugiej osobie nie jest obojętna.

---------------------------------------------------------------

So far, to get out of the house I could use the driveway built by a housing cooperative, unfortunately, with the current building regulations, it does not meet the building regulations and must be demolished. Also there will be balconies for the neighbors added next to the driveway. I am forced to search for a different solution. The costs of a new driveway are nearly the same as a vertical lift (elevator). This is PLN 45,000-50,000. 70% of this amount will be subsidized by PCPR, unfortunately I have to collect the remaining part myself. Such a lift is indispensable for me to "normally" function as far as I am able. Going to work, shopping, to the doctor or for a walk. My husband is suffering from spine and is unable to walk downstairs with me, and we do not have a close family who could help us. I am asking for help and support so that I can make a very important and necessary investment for me. The collection time is limited, I need to collect PLN 25,000 by July 2019. I believe that there will be people for whom help to the others is not indifferent.

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” –

Jan Paweł II

-----------------------------------------------------------------

"Man is great not by what he has, but by who he is; not by what he has, but by what he shares with others "- Pope John Paul II

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 75

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków