id: 72nauj

"DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES" - realizacja spektaklu dla młodzieży

"DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES" - realizacja spektaklu dla młodzieży

4 039 zł 
z 10 333 zł
39%
4 dni do końca
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

„Są różne przedziwne choroby […] ale jeśli chodzi o najbardziej fundamentalne z medycznych nieszczęść, to nic nie może się równać depresji"– twierdzi jeden z najwybitniejszych współczesnych psychologów, profesor Harvard University Robert M. Sapolsky. Przyglądając się światu, w którym żyjemy, śledząc wyniki badań, Sapolsky nie pozostawia złudzeń: problem będzie narastał. Otoczeni tłumem ludzi jesteśmy bowiem bardziej niż kiedykolwiek samotni, a gnając za życiowym spełnieniem, nosimy w sobie bolesną pustkę. „Depresja jest absolutnie wyniszczająca i niezwykle powszechna – podkreśla uczony. – WHO podaje, że depresja jest obecnie czwartą przyczyną inwalidztwa na świecie, a w 2025 roku będzie drugą”. 

te słowa oraz doświadczenia z wielu lat pracy z młodzieżą sprawiły, że od dłuższego czasu staramy się pozyskać fundusze na stworzenie spektaklu "DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES", poprzedzonego warsztatami z młodymi ludźmi, którego celem byłby aktywny dialog na temat zaburzeń depresyjnych wśród młodzieży, próba znalezienia rozwiązań, poszukiwanie pomocy.


UDAŁO SIĘ!! - otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 31 000zł Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2021.


Mamy:

-pomysł - Warsztaty i stworzenie spektaklu, który powstałby po konsultacjach i ze specjalnym udziałem młodych ludzi (szczegóły dla wnikliwych w linku poniżej)

-miejsce - Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy i Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach

-wspaniałą ekipę realizatorów (szczegóły dla wnikliwych w linku poniżej)

-zapał do pracy i wiarę w nasze zadanie!

Jedyne czego nam brakuje to tzw. finansowy wkład własny organizacji wymagany w tym programie NCK (w wysokości 25% całkowitego kosztu zadania). Czyli że wg. umowy z NCK całkowity koszt przedsięwzięcia to 41 333 zł to nasze stowarzyszenie musi włożyć finansowo 10 333 zł w realizację zadania. Niestety obecnie nie posiadamy takiej kwoty. Przyczyną jest pandemia, która znacznie ograniczyła nasze działania, ale również ona sprawia, że nie zamierzamy odpuścić, ponieważ właśnie teraz widać, że problem który chcemy poruszyć narasta. Trzeba o tym mówić! Chcemy prowadzić dialog z młodzieżą, chcemy pomócim znaleźć rozwiązanie!.


Dlatego prosimy Was o pomoc:

ZRZUĆMY SIĘ RAZEM NA MOŻLIWOŚĆ ZREALIZOWANIA ZADANIA "DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES" - warsztaty i spektakl dla młodzieży.


Kto zbiera:

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych ponad dwadzieścia lat pracuje rozwojowo z wszelkimi grupami społecznymi. Jeśli jesteś ciekawy naszych działań zapraszamy Cię tu:

http://artsit.eu/

https://www.facebook.com/stowarzyszenieinicjatywtworczych.sit.5/


Dla kogo:

Spektakl z elementami improwizacji i warsztaty są skierowane do młodzieży, rodziców i nauczycieli, ale także każdego kto czuje się poruszony tematem depresji i zaburzeń nastroju.


na co przeznaczymy zebrane fundusze:

pieniądze , które wpłacicie zostaną wydane i rozliczone w ramach zadania "Duży książę i Czarny Pies" dofinansowanego przez NCK w ramach programu Kultura - Interwencje 2021 (nr wniosku: 29687/21/A1) do dnia 15.11.2021.


Spektakl zostanie zagrany w listopadzie 2021.


Nie zwlekaj! Dorzuć się! Zróbmy razem coś dobrego!


Z wyrazami szacunku ekipa "DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES" - Joanna Gonschorek, Katarzyna Kaźmierczak, Magdalena Skiba, Joanna Rostkowska, Małgorzata Niklasińska, Robert Urbański, Amadeusz Naczyński, Marek Litwin

Link do dodatkowych informacji o projekcie i jego twórcach:

https://drive.google.com/file/d/1E8dBO0I-7CAGcn4IXkpYGbsJ6S7pfUnA/view?usp=sharing

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 51

KK
Katarzyna Kaźmierczak
500 zł
TP
Tomasz Prochota
500 zł
 
Maciej Kupaj
250 zł
RJ
Radosława
200 zł
KG
Katarzyna Gawinska
200 zł
KM
GiK
133 zł
MK
Maja Kusz-Massie
108 zł
KM
Katarzyna
100 zł
BS
Bozena schabikowska
100 zł
MA
man
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Lokalizacja

Rynek 39, 59-220

Legnica, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
"Bilet na spektakl "DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES"

Jeśli wesprzecie naszą zrzutkę, zagramy dla Was dodatkowy spektakl "DUŻY KSIĄŻĘ I CZARNY PIES" w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy. Po spektaklu będziecie mogli porozmawiać z jego twórcami .

rozwiń

wybrano 13 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

754 710 zrzutek

i zebrali

546 261 599 zł

A ty na co dziś zbierasz?