id: 72rs65

Realizacja projektu budowy Gospodarstwa Terapeutycznego i oazy dla osiołków!

Realizacja projektu budowy Gospodarstwa Terapeutycznego i oazy dla osiołków!

7 356 zł z 90 000 zł
8%
13 dni do końca
47 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóżcie nam zbudować Gospodarstwo Terapeutyczne „OnoSiedlisko” i oazę dla osiołków!


To my, Gabriela i Leszek Jastrzębscy. Jesteśmy założycielami Fundacji Dom św. Jakuba. Fundacja powstała w 2017 roku, aby pomagać rodzinom w kryzysie, szczególnie tym dysfunkcyjnym, wspierać osoby uzależnione oraz wszystkich tych, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie.

Oprócz standardowych terapii oferujemy animaloterapie – w tym onoterapię. Nie jest niczym nowym, że zwierzęta mają kojący wpływ na nasze zdrowie i psychikę. Dlatego też pragniemy rozbudować w tym kierunku naszą fundację i stworzyć gospodarstwo terapeutyczne „OnoSiedlisko” z centrum onoterapii.Dlaczego akurat osły?


Osły to wspaniałe zwierzęta, które w piękny, niezauważalny sposób budują mosty między ludźmi i często w ten sposób rozwiązują konflikty. Osły odmrażają uczucia, niwelują stres, obniżają poziom napięcia nerwowego i ciśnienie krwi. Tym samym wzrastają nasze beta endorfiny. Wydziela się oksytocyna, dopamina a dodatkowo nawet obniża poziom kortyzolu. Czyli, same dobrodziejstwa! Osły nas relaksują, odrywają od zmartwień, wyciszają.

Wielokrotnie doświadczyliśmy niezwykłego wpływu tej terapii na naszych podopiecznych: np. osoby wycofane otwierały się, u osób cierpiących na zaburzenia sensoryczne poprawiała się motoryka. W połączeniku z klasycznymi terapamii onoterpia może zdziałać cuda! Jest ona szczególnie przydatna jako terapia wspomagająca np. w leczeniu zaburzeń osobowości lub niepełnosprawności (z różnym spektrum autyzmu, ADHD, Zespołem Downa).

a923d148178b7ee4.jpegtc892ba565f20d84.jpeg

Opócz tego raz w roku organizujemy 4-dniową wędrówkę z osłami Szlakiem św. Jakuba w Polsce. Wydarzenie jest wspierane przez terapeutów uzależnień, psychologów, psychoterapeutów i coachów. „Nasze Camino” to innowacyjny pomysł terapeutyczno-duchowy. Sercem wędrówek są ludzie - poszukujący swojej drogi, zmagający się z trudnościami czy nałogami. Na szlaku każdy uczestnik może prowadzić osła i wejść w jego rytm poruszania się, ucząc się cierpliwości, wytrwałości i pokory .


r94393c73d430ea0.jpeg


Wizja projektu


W ostatnich latach latach zauważyliśmy, że coraz więcej potrzebujących rodzin puka do drzwi naszej fundacji. Wzrasta liczba rozpadających się małżeństw, coraz większy problem na wsi stanowi alkoholizm – a co za tym idzie – samotność, problemy psychiczne, przemoc domowa. By móc pomagać choć części, narodziło się marzenie stworzenia Gospodarstwa Terapeutycznego „OnoSiedlisko” i centrum onoterapii.


Udało nam się znaleźć już odpowiedni, kilkuhektarowy teren. Chcemy stworzyć tu miejsce, w którym osoby szukające pomocy znajdą fachową opiekę, terapię, wsparcie, a przede wszystkim zrozumienie. A wszystko to z dala od cywilizacji, w otoczeniu natury, z profesjonalnym wsparciem terapeutycznych osłów, alpak, psów i owiec. Będzie to miejsce wytchnienia, regeneracji zdrowia psychicznego i fizycznego. Miejsce rozwiązania konfliktów i odkrywania własnej kreatywności.


W naszej fundacji pomożemy rodzinom radzić sobie z:


- Niepełnosprawnością bliskiej osoby, alkoholizmem lub innym uzależnieniem

- Rozwodem, samotnością, utratą dziecka

- Samobójstwem lub śmiercią bliskiej osoby

- Depresją, zaburzeniami psychicznymi, traumą, odrzuceniem

- Utratą pracy, mieszkania, biedą

- Brakiem przebaczenia, niewiarą


wb867ac9ac35a4f1.jpeg


Podczas terapii uczestnicy będą mieli możliwość także pracy na terenie ośrodka – w opiece nad zwierzętami i ogrodnictwie. Będą mogli spróbować swoich sił w wytwarzaniu sera, sztuce rzemieślniczej (ceramika, tkactwo artystyczne) oraz wziąć udział w warsztatach rozwojowych jak terapia tańcem czy muzykoterapia. Przygotowujemy też specjalną ofertę dla mężczyzn, którzy będą mogli wyruszyć z nami na poszukiwanie swojej pierwotnej tożsamości. W ofercie jest survival w lesie i wyprawy terenowe Offroad 4x4.


Wesprzyj nas!


Aby móc zaoferować miejsce jak największej liczbie osób, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na zakup nieruchomości, budowę Gospodartwa Terapeutycznego i stajni dla zwierząt. Koszt całej inwestycji to 180.000 złotych. Zebraliśmy już połowę potrzebnych środków. Potrzebujemy jeszcze 90.000 złotych. Liczymy na Was!

Pomóżcie nam aktywnie dawać nadzieję innym ludziom i wskazywać drogę wyjścia z kryzysu do lepszego życia.

Na koniec kochani przydarzyła się nam smutna historia:

Nasza pierwsza oślica Róża, która przyjechała do nas 3 lata temu odeszła po kilkumiesięcznej chorobie. Dlatego też chcemy zakupić nową oślicę tym razem rasy francuskiej  baudet de Poitou. Jest to rasa osła domowego pochodząca z francuskiej prowincji Poitou.  Rasa ta doskonale sprawdza się w onoterapii. Taki osioł byłby dla nas radością i niezawodnym wsparciem dla podopiecznych naszej fundacji.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy grosz. Każda kwota jest dla nas bezcenna i przybliża nas do celu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli powitać Was osobiście i że to spotkanie przerodzi się we wspaniałą przyjaźń i przyniesie wielkie owoce.


Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej: https://www.fundacjadomswjakuba.com/


p28e624542b30385.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 47

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 658 zł

A ty na co dziś zbierasz?