id: 72ucvn

Nowe Opinie - felietony, artykuły, podcasty

Nowe Opinie - felietony, artykuły, podcasty

35
miesięcznie
0%
4 926 zł 
łącznie
109 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nowe Opinie – autorskie spojrzenie na wszystko co jest poruszające, interesujące, intrygujące, wzruszające i irytujące. O lokalnych sprawach i nie tylko.


Nazywam się Rafał Klan. Od kilkunastu lat zajmuję się publicystyką lokalną. Piszę od czasu do czasu recenzje filmowe, niektóre z nich doceniane przez zawodowych krytyków. Można mnie usłyszeć w multimedialnym projekcie Muzeum Ziemi Wschowskiej, gdzie udzieliłem głosu postaci lwa, oprowadzającego po historycznych miejscach Wschowy. Na YT można znaleźć również felietony wideo, zainscenizowane i wyreżyserowane przeze mnie, przypominające Monthy Pythonowskie scenki rodzajowe, ale jednocześnie dotykające konkretnych, lokalnych spraw.


Z wykształcenia jestem polonistą.


Byłem redaktorem naczelnym gazety i portalu Zw.pl (obecnie Głos Regionu) w latach 2011-2019. Przez większość tego czasu portal, jak i gazeta zajmowały się sprawami powiatu wschowskiego (woj. lubuskie). Powstawały tam artykuły dziennikarskie, publicystyka, materiały wideo, wywiady, autorskie programy, jak ,,Kwadrans z Książką”.

 

Nowe Opinie powstały w 2019 roku. Można tutaj znaleźć publicystykę, pogłębioną analizę lokalnych wydarzeń politycznych, wywiady w formie podcastu, poszerzające wiedzę na temat historii lokalnego samorządu, jak i współczesnych wydarzeń. 


Nowe Opinie, to miejsce, które reaguje na najważniejsze wydarzenia w lokalnej społeczności. Przybliża, interpretuje i tłumaczy zawiłości samorządowej polityki.


 

Nowe Opinie to również krytyczny głos, zajmujący stanowisko w wielu lokalnych sprawach. Zajmujący się tak odległymi tematami, jak kazania wygłaszane w lokalnych parafiach, czy wywołujące ogromne emocje sprawy, związane z wpisaniem budynku do rejestru zabytków, o którego zburzenie wnioskował prywatny inwestor.

 

Nowe Opinie to nie tylko poważne, zadumane teksty. Część felietonów ma lekki charakter, opisuje wydarzenia z przymrużeniem oka bez zbędnego nadęcia. To również podcasty o takim charakterze. 

Nowe Opinie powstały, ponieważ najzwyczajniej w świecie, brakuje na poziomie lokalnym niezależnych mediów. Niezależnych od lokalnych polityków i autorytetów. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste. Pracując w lokalnych mediach, obserwując je, zdaję sobie sprawę, że tylko znajdując niezależne finansowanie, można z pasją, zaangażowaniem, dzieląc się swoją wiedzą, robić dobre media.

 

Od 2019 roku do listopada 2020 roku na blogu Nowe Opinie pojawiło się ponad 200 tekstów. Zdecydowana większość z nich dotyczy spraw jednej gminy. Powstawały one dużym kosztem. Wymagały oczytania, researchu, znajomości ustaw, czytania ich, sprawdzania komentarzy do poszczególnych paragrafów. Te teksty powstawały często godzinami. Żaden z nich nie był zwykłą dziennikarską notatką. Wymagał namysłu, rozmów, zdobywania wiedzy. Bez wsparcia finansowego.


x08148158a31ba3a.png 

Żeby móc kontynuować tę pracę, potrzebuję Państwa wsparcia. Bez tego jest to najzwyczajniej w świecie trudne i niemożliwe do realizacji w takim wymiarze, jak do tej pory. Marzy mi się poszerzanie działalności. W najbliższych planach mam opisywanie spraw, związanych z Powiatem Wschowskim. Na takim samym poziomie, jak dotychczasowe teksty, podcasty, wywiady z terenu gminy. Przy Państwa wsparciu będę miał większy komfort czasowy, jakość materiałów będzie się dzięki temu podnosić. Będziecie Państwo otrzymywali coraz więcej materiałów na dobrym, dziennikarskim poziomie.


Będę wdzięczny za każde, choćby najmniejsze wsparcie.


Strona Nowe Opinie znajduje się tutaj

Fanpage tutaj

Strona YouTube tutaj


Ale to nie koniec. Bo jest jeszcze cel dalekosiężny.

Moim marzeniem jest stworzenie internetowego tygodnika Nowe Opinie z tekstami, podcastami, wywiadami,  zajmującymi się nie tylko sprawami powiatu wschowskiego, ale wychodzącymi poza jego granice. Miałby to być tygodnik obejmujący również Nową Sól i Zieloną Górę (Urząd Marszałkowski i miasto).

 

Proszę sobie wyobrazić takie miejsce, które raz w tygodniu publikuje teksty, zajmujące się najważniejszymi sprawami z powiatu wschowskiego, Nowej Soli, Zielonej Góry i tym, czym zajmuje się Urząd Marszałkowski. W formie publicystycznej, analitycznej, podejmującej ważną tematykę dla tego regionu. Z dodatkiem, podejmującym tematykę kultury. W ciekawej, przystępnej formie. We współpracy z innymi autorami i grafikami. Pokazując sylwetki ciekawych, wartościowych osób, docierając do nowych inicjatyw. Czasami z humorem, w zależności od wagi tematu.

 

Są to oczywiście marzenia, ale bez nich świat byłby nudny. Kto wie, może właśnie ten cel uda się zrealizować z Państwa pomocą.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 5 zł i więcej
  Dobry materiał na stronę

  5 złotych zawsze dobrze mieć w kieszeni. Przyda się. Czasami szybki wypad do sklepu po bułki i wystarczy mieć piątaka, żeby wrócić do domu szczęśliwym.

   

  Za piątaka można tez kupić pojedyncze saszetki z kawą. Na kilka na pewno starczy. Jestem kawoszem, czasami korzystam z takich prostych i szybkich rozwiązań.

   

  Jeśli więc zdecydujecie się postawić mi raz w miesiącu kawę, to z góry dziękuję.

  rozwiń

  wybrano 16 razy

  Wybieram
  Wpłać 10 zł i więcej
  Czuję się doceniony

  Dyszka to już poważniejsza sprawa. Wystarczy na ulubiony tygodnik, a nawet przy dobrych wiatrach na film DVD. Zdarzają się takie cuda.

   

  Jeżeli zdecydujecie się wesprzeć mnie kwotą 10 złotych miesięcznie, będzie to dla mnie sygnał, że doceniasz projekt Nowe Opinie.

   

  Za tę kwotę masz dostęp do wszystkich, nielimitowanych tekstów, jakie pojawiły się na blogu do 26 września 2021 roku plus jeden artykuł z limitowanej opcji, który pojawi się od momentu Twojego wsparcia projektu Nowe Opinie.

  rozwiń

  wybrano 18 razy

  Wybieram
  Wpłać 25 zł i więcej
  Dostęp wszystkich limitowanych tekstów

  25 złotych miesięcznie to więcej niż suma dwóch poprzednich progów. To już nie tylko tygodnik i film, świeże pieczywo i kawa. To coś więcej. Na przykład miesięczny dostęp do niektórych serwisów streamingowych.

   

  Jeżeli zdecydujecie się wesprzeć mnie kwotą 25 złotych, to będzie dla mnie zobowiązujące. Do tego stopnia, że otrzymasz dostęp do każdego tekstu, limitowanego hasłem.

  Dodatkowo ostatniego dnia miesiąca otrzymasz przypomnienie w postaci newslettera o wszystkich opublikowanych tekstach w danym miesiącu.

   


  rozwiń

  wybrano 29 razy

  Wybieram
  Wpłać 49 zł i więcej
  Podcast

  Wydatek miesięczny w postaci 49 złotych, to duże obciążenie dla budżetu domowego. Można tę kwotę wykorzystać na świetną książkę w twardej oprawie lub na spotkanie w małym gronie. Jeżeli zdecydowałeś się mnie wesprzeć tą kwotą, to czuję ogromną odpowiedzialność.

   

  W tym progu otrzymujesz wszystkie bonusy z poprzednich progów..

   

  Dodatkowo otrzymujesz raz w miesiącu podcast, poświęcony literaturze, filmowi lub aktualnym wydarzeniom z lokalnej lub ogólnopolskiej polityki.

  rozwiń

  wybrano 15 razy

  Wybieram
  Wpłać 99 zł i więcej
  Nagroda imienna

  Jeżeli zdecydowałeś się wspierać mnie miesięcznie tą kwotą, to mogę jedynie nisko pochylić się, dziękując za zaufanie.

   

  Poza wszystkimi bonusami z progów poprzednich, publicznie podziękuję Wam z imienia i nazwiska w podcastach ,,Rozmowy o Wschowie" oraz ,,Pod mocną Wschową" za tego rodzaju wsparcie.

   

  Będzie to nagroda imienna

  rozwiń

  wybrano 11 razy

  Wybieram
  Wpłać 299 zł i więcej
  Spotkanie

  Cuda się zdarzają. I traktuję to, jako ogromny cud, jeżeli zdecydowałeś się wesprzeć mnie miesięcznie kwotą 299 złotych.

   

  Za 299 złotych prawdopodobnie można zaprenumerować na pół roku jeden tygodnik opinii, dostęp roczny do podcastów radia TokFm, a i tak pewnie zostanie jeszcze coś z tego. Zatem jest to dla mnie ogromne zobowiązanie, żeby jak najlepiej wywiązywać się ze swoich publicystycznych obowiązków.

   

  Poza wszystkimi bonusami z poprzednich progów zaproponuję Ci raz w miesiącu spotkanie zdalne lub osobiste, podczas którego będzie okazja porozmawiać o ważnych lokalnych sprawach.

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 499 zł i więcej
  Niespodzianka

  To  poziom porównywalny z odkryciem, że Michel Huellebecq właśnie zaprosił mnie do Paryża, żeby pogadać o życiu ;)

   

  Byłoby to fantastyczne wsparcie, o jakim można sobie tylko pomarzyć.

   

  Tutaj oczywiście pojawiłyby się wszystkie bonusy z poprzednich progów.

   

  Mam tutaj kilka pomysłów na bonusy i każdy z nich omówię z Wpłacającym osobno.

  rozwiń

  (pozostało 5 z 5)

  Wybieram

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 109

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody / oferty

Wpłać 5 zł i więcej
Dobry materiał na stronę

5 złotych zawsze dobrze mieć w kieszeni. Przyda się. Czasami szybki wypad do sklepu po bułki i wystarczy mieć piątaka, żeby wrócić do domu szczęśliwym.

 

Za piątaka można tez kupić pojedyncze saszetki z kawą. Na kilka na pewno starczy. Jestem kawoszem, czasami korzystam z takich prostych i szybkich rozwiązań.

 

Jeśli więc zdecydujecie się postawić mi raz w miesiącu kawę, to z góry dziękuję.

rozwiń

wybrano 16 razy

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Czuję się doceniony

Dyszka to już poważniejsza sprawa. Wystarczy na ulubiony tygodnik, a nawet przy dobrych wiatrach na film DVD. Zdarzają się takie cuda.

 

Jeżeli zdecydujecie się wesprzeć mnie kwotą 10 złotych miesięcznie, będzie to dla mnie sygnał, że doceniasz projekt Nowe Opinie.

 

Za tę kwotę masz dostęp do wszystkich, nielimitowanych tekstów, jakie pojawiły się na blogu do 26 września 2021 roku plus jeden artykuł z limitowanej opcji, który pojawi się od momentu Twojego wsparcia projektu Nowe Opinie.

rozwiń

wybrano 18 razy

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Dostęp wszystkich limitowanych tekstów

25 złotych miesięcznie to więcej niż suma dwóch poprzednich progów. To już nie tylko tygodnik i film, świeże pieczywo i kawa. To coś więcej. Na przykład miesięczny dostęp do niektórych serwisów streamingowych.

 

Jeżeli zdecydujecie się wesprzeć mnie kwotą 25 złotych, to będzie dla mnie zobowiązujące. Do tego stopnia, że otrzymasz dostęp do każdego tekstu, limitowanego hasłem.

Dodatkowo ostatniego dnia miesiąca otrzymasz przypomnienie w postaci newslettera o wszystkich opublikowanych tekstach w danym miesiącu.

 


rozwiń

wybrano 29 razy

Wybieram
Wpłać 49 zł i więcej
Podcast

Wydatek miesięczny w postaci 49 złotych, to duże obciążenie dla budżetu domowego. Można tę kwotę wykorzystać na świetną książkę w twardej oprawie lub na spotkanie w małym gronie. Jeżeli zdecydowałeś się mnie wesprzeć tą kwotą, to czuję ogromną odpowiedzialność.

 

W tym progu otrzymujesz wszystkie bonusy z poprzednich progów..

 

Dodatkowo otrzymujesz raz w miesiącu podcast, poświęcony literaturze, filmowi lub aktualnym wydarzeniom z lokalnej lub ogólnopolskiej polityki.

rozwiń

wybrano 15 razy

Wybieram
Wpłać 99 zł i więcej
Nagroda imienna

Jeżeli zdecydowałeś się wspierać mnie miesięcznie tą kwotą, to mogę jedynie nisko pochylić się, dziękując za zaufanie.

 

Poza wszystkimi bonusami z progów poprzednich, publicznie podziękuję Wam z imienia i nazwiska w podcastach ,,Rozmowy o Wschowie" oraz ,,Pod mocną Wschową" za tego rodzaju wsparcie.

 

Będzie to nagroda imienna

rozwiń

wybrano 11 razy

Wybieram
Wpłać 299 zł i więcej
Spotkanie

Cuda się zdarzają. I traktuję to, jako ogromny cud, jeżeli zdecydowałeś się wesprzeć mnie miesięcznie kwotą 299 złotych.

 

Za 299 złotych prawdopodobnie można zaprenumerować na pół roku jeden tygodnik opinii, dostęp roczny do podcastów radia TokFm, a i tak pewnie zostanie jeszcze coś z tego. Zatem jest to dla mnie ogromne zobowiązanie, żeby jak najlepiej wywiązywać się ze swoich publicystycznych obowiązków.

 

Poza wszystkimi bonusami z poprzednich progów zaproponuję Ci raz w miesiącu spotkanie zdalne lub osobiste, podczas którego będzie okazja porozmawiać o ważnych lokalnych sprawach.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 499 zł i więcej
Niespodzianka

To  poziom porównywalny z odkryciem, że Michel Huellebecq właśnie zaprosił mnie do Paryża, żeby pogadać o życiu ;)

 

Byłoby to fantastyczne wsparcie, o jakim można sobie tylko pomarzyć.

 

Tutaj oczywiście pojawiłyby się wszystkie bonusy z poprzednich progów.

 

Mam tutaj kilka pomysłów na bonusy i każdy z nich omówię z Wpłacającym osobno.

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wybieram

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.