id: 72ucvn

Nowe Opinie - felietony, artykuły, podcasty

Nowe Opinie - felietony, artykuły, podcasty

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

Nowe Opinie – autorskie spojrzenie na wszystko co jest poruszające, interesujące, intrygujące, wzruszające i irytujące. O lokalnych sprawach i nie tylko.


Nazywam się Rafał Klan. Od kilkunastu lat zajmuję się publicystyką lokalną. Piszę od czasu do czasu recenzje filmowe, niektóre z nich doceniane przez zawodowych krytyków. Można mnie usłyszeć w multimedialnym projekcie Muzeum Ziemi Wschowskiej, gdzie udzieliłem głosu postaci lwa, oprowadzającego po historycznych miejscach Wschowy. Na YT można znaleźć również felietony wideo, zainscenizowane i wyreżyserowane przeze mnie, przypominające Monthy Pythonowskie scenki rodzajowe, ale jednocześnie dotykające konkretnych, lokalnych spraw.


Z wykształcenia jestem polonistą.


Byłem redaktorem naczelnym gazety i portalu Zw.pl (obecnie Głos Regionu) w latach 2011-2019. Przez większość tego czasu portal, jak i gazeta zajmowały się sprawami powiatu wschowskiego (woj. lubuskie). Powstawały tam artykuły dziennikarskie, publicystyka, materiały wideo, wywiady, autorskie programy, jak ,,Kwadrans z Książką”.

 

Nowe Opinie powstały w 2019 roku. Można tutaj znaleźć publicystykę, pogłębioną analizę lokalnych wydarzeń politycznych, wywiady w formie podcastu, poszerzające wiedzę na temat historii lokalnego samorządu, jak i współczesnych wydarzeń. 


Nowe Opinie, to miejsce, które reaguje na najważniejsze wydarzenia w lokalnej społeczności. Przybliża, interpretuje i tłumaczy zawiłości samorządowej polityki.


 

Nowe Opinie to również krytyczny głos, zajmujący stanowisko w wielu lokalnych sprawach. Zajmujący się tak odległymi tematami, jak kazania wygłaszane w lokalnych parafiach, czy wywołujące ogromne emocje sprawy, związane z wpisaniem budynku do rejestru zabytków, o którego zburzenie wnioskował prywatny inwestor.

 

Nowe Opinie to nie tylko poważne, zadumane teksty. Część felietonów ma lekki charakter, opisuje wydarzenia z przymrużeniem oka bez zbędnego nadęcia. To również podcasty o takim charakterze. 

Nowe Opinie powstały, ponieważ najzwyczajniej w świecie, brakuje na poziomie lokalnym niezależnych mediów. Niezależnych od lokalnych polityków i autorytetów. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste. Pracując w lokalnych mediach, obserwując je, zdaję sobie sprawę, że tylko znajdując niezależne finansowanie, można z pasją, zaangażowaniem, dzieląc się swoją wiedzą, robić dobre media.

 

Od 2019 roku do listopada 2020 roku na blogu Nowe Opinie pojawiło się ponad 200 tekstów. Zdecydowana większość z nich dotyczy spraw jednej gminy. Powstawały one dużym kosztem. Wymagały oczytania, researchu, znajomości ustaw, czytania ich, sprawdzania komentarzy do poszczególnych paragrafów. Te teksty powstawały często godzinami. Żaden z nich nie był zwykłą dziennikarską notatką. Wymagał namysłu, rozmów, zdobywania wiedzy. Bez wsparcia finansowego.


x08148158a31ba3a.png 

Żeby móc kontynuować tę pracę, potrzebuję Państwa wsparcia. Bez tego jest to najzwyczajniej w świecie trudne i niemożliwe do realizacji w takim wymiarze, jak do tej pory. Marzy mi się poszerzanie działalności. W najbliższych planach mam opisywanie spraw, związanych z Powiatem Wschowskim. Na takim samym poziomie, jak dotychczasowe teksty, podcasty, wywiady z terenu gminy. Przy Państwa wsparciu będę miał większy komfort czasowy, jakość materiałów będzie się dzięki temu podnosić. Będziecie Państwo otrzymywali coraz więcej materiałów na dobrym, dziennikarskim poziomie.


Będę wdzięczny za każde, choćby najmniejsze wsparcie.


Strona Nowe Opinie znajduje się tutaj

Fanpage tutaj

Strona YouTube tutaj


Ale to nie koniec. Bo jest jeszcze cel dalekosiężny.

Moim marzeniem jest stworzenie internetowego tygodnika Nowe Opinie z tekstami, podcastami, wywiadami,  zajmującymi się nie tylko sprawami powiatu wschowskiego, ale wychodzącymi poza jego granice. Miałby to być tygodnik obejmujący również Nową Sól i Zieloną Górę (Urząd Marszałkowski i miasto).

 

Proszę sobie wyobrazić takie miejsce, które raz w tygodniu publikuje teksty, zajmujące się najważniejszymi sprawami z powiatu wschowskiego, Nowej Soli, Zielonej Góry i tym, czym zajmuje się Urząd Marszałkowski. W formie publicystycznej, analitycznej, podejmującej ważną tematykę dla tego regionu. Z dodatkiem, podejmującym tematykę kultury. W ciekawej, przystępnej formie. We współpracy z innymi autorami i grafikami. Pokazując sylwetki ciekawych, wartościowych osób, docierając do nowych inicjatyw. Czasami z humorem, w zależności od wagi tematu.

 

Są to oczywiście marzenia, ale bez nich świat byłby nudny. Kto wie, może właśnie ten cel uda się zrealizować z Państwa pomocą.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 7

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Inne
Dobry materiał na stronę
5 złotych zawsze dobrze mieć w kieszeni. Przyda się. Czasami szybki wypad do sklepu po bułki i wystarczy mieć piątaka, żeby wrócić do domu szczęśliwym...
5 zł

Kupione 31

Inne
Czuję się doceniony
Dyszka to już poważniejsza sprawa. Wystarczy na ulubiony tygodnik, a nawet przy dobrych wiatrach na film DVD. Zdarzają się takie cuda.Jeżeli zdecyduje...
10 zł

Kupione 34

Inne
Dostęp wszystkich limitowanych tekstów
25 złotych miesięcznie to więcej niż suma dwóch poprzednich progów. To już nie tylko tygodnik i film, świeże pieczywo i kawa. To coś więcej. Na przykł...
25 zł

Kupione 29

Inne
Podcast
Wydatek miesięczny w postaci 49 złotych, to duże obciążenie dla budżetu domowego. Można tę kwotę wykorzystać na świetną książkę w twardej oprawie lub ...
49 zł

Kupione 16

Inne
Nagroda imienna
Jeżeli zdecydowałeś się wspierać mnie miesięcznie tą kwotą, to mogę jedynie nisko pochylić się, dziękując za zaufanie.Poza wszystkimi bonusami z progó...
99 zł

Kupione 11

Inne
Spotkanie
Cuda się zdarzają. I traktuję to, jako ogromny cud, jeżeli zdecydowałeś się wesprzeć mnie miesięcznie kwotą 299 złotych.Za 299 złotych prawdopodobnie ...
299 zł
Inne
Niespodzianka
Topoziom porównywalny z odkryciem, że Michel Huellebecq właśnie zaprosił mnie do Paryża, żeby pogadać o życiu ;)Byłoby to fantastyczne wsparcie, o jak...
499 zł

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 143

 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
49 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
99 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
99 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków