id: 72ywea

Znaczek dla Św. Mikołaja – magia świąt do rączek własnych.

Znaczek dla Św. Mikołaja – magia świąt do rączek własnych.

2 472 zł 
z 6 600 zł
37%
zakończona 16.01.2022r
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jest jedno miejsce w Polsce gdzie trafiają wszystkie listy zaadresowane do Św. Mikołaja - to Srebrna Góra (woj. dolnośląskie) gdzie dobrzy ludzie bezinteresownie czytają i odpisują na listy od Dzieci. Poświęcają swój czas i energię tylko po to, żeby dzieci nie przestały wierzyć w Św. Mikołaja. Trafiają tu wszystkie listy do Mikołaja, ale żeby Dziecko dostało odpowiedź potrzebny jest znaczek.

Każdego roku do biura trafia około 3 tyś. listów! … a każdy znaczek na list zwrotny kosztuje 3,30zł

 oc6326f694ffbdae.jpeg

List. Na kopercie napisane małą rączką „ŚW. MIKOŁAJ” bez znaczka, adres „Niebo”… trafi tu – do Gminnego Domu Kultury w Srebrnej Górze. Przeczytają go wolontariusze, sprawdzą czy jest adres zwrotny. Jeśli jest – do Małego nadawcy zapuka listonosz i wręczy mu kolorową kopertę z jego imieniem i pieczęcią z Biura Św. Mikołaja. Po jej otworzeniu wysypią się brokatowe gwiazdki i kolorowy list ręcznie podpisany przez Mikołaja. Papierowy List. Źródło radości, wzruszeń i wspomnień na całe życie. Mikołaj pamiętał! Odpisał! Jest! Prawdziwy!

x77e6c47d0b0f8d5.jpeg

Często list do Mikołaja to nie prośba o zabawki – to prośba o uwagę, o zrozumienie, przebaczenie, o kontakt, którego tak mocno nam teraz brakuje. Listy do Mikołaja piszą nastolatki, piszą osoby samotne, osoby z problemami, dzieci które nie dają sobie rady z chorobą lub odejściem bliskiego członka rodziny.. Osoby, które w Mikołaju szukają wsparcia, dobrego słowa, porady, promyka radości i zrozumienia. W takich przypadkach odpowiedź na list jest tak bardzo ważna, że zajmują się nimi elfy do zadań specjalnych i ręcznie piszą odpowiedź. Gdy rok później do biura trafia List od tego samego  nadawcy, który pisze że ta na pozór zwykła kartka papieru czytana każdego wieczoru dodawała sił na następny dzień i czyta się słowa wdzięczności kierowane do prawdziwego przyjaciela – wtedy ten LIST jest jak wiatr w skrzydła dający napęd do działania i wiarę w sens tego przedsięwzięcia.

zf34b3b95ece98f8.jpegW zeszłym roku, dzięki dobrym ludziom i wielkiej determinacji Elfów udało się odpisać na ponad 2.500 listów!

W tym roku wszystkie Dzieci dostaną odpowiedź na swój list! To nasze marzenie! :) Kliknij „Wpłać na zrzutkę” i zrealizuj to marzenie razem z nami!

 

 

Media o naszej akcji:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/82973/Swiety-Mikolaj-ma-swoje-biuro-w-Srebrnej-Gorz

s1354eb7f24d11d5.jpeg

Biuro Listów do Świętego Mikołaja

Polska Wioska Świętego Mikołaja - Przystanek Mikołajów

57-215 Srebrna Góra

GOKSiR w Srebrnej Górze tel. 74 8164 552

e-mail: [email protected]

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 51

MM
Mustafa Mo
500 zł
EA
Eric Anderson
300 zł
TT
Tomasz Tkacz
200 zł
JR
Maja z Mamusią
111 zł
PW
Paulina
100 zł
MB
Mariusz Bura
100 zł
AD
ADM
70 zł
BP
Aurelia Wlkp
50 zł
MT
Magdalena T.
50 zł
RS
Renata Szymańska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

853 697 zrzutek

i zebrali

740 528 755 zł

A ty na co dziś zbierasz?