id: 73khwv

Wyprawka na dobry sen

Wyprawka na dobry sen

Nasi użytkownicy założyli 936 838 zrzutek i zebrali 927 594 330 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż wyposażyć Dom Młodzieżowy - centrum formacji Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Mamy swoje nowe miejsce, gdzie będziemy organizować warsztaty, rekolekcje i spotkania - potrzebujemy jednak wyposażenia - kołder, poduszek, pościeli i ręczników - by móc gościć młodych!  (i nie tylko ;))

 

Od lat jesteśmy z młodymi i dla młodych! Skupiamy przy sobie młodzież z całej Polski (i nie tylko!), prowadzimy rekolekcje i warsztaty - takie, jakich potrzebują. Przez to wspólnie zbliżamy się do Pana Boga, poznajemy inspirujących ludzi, okrywamy swoje ukryte talenty! Ale kim właściwie jesteśmy?

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej to wspólnota działająca przy zakonie księży Salwatorianów na Dolnym Śląsku. Największym, corocznym wydarzeniem jest Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach, które gromadzi setki młodych ludzi. Co roku poszerzamy gamę warsztatów, konferencji i koncertów, które oferujemy podczas Forum Młodych uczestnikom, by każdy znalazł tam coś dla siebie! Dla osób chcących się bardziej zaangażować w organizację Forum Młodych prowadzimy kurs animatorów, na którym przygotowujemy chętnych do prowadzenia grup i zarażania innych swoim zaangażowaniem, chęcią współpracy i wiarą!

 

Wszystkie te spotkania z młodymi ludźmi są dla nas przede wszystkim sianiem ewangelicznego ziarna. I widzimy, że przynosi ono plon, bo czytamy liczne świadectwa wysyłane do nas po czuwaniach, rekolekcjach. To wszystko Bogu na chwałę.

Chcemy robić dla drugiego człowieka nadal więcej i więcej. Pomysł na to jak to zrobić zrodził się nam w zeszłym roku, gdy przez pandemię wszyscy zostali zamknięci w domach. “Dajmy młodzieży to, co będą mogli nazywać „swoim domem” ale jednocześnie będzie możliwością wyjścia ze swojego pokoju, środowiska! “ - tak powstała idea Domy Młodzieżowego - postanowiliśmy stworzyć miejsce dające nieograniczone pole możliwości, w którym młodzi ludzie będą mogli spotykać się kiedy będą tego potrzebowali, a nam ułatwi organizację kilkudniowych rekolekcji, warsztatów czy spotkań! Jest to dla nas ogromnie ważne, by dać młodym coś co będą mogli nazwać ostoją i jednocześnie dać im miejsce dla rozwoju osobistego, zagłębiania relacji – między sobą oraz Panem Bogiem. 

 

Dodatkowo chcemy w Domu organizować spotkania, konferencje dla wszystkich osób nami związanych, dobrodziejów (nieważny jest wiek, każdy jest młody duchem!), a przez to chcielibyśmy okazać wdzięczność, jaką odczuwamy za wspieranie nas!

Na początku tego roku dostaliśmy miejsce, w którym Dom Młodzieżowy powstanie. Jest nim budynek w miejscowości Bagno niedaleko Wrocławia. Teraz przed nami liczne prace remontowe, ponieważ Dom musi zostać poddane wielu ulepszeniom, począwszy od kanalizacji, kończąc na malowaniu ścian, by spełniało wszystkie wymagania domu rekolekcyjnego. Nie poddajemy się jednak i pędzimy do przodu bo wiemy, że cel na nas czeka!

 

Dzisiaj zapraszamy Cię do pomocy - potrzebujemy kupić zestawy pościelowe dla gości, każdy to kołdra, poduszka, pościel i ręcznik – rzeczy niezbędne do funkcjonowania w każdym domu – również Domu Młodzieżowym! Potrzebujemy 55 takich zestawów (średnio każdy kosztuje 273 zł) - czyli w sumie blisko 15.000 zł. Koszt poduszki to 43 złote, kołdry 100, ręcznika 45 a pościeli 85 

Sami nie jesteśmy w stanie sfinansować jednocześnie remontu i wszystkich potrzeb dla domu, dlatego zwracamy się o pomoc przy tym etapie przygotowania Domu Młodzieżowego. 

Pomożesz? 

Już teraz dziękujemy za każde wsparcie nam oferowane. Codziennie pamiętamy o naszych dobrodziejach w modlitwie i każdego 11 dnia miesiąca w Mszy Świętej celebrowanej w ich intencjach. Zachęcamy do dołączenia do tego grona, a po ukończeniu remontów w Domu Młodzieżowym serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzania czasu!  

Dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej - ks Maciej Szeszko wraz z młodzieżą zgromadzoną przy RMS-ie

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 96

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
600 zł
ŁR
546 zł
 
Dane ukryte
546 zł
KU
Kuba
546 zł
SK
Szczepan Krystyna Kamińscy
500 zł
EG
Ewelina i Przemek
500 zł
 
Dane ukryte
311,11 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AI
Aga i Janek
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków