id: 74263e

Zakup wozu strażackiego

Zakup wozu strażackiego

Nasi użytkownicy założyli 981 684 zrzutki i zebrali 1 003 890 197 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe do zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego GBA, wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu takiego samochodu to około 1 000 000 zł. Część środków finansowych zostanie zabezpieczona przez Samorząd Gminny oraz Instytucje państwowe.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łebuni została założona w 1945 roku. Od początku jej istnienia głównym zadaniem było i jest niesienie pomocy. Jednostka liczy 72 druhów i druhen. Przy naszej Straży działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza składająca się z 20 członków.

W 2016 roku wpisani zostaliśmy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nasze Stowarzyszenie uczestniczy w akcjach ratowniczych, zawodach sportowo-pożarniczych, pracach społecznych i prowadzeniu profilaktyki przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży - „Kręci Nas bezpieczeństwo nad wodą", „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", "Bezpieczne Wakacje".

W 2016 roku reprezentowaliśmy województwo pomorskie w VII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. W 2017 roku byliśmy pomysłodawcami stworzenia „Biegu na Orientację Drużyn Strażackich”, w których uczestniczyli  strażacy i ich rodziny. Biegi co roku odbywały się na jeziorem Brody do czasu ogłoszenia pandemii w Naszym kraju.

    W maju 2018 roku zostaliśmy Najpopularniejszą Jednostką OSP województwa pomorskiego tym samym zajmując I miejsce w konkursie Dziennika Bałtyckiego. W 2018 roku otrzymaliśmy Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej Edycja 2017 w kategorii „wydarzenie” za organizację I Biegu na Orientację Drużyn Strażackich.

W 2020 roku założyliśmy z własnej inicjatywy zbiórkę charytatywną na portalu „siepomaga.pl”, której celem była pomoc w zebraniu pieniążków dla Laury, chorej na nieuleczalną chorobę SMA typu 2. Nasza jednostka bierze aktywny udział także w uroczystościach kościelnych i patriotycznych.

Aktualnie posiadamy dwa samochody ratowniczo- gaśnicze. Ze względu na swój wiek i stan techniczny (Star 266 - 1988 r. i Scania – 1994 r. ) obniżają one poziom bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Cewice, powiatu lęborskiego i województwa pomorskiego. Koszt napraw przekracza wartość samochodów.

           Dlatego też, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, poczyniliśmy starania pozyskania nowego samochodu wraz ze sprzętem. Kilkadziesiąt razy w roku wyjeżdżamy do zdarzeń, często ratując życie i zdrowie ludzi, dlatego tak ważne jest posiadanie sprzętu i samochodu spełniającego wymogi bezpieczeństwa, sprawnego i gotowego w każdej chwili do wyjazdu w celu ratowania życia, zdrowia i mienia.

            Na przełomie trzech ostatnich lat wyjeżdżaliśmy do pożarów 66 razy natomiast do miejscowych zagrożeń

112 razy. Intensywnie braliśmy udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na rzecz ochrony środowiska, mieszkańców Gminy Cewice na nielegalnym składowisku odpadów tekstylnych w Kamieńcu, gdzie samochody i sprzęt pożarniczy

w znacznym stopniu zostały wyeksploatowane. Strażacy Naszej jednostki przepracowali łącznie ponad 6000 godzin w gaszeniu sprasowanych odpadów tekstylnych.

           W związku z powyższym zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie finansowe naszej inicjatywy zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki.

 

                                                                                               Ze strażackim pozdrowieniemOchotnicza Straż Pożarna w Łebuni

ul. Osiedle Słoneczne 6

84-311 Łebunia

KRS: 0000019771

NIP:8411593939

 

 

                                                                 

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 108

Bulinka
RW
Skarbonka na ratunek jadę Wam
WI
Wiesiek
300 zł
MI
Mirek
 
Dane ukryte
ukryta
JF
Borys
DP
Dawid
100 zł
EM
Kluska
10 zł
EM
Prezes
10 zł
AS
Angela
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków