id: 74263e

Zakup wozu strażackiego

Zakup wozu strażackiego

Nasi użytkownicy założyli 1 179 521 zrzutek i zebrali 1 233 609 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe do zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego GBA, wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu takiego samochodu to około 1 000 000 zł. Część środków finansowych zostanie zabezpieczona przez Samorząd Gminny oraz Instytucje państwowe.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łebuni została założona w 1945 roku. Od początku jej istnienia głównym zadaniem było i jest niesienie pomocy. Jednostka liczy 72 druhów i druhen. Przy naszej Straży działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza składająca się z 20 członków.

W 2016 roku wpisani zostaliśmy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nasze Stowarzyszenie uczestniczy w akcjach ratowniczych, zawodach sportowo-pożarniczych, pracach społecznych i prowadzeniu profilaktyki przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży - „Kręci Nas bezpieczeństwo nad wodą", „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", "Bezpieczne Wakacje".

W 2016 roku reprezentowaliśmy województwo pomorskie w VII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. W 2017 roku byliśmy pomysłodawcami stworzenia „Biegu na Orientację Drużyn Strażackich”, w których uczestniczyli  strażacy i ich rodziny. Biegi co roku odbywały się na jeziorem Brody do czasu ogłoszenia pandemii w Naszym kraju.

    W maju 2018 roku zostaliśmy Najpopularniejszą Jednostką OSP województwa pomorskiego tym samym zajmując I miejsce w konkursie Dziennika Bałtyckiego. W 2018 roku otrzymaliśmy Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej Edycja 2017 w kategorii „wydarzenie” za organizację I Biegu na Orientację Drużyn Strażackich.

W 2020 roku założyliśmy z własnej inicjatywy zbiórkę charytatywną na portalu „siepomaga.pl”, której celem była pomoc w zebraniu pieniążków dla Laury, chorej na nieuleczalną chorobę SMA typu 2. Nasza jednostka bierze aktywny udział także w uroczystościach kościelnych i patriotycznych.

Aktualnie posiadamy dwa samochody ratowniczo- gaśnicze. Ze względu na swój wiek i stan techniczny (Star 266 - 1988 r. i Scania – 1994 r. ) obniżają one poziom bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Cewice, powiatu lęborskiego i województwa pomorskiego. Koszt napraw przekracza wartość samochodów.

           Dlatego też, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, poczyniliśmy starania pozyskania nowego samochodu wraz ze sprzętem. Kilkadziesiąt razy w roku wyjeżdżamy do zdarzeń, często ratując życie i zdrowie ludzi, dlatego tak ważne jest posiadanie sprzętu i samochodu spełniającego wymogi bezpieczeństwa, sprawnego i gotowego w każdej chwili do wyjazdu w celu ratowania życia, zdrowia i mienia.

            Na przełomie trzech ostatnich lat wyjeżdżaliśmy do pożarów 66 razy natomiast do miejscowych zagrożeń

112 razy. Intensywnie braliśmy udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na rzecz ochrony środowiska, mieszkańców Gminy Cewice na nielegalnym składowisku odpadów tekstylnych w Kamieńcu, gdzie samochody i sprzęt pożarniczy

w znacznym stopniu zostały wyeksploatowane. Strażacy Naszej jednostki przepracowali łącznie ponad 6000 godzin w gaszeniu sprasowanych odpadów tekstylnych.

           W związku z powyższym zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie finansowe naszej inicjatywy zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki.

 

                                                                                               Ze strażackim pozdrowieniemOchotnicza Straż Pożarna w Łebuni

ul. Osiedle Słoneczne 6

84-311 Łebunia

KRS: 0000019771

NIP:8411593939

 

 

                                                                 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 151

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków