Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa! Zakończona 09.09.2018r ID: 747xew

Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa!

Zebrano 1 020 zł
z kwoty 12 444 zł

8 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

57
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Naszym celem jest zebranie 12.444 zł, które przeznaczone zostaną za zakup i montaż integracyjnej karuzeli dla podopiecznych Stowarzyszenia "Potrafię Więcej", przedszkolaków z "Parkowych Skrzatów", a także dzieci odwiedzających Poznański Park Naukowo-Technologiczny przy ul. Rubież 46 w Poznaniu.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dostosowywanie placów zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych to element kampanii społecznej “Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa”, którą Stowarzyszenie “Potrafię Więcej” rozpoczęło jesienią 2017 r. Kampania ta ma zachęcić dzieci i rodziców dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych do dawania najmłodszym szansy na integrującą zabawę. Ze szczegółami akcji można zapoznać się tutaj: http://www.wsparcie.org.pl/co-robimy/nasze-projekty/projekt/kampania-spoleczna-wspolna-zabawa-zwyczajna-sprawa oraz śledząc działania stowarzyszenia na www.facebook.com/potrafiewiecej.

W maju br. Zarząd Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego Fundacji UAM w Poznaniu aktywnie włączył się do kampanii udostępniając teren, na którym będzie można stworzyć przestrzeń do integracyjnej zabawy, a także współorganizując z nami internetową zbiórkę pieniędzy na zakup integracyjnej karuzeli. Dzięki zbiórce o nazwie „Pomaganie - to mi leży” udało nam się zebrać 3.556 zł, co stanowi 22% potrzebnej kwoty. Całkowity koszt zakupu i montażu karuzeli wynosi ok. 16.000 zł. Brakuje nam 12.444 zł, dlatego kontynuujemy akcję. Założyliśmy zbiórkę "Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa" jako przedłużenie akcji "Pomaganie: to mi leży". Zachęcamy serdecznie do wpłat.

Integracyjna karuzelA


Jeśli zbierzemy całą potrzebną kwotę integracyjna karuzela zostanie zamontowana na ogólnodostępnym terenie przy placu zabaw przedszkola "Parkowe Skrzaty". Będą mogły się na nim bawić i rozwijać dzieciaki z „Parkowych Skrzatów”, podopieczni Stowarzyszenia, a także odwiedzające Park dzieci. Przekonajmy się wspólnie, jak wiele korzyści daje wspólna zabawa dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Stwórzmy warunki do takiej aktywności!

Pamiętajmy, że „Wspólna zabawa, zwyczajna spraw” to zysk dla wszystkich:

  • Dzieci zyskają nową integracyjną karuzelę na placu zabaw. Wspólna zabawa dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi pozwala na wzajemne poznawanie siebie i swoich możliwości, bezinteresowne bycie sobą oraz na przełamywanie barier. Zachęcajmy dzieci do wspólnej zabawy i stwórzmy warunki do takiej zabawy.
  • Darczyńcy zyskają też możliwość odpisu podatkowego. Darowizny na rzecz działań lub na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Potrafię Więcej” zgodnie z przepisami prawnymi podlegają odpisom podatkowym: dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu, a dla osób prawnych limit do 10% od dochodu. Podstawą do rozliczenia jest bankowy dowód wpłaty darowizny na konto. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2010 Nr 51, poz. 307), art. 26 ust. 1 pkt 9 Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2011 Nr 74, poz. 397) art. 18 ust. 1 pkt 1 i 7, art. 18. ust. 1a i 1c Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), art. 3 ust. 2 i 3, art. 4.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

P

Przewoźni

Piękna sprawa - oby się udało! :)

JC
150 zł
Jan Chełkowski
JC
30 zł
Justyna Cięgotura
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
I
20 zł
Iza
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
RJ
10 zł
Robert Jerzak
P
ukryta
Przewoźni
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AK
ukryta
Adam Knopp

Pierwsza wpłata

JS
200 zł
Jacek Smolarek

Najwyższa wpłata

JS
200 zł
Jacek Smolarek
Nasi użytkownicy założyli

335 218 zrzutek

Pomóż zebrać 12 444 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

57
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.