id: 74brm3

Bus dla WTZ

Bus dla WTZ

Nasi użytkownicy założyli 1 166 689 zrzutek i zebrali 1 213 482 335 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego i Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie wspólnie podejmują od ponad 20 lat działania na rzecz osób  z niepełnosprawnościami i ich rodzin.

Młodzież i dorośli z niepełnosprawnościami są objęci profesjonalną opieką  w Warsztatach Terapii Zajęciowej, dorośli uczęszczają do Środowiskowego Domu Samopomocy dla Dorosłych. Na zajęcia dowożeni są naszym busem, który ze względu na swój wiek, wymaga wymiany. Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa dowożonych przez nas osób z niepełnosprawnościami.

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe zakupu nowego busa przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach. Z PFRON zdobyliśmy dofinansowanie w wysokości 135 tys. Po przeprowadzeniu procedury przetargowej wyłoniliśmy najtańszą ofertę 190 tys. zł firmy Renault. Różnicę w kwocie 65 tys. zł. musimy pokryć z własnych pieniędzy. Brakuje nam jeszcze około 50 tys. a nie chcielibyśmy stracić takiej szansy, by poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy naszych podopiecznych. Jesteśmy organizacją godną zaufania i wszelkie wsparcie zostanie pożytecznie wykorzystane.

Działamy bardzo prężnie. Oto część realizowanych przez nas działań: Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze, projekt Asystent Osoby z Niepełnosprawnością, Terapia Małego Dziecka. Działa Fundusz Stypendialny Przyszłość, który wspiera wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Jesteśmy odpowiedzialni za Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego. Cyklicznie prowadzimy nieodpłatną ogólnopolską konferencję OZON „Problemy i Formy Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami”. Przez ten czas udało nam się wspólnie zrealizować wiele dużych i ważnych projektów np. Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, projekt „Mam Prawo. Transfer nowoczesnych programów i metod edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do Centrum dla Dzieci Niepełnosprawnych Orioni w Zestafonii”, „Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń”. Współpracujemy z wieloma placówkami   i ośrodkami kształcenia osób niepełnosprawnych na całym świecie m.in. z Republiki Południowej Afryki, Gruzji, Portugalii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Bośni   i Hercegowiny, Macedonii, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Każdy gest dobrej woli jest ważny i niesie za sobą dobro! Dziękujemy jednocześnie za wszelkie dobro i wsparcie, które przez ostatnie lata od Państwa otrzymaliśmy.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 28

PR
Piotr Rzemieniewski
100 zł
EP
Elżbieta Paczkowska
50 zł
DZ
Dawid Z
50 zł
Ewa
100 zł
IM
Iwona Misiarz
50 zł
AN
Annq
50 zł
MS
Szczeble
100 zł
AM
Maksymilian Makowski
100 zł
RN
Rodzinka Najda
100 zł
AS
Andżelika S
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!