id: 75dfhh

Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu - Kuala Lumpur, Malezja 2023

Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu - Kuala Lumpur, Malezja 2023

Nasi użytkownicy założyli 1 014 209 zrzutek i zebrali 1 060 539 401 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć!

Zbieramy na Mistrzostwa Świata dla Pawła Malickiego, który dzięki dobremu sercu wielu ludzi spełnił swoje marzenie w ubiegłym roku i zdobył tytuł potrójnego Mistrza Świata w Armwrestlingu a w tym roku ma szansę obronić tytuły!

Tym razem zawody odbywają się w Kuala Lumpur w Malezji pod koniec września 2023 roku.


Paweł cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Intensywna rehabilitacja od dziecka, szereg operacji i najróżniejszych zabiegów sprawiły, że stanął na własnych nogach i dzisiaj może się samodzielnie poruszać. Od 2007 roku jest członkiem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".


Ogromne koszty, niemożliwe do samodzielnego pokrycia przez rodziców Pawła, związane z dojazdem, pobytem i udziałem w Mistrzostwach Świata w Malezji są barierą nie do pokonania.

Ogromnie prosimy o wsparcie.

Naprawdę warto dać szansę Pawłowi. Ci, którzy go znają wiedzą jak ciężko pracuje na swoje sukcesy. Poświęca cały swój wolny czas i całego siebie dla tego sportu i ma ogromną szansę stanąć ponownie na najwyższym stopniu podium.

Niestety jest to dyscyplina niszowa, brak jakiekolwiek formy finansowania. Brak nagród finansowych czy rzeczowych. Jedynie medale, dyplomy, puchary…

Ale dla Pawła najważniejsza jest walka. A walczy od urodzenia – o sprawność każdego dnia oraz równowagę emocjonalną.

Dzięki swojej pasji czuje, że mimo niepełnosprawności może żyć jak inni, sprawni rówieśnicy. Czuje się pewniejszy i akceptowany.

Prosimy – pomóżcie!


Poniżej słowa pisane przez Pawła:”Cześć, jestem Paweł.

We wrześniu skończę 18 lat. Od stycznia 2022 roku trenuję Armwrestling czyli siłowanie na rękę. Jestem zawodnikiem klubu Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej.

Trenowanie tej dyscypliny sportu to dla mnie spełnienie marzeń. Od dziecka zmagam się z porażeniem mózgowym i ciężki trening nie jest dla mnie niczym nowym: ciągła rehabilitacja i zabiegi ortopedyczne w celu usprawniania pozwoliły mi stanąć na własnych nogach i samodzielnie się poruszać. Zawsze jednak chciałem czegoś więcej. Ponieważ los obdarzył mnie sporą siłą i mocnym charakterem postanowiłem sprawdzić się w dziedzinie sportu w której moja niepełnosprawność mnie nie wyklucza – stąd Armwrestling. Trafiłem na cudownego trenera, który nie dość, że przyjął mnie do klubu i zaczął wszystkiego uczyć od podstaw, to doprowadził mnie do zdobycia tytułów Mistrza Polski i Mistrza Europy w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Dzięki tym osiągnięciom zyskałem prawo wystartowania w Mistrzostwach Świata zawodowców, które odbyły się we wrześniu 2022 r. w miejscowości Dieppe we Francji. W tym roku obroniłem tytuł Mistrza Polski. Niestety ze względów finansowych nie wystartowałem w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Finlandii. Moim marzeniem jest wziąć udział w Mistrzostwach Świata, które w tym roku wymagają ode mnie dostania się aż do Kuala Lumpur w Malezji. Jest to tygodniowa impreza – każdego dnia odbywa się siłowanie osobno na rękę prawą i lewą. Dodatkowo osobno w kategorii osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych (w obydwu kategoriach mam prawo wystąpić). Niestety Armwrestling nie jest zbyt popularną dyscypliną sportu i wszelkie wydatki związane z udziałem w zawodach ponoszą sami sportowcy. Nie są to małe kwoty, szczególnie wtedy gdy zawody odbywają się – jak w tym przypadku – za granicą. Wpisowe na każdą kategorię osobno plus wydatki na dojazd, noclegi i wyżywienie.

Do tego jako osoba niepełnosprawna potrzebuję opiekuna, który musi pojechać ze mną a więc suma wydatków rośnie.

Jeżeli znajdą się wśród Was osoby, które zechcą wspomóc mnie finansowo w dalszym spełnianiu moich marzeń to będę ogromnie wdzięczny. Ze swojej strony obiecuję dalej intensywnie trenować i dać z siebie wszystko podczas zawodów a moja maksyma życiowa „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” będzie dalej towarzyszyć mi każdego dnia.”


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

 
Dane ukryte
ukryta
PB
Ania i Piotrek
1 000 zł
 
Dane ukryte
20 zł
;J
I i P :)
500 zł
;J
Wojtek Zaczyk
200 zł
JD
Maja Chronowska
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PA
Paula
20 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków