id: 7788cg

Świąteczny obiad dla dzieci na Madagaskarze

Świąteczny obiad dla dzieci na Madagaskarze

Nasi użytkownicy założyli 1 169 932 zrzutki i zebrali 1 219 031 621 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy polską fundacją Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru, która działa na Madagaskarze od 2011 roku. Naszym celem jest organizowanie i niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i oświatowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu na Madagaskarze. Już od ponad 10 lat działamy na rzecz edukacji dzieci i młodzieży z Madagaskaru oraz zwalczaniu ubóstwa i głodu!


Budujemy i remontujemy szkoły, prowadzimy Program Adopcji na Odległość, dożywianie oraz organizujemy międzynarodowy etyczny wolontariat.

ffa96d3ce6a7a929.png

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Zajmuje niechlubne 9 miejsce w rankingu najuboższych państw.

80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż $1,8 dziennie, 60% populacji to analfabeci, 50% dzieci poniżej 5 roku życia jest niedożywiona. Dodatkowo aktualnie Czerwona Wyspa mierzy się z problemami środowiskowymi - naprzemiennie występującymi cyklonami, powodziami i suszami będącymi następstwem niekorzystnych zmian klimatu. Madagaskar ucierpiał również w skutek wojny w Ukrainie. Wciąż drożejący transport, przerwy w łańcuchach dostaw i ograniczony import sprawił, że ceny żywności poszybowały w górę... Wszystkie te czynniki niosą za sobą ryzyko głodu i kryzysu humanitarnego


Jak to często bywa w najtrudniejszej sytuacji znajdują się dzieci. Tylko nieco ponad 60% z nich kończy szkołę podstawową, bo edukacja choć obowiązkowa, jest płatna. Kolejne niemal 30% zmuszone jest do pracy, często w bardzo ciężkich warunkach.


Misją naszej fundacji jest pomoc dzieciom z rodzin, których nie stać na opłacenie szkoły oraz zapewnienie wielu podstawowych potrzeb. Walczymy z głodem w społecznościach podmiejskich, w regionie stolicy kraju Antananarivo.

Na przestrzeni 10 lat pomogłyśmy ponad 800 podopiecznym w 10 szkołach. Aktualnie tworzymy dwa zespoły pracujące zarówno na Madagaskarze, jak i w Polsce.

x3c881f3b6606fd5.png

CHCEMY ZDZIAŁAĆ JESZCZE WIĘCEJ!


Poza działaniami w zakresie edukacji i dożywiania - angażujemy się również w liczne lokalne inicjatywy. Prowadzimy programy prośrodowiskowe (wspólnie nasadzamy drzewa, prowadzimy szkolenia ze zrównoważonego rolnictwa, wykorzystujemy energię odnawialną), programy medyczne, kursy językowe, szkolenia rozwojowe, artystyczne i sportowe, a także edukację globalną.


Naszym największym celem na najbliższy czas jest wybudowanie Youth Centre - Centrum Orientacji Zawodowej. Inicjatywa ta dedykowana jest młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która stoi przed wyborem ścieżki dalszej edukacji bądź kształcenia zawodowego. Projekt ma obejmować indywidualne rozeznanie predyspozycji zawodowych, zainteresowań i możliwości danego ucznia oraz asystę w wyborze dalszej ścieżki - rodzaju szkoły lub kursu zawodowego.


Wtapiamy się w lokalną społeczność

Organizujemy także eventy kulturowe i święta. Wspólnie staramy się celebrować ważne wydarzenia, jak Boże Narodzenie, święta narodowe czy urodziny. Z tej okazji często organizujemy dla wszystkich odświętny posiłek, muzykę i tańce oraz w miarę możliwości drobne upominki.

u41f5647332a5935.jpg

Boże Narodzenie na Madagaskarze


Choć społeczeństwo Madagaskaru jest mocno zróżnicowane pod względem religijnym (wśród Malgaszy można wyróżnić chrześcijan, muzułmanów i wyznawców lokalnych wierzeń animistycznych) - Święta Bożego Narodzenia obchodzą niemal wszyscy. Stały się one bowiem symbolem, okazją do świętowania. Jednak mało kogo stać na celebrowanie odświętnego posiłku, nie mówiąc już o obdarowywaniu się prezentami. Niewielu ludzi może pozwolić sobie na taki luksus.


Boże Narodzenie na Czerwonej Wyspie wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Grudzień to na Madagaskarze środek lata. Święty Mikołaj ma ciemniejszy kolor skóry, zamiast choinki przybrana lampkami jest palma, a z głośników zamiast kolęd - płyną malgaskie afrykańskie rytmy.Jak w każdym innym miejscu na świecie powinien być to czas radosny i magiczny. Do szczęścia potrzeba tak niewiele... Wystarczy ciepły posiłek!


Pragniemy żeby świąteczny czas był dla naszych Podopiecznych wyjątkowy! Dlatego już od kilku lat co roku Fundacja organizuje uroczysty bożonarodzeniowy obiad z atrakcjami, muzyką na żywo i drobnymi upominkami dla ponad 450 dzieci. Świąteczną uroczystość chcemy zorganizować również i w tym roku. A jest to rok wyjątkowy, w którym obchodzimy 10 rocznicę naszego istnienia!

Liczymy na Waszą pomoc!

q0e97f935fad7ba9.jpg

Z tej okazji chcemy zorganizować uroczystość, w skład której wchodzić będą:

  • świąteczny obiad dla ponad 500 osób
  • atrakcje dla uczestników
  • drobny upominek dla wszystkich Podopiecznych


Budżet projektu: Świąteczny obiad dla dzieci z Madagaskaru

t0058aa8958b8886.pngKwota 6011 euro (28 820 zł) pozwoli nam na realizację uroczystości w założonym przez nas zakresie. Każda nadwyżka to możliwość dołożenia dodatkowych wartości (jak chociażby dodatkowy posiłek czy upominek dla każdego z dzieci).

Większe kwoty zostaną natomiast przeznaczone na dalszą działalność Fundacji Ankizy Gasy oraz realizację kolejnych projektów pomocowych dedykowanych małym Malgaszom.


Wspólnie możemy więcej!

Prosimy o pomoc w realizacji świątecznej uroczystości, która sprawi, że dzieci na Madagaskarze będą miały szansę na przeżycie chociaż namiastki świąt z prawdziwego zdarzenia. Sprawmy, by ten czas był wyjątkowy i pozostał w pamięci dzieci na długo!


Więcej informacji na nasz temat znajdziecie na naszej stronie internetowej https://www.dziecimadagaskaru.pl/, na Facebooku oraz na Instagramie.

l0ccf3d39eeba27d.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 714

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków