id: 7788cg

Świąteczny obiad dla dzieci na Madagaskarze

Świąteczny obiad dla dzieci na Madagaskarze

Nasi użytkownicy założyli 939 608 zrzutek i zebrali 932 165 140 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy polską fundacją Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru, która działa na Madagaskarze od 2011 roku. Naszym celem jest organizowanie i niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i oświatowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu na Madagaskarze. Już od ponad 10 lat działamy na rzecz edukacji dzieci i młodzieży z Madagaskaru oraz zwalczaniu ubóstwa i głodu!


Budujemy i remontujemy szkoły, prowadzimy Program Adopcji na Odległość, dożywianie oraz organizujemy międzynarodowy etyczny wolontariat.

ffa96d3ce6a7a929.png

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Zajmuje niechlubne 9 miejsce w rankingu najuboższych państw.

80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż $1,8 dziennie, 60% populacji to analfabeci, 50% dzieci poniżej 5 roku życia jest niedożywiona. Dodatkowo aktualnie Czerwona Wyspa mierzy się z problemami środowiskowymi - naprzemiennie występującymi cyklonami, powodziami i suszami będącymi następstwem niekorzystnych zmian klimatu. Madagaskar ucierpiał również w skutek wojny w Ukrainie. Wciąż drożejący transport, przerwy w łańcuchach dostaw i ograniczony import sprawił, że ceny żywności poszybowały w górę... Wszystkie te czynniki niosą za sobą ryzyko głodu i kryzysu humanitarnego


Jak to często bywa w najtrudniejszej sytuacji znajdują się dzieci. Tylko nieco ponad 60% z nich kończy szkołę podstawową, bo edukacja choć obowiązkowa, jest płatna. Kolejne niemal 30% zmuszone jest do pracy, często w bardzo ciężkich warunkach.


Misją naszej fundacji jest pomoc dzieciom z rodzin, których nie stać na opłacenie szkoły oraz zapewnienie wielu podstawowych potrzeb. Walczymy z głodem w społecznościach podmiejskich, w regionie stolicy kraju Antananarivo.

Na przestrzeni 10 lat pomogłyśmy ponad 800 podopiecznym w 10 szkołach. Aktualnie tworzymy dwa zespoły pracujące zarówno na Madagaskarze, jak i w Polsce.

x3c881f3b6606fd5.png

CHCEMY ZDZIAŁAĆ JESZCZE WIĘCEJ!


Poza działaniami w zakresie edukacji i dożywiania - angażujemy się również w liczne lokalne inicjatywy. Prowadzimy programy prośrodowiskowe (wspólnie nasadzamy drzewa, prowadzimy szkolenia ze zrównoważonego rolnictwa, wykorzystujemy energię odnawialną), programy medyczne, kursy językowe, szkolenia rozwojowe, artystyczne i sportowe, a także edukację globalną.


Naszym największym celem na najbliższy czas jest wybudowanie Youth Centre - Centrum Orientacji Zawodowej. Inicjatywa ta dedykowana jest młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która stoi przed wyborem ścieżki dalszej edukacji bądź kształcenia zawodowego. Projekt ma obejmować indywidualne rozeznanie predyspozycji zawodowych, zainteresowań i możliwości danego ucznia oraz asystę w wyborze dalszej ścieżki - rodzaju szkoły lub kursu zawodowego.


Wtapiamy się w lokalną społeczność

Organizujemy także eventy kulturowe i święta. Wspólnie staramy się celebrować ważne wydarzenia, jak Boże Narodzenie, święta narodowe czy urodziny. Z tej okazji często organizujemy dla wszystkich odświętny posiłek, muzykę i tańce oraz w miarę możliwości drobne upominki.

u41f5647332a5935.jpg

Boże Narodzenie na Madagaskarze


Choć społeczeństwo Madagaskaru jest mocno zróżnicowane pod względem religijnym (wśród Malgaszy można wyróżnić chrześcijan, muzułmanów i wyznawców lokalnych wierzeń animistycznych) - Święta Bożego Narodzenia obchodzą niemal wszyscy. Stały się one bowiem symbolem, okazją do świętowania. Jednak mało kogo stać na celebrowanie odświętnego posiłku, nie mówiąc już o obdarowywaniu się prezentami. Niewielu ludzi może pozwolić sobie na taki luksus.


Boże Narodzenie na Czerwonej Wyspie wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Grudzień to na Madagaskarze środek lata. Święty Mikołaj ma ciemniejszy kolor skóry, zamiast choinki przybrana lampkami jest palma, a z głośników zamiast kolęd - płyną malgaskie afrykańskie rytmy.Jak w każdym innym miejscu na świecie powinien być to czas radosny i magiczny. Do szczęścia potrzeba tak niewiele... Wystarczy ciepły posiłek!


Pragniemy żeby świąteczny czas był dla naszych Podopiecznych wyjątkowy! Dlatego już od kilku lat co roku Fundacja organizuje uroczysty bożonarodzeniowy obiad z atrakcjami, muzyką na żywo i drobnymi upominkami dla ponad 450 dzieci. Świąteczną uroczystość chcemy zorganizować również i w tym roku. A jest to rok wyjątkowy, w którym obchodzimy 10 rocznicę naszego istnienia!

Liczymy na Waszą pomoc!

q0e97f935fad7ba9.jpg

Z tej okazji chcemy zorganizować uroczystość, w skład której wchodzić będą:

  • świąteczny obiad dla ponad 500 osób
  • atrakcje dla uczestników
  • drobny upominek dla wszystkich Podopiecznych


Budżet projektu: Świąteczny obiad dla dzieci z Madagaskaru

t0058aa8958b8886.pngKwota 6011 euro (28 820 zł) pozwoli nam na realizację uroczystości w założonym przez nas zakresie. Każda nadwyżka to możliwość dołożenia dodatkowych wartości (jak chociażby dodatkowy posiłek czy upominek dla każdego z dzieci).

Większe kwoty zostaną natomiast przeznaczone na dalszą działalność Fundacji Ankizy Gasy oraz realizację kolejnych projektów pomocowych dedykowanych małym Malgaszom.


Wspólnie możemy więcej!

Prosimy o pomoc w realizacji świątecznej uroczystości, która sprawi, że dzieci na Madagaskarze będą miały szansę na przeżycie chociaż namiastki świąt z prawdziwego zdarzenia. Sprawmy, by ten czas był wyjątkowy i pozostał w pamięci dzieci na długo!


Więcej informacji na nasz temat znajdziecie na naszej stronie internetowej https://www.dziecimadagaskaru.pl/, na Facebooku oraz na Instagramie.

l0ccf3d39eeba27d.jpg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 697

 
Dane ukryte
ukryta
AB
Edyta Brylska-Szmidt
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KP
Karol
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AB
Buli
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków