id: 77k6ez

Liwka i jej droga do przeszczepu

Liwka i jej droga do przeszczepu

Nasi użytkownicy założyli 1 178 506 zrzutek i zebrali 1 232 121 297 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Niedzielny poranek obudził nas z ogromnym stresem.... spadająca saturacja małej i brak kontaktu otworzył nam w głowach nowy rozdział.. obecnie walczymy z Rota wirusem okropne uczucie kiedy Patrzysz na cierpienie swojego dziecka i nie możesz zrobić nic .....


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć jestem Liwka .

Mam 23 miesiące i choć tego nie widać choruję na niewydolność nerek Arpkd i jestem dializowana od urodzenia. Poza tym wcinam przez sondę, bo przy chorobie nerek nie bardzo mam apetyt na domowe obiadki.Mimo tych wszystkich przeciwności zdrowotnych nie poddaję się. Codziennie ćwiczę z mamą i tata ,jeśli moja odporność nie płata figli i mogę być w domku, a nie w szpitalnych pieleszach, uczęszczam na różne terapie integrację sensoryczną, terapię metodą Vojty, terapię metodą Bobath, zajecia z neurologopedą oraz psychologiem.

Cały czas szukamy pomocy,czytamy, dzwonimy. Jesteśmy w kontakcie z ośrodkami rehabilitacji, nefrologii i dietetyki klinicznej która podpowie nam jak rozkrecic jedzenie u małej Liwki aby było ono samodzielne, a nie przez sondę.

Zaczęło się 6.12.2019 kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie malutkiej jakoś tydzień przed rozwiązaniem.Nic, ale to kompletnie nic nie wskazywało na tą chorobę genetyczną,jaka jest Wielotorbielowatość nerek.

Obecnie malutka jest juz po drugiej nefrektomii,nie ma swoich nereczek wiec ratunkiem na życie jest maszyna HomeChoice Claria, która w nocy przez 12h siusia za Liwkę i wyciąga z jej organizmu toksyny. W tym momencie pojawiają się nowe wydatki związane ze wspomnianymi już konsultacjami,wyjazdami,wizytami,suplementami,wzmacnianiem organizmu itd.

Tak,by Liwka miała siły na dalsze leczenie, by organizm nie skapitulował przed przeszczepem .

Nasza córka to mała dzielna wojowniczka, która znosi wszystko co ją spotyka lepiej niż pewnie zniósłby niejeden dorosły.

Dostała nawet miano wśród znajomych oraz personelu medycznego "Meridy Walecznej" jak za każdym razem z uśmiechem znosi wszystkie metody leczenia.

Walczymy każdego dnia o cenne 10 kg na wadze aby bezpiecznie w przyszłości mógł odbyć się u Liwki przeszczep Nerki.

 

Dlatego ośmielamy się prosić Was wszystkich o wsparcie, pomoc, o jakiekolwiek kwoty, które to pomogą nam dalej działać z Liwka liczy się każda złotówka.Oraz. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty! Jest dobro dookoła.Prosimy o udostępnianie nas, naszej zrzutki, bo to naprawdę działa!

 

Wielkie uściski dla Was i Waszych bliskich! Kochajcie się i nie dajcie przeciwnościom!

Liwka Agata i Patryk

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 127

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków