id: 788crt

Dołóż swoją cegiełkę i zbuduj z Nami Centrum Rehabilitacji i Rozwoju

Dołóż swoją cegiełkę i zbuduj z Nami Centrum Rehabilitacji i Rozwoju

Nasi użytkownicy założyli 912 216 zrzutek i zebrali 874 113 458 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dołóż swoją cegiełkę i zbuduj z Nami Centrum Rehabilitacji i Rozwoju


Rehabilitacja i psychoterapia niepełnosprawnych dzieci to jedyny sposób na zminimalizowanie rozwoju niepełnosprawności oraz umożliwienie im uczestnictwa w zabawach, edukacji, życiu codziennym.

Za cel w pomocy dzieciom postawiliśmy sobie stworzenie miejsca, w którym sale rehabilitacyjne będą dostosowane do indywidualnych potrzeb i gdzie na stałe można zainstalować sprzęt rehabilitacyjny przyłóżkowe urządzenia PUR, poręcze i schody do nauki siedzenia, urządzenia pionizacyjne. Potrzebujemy budynku, który spełni wszystkie normy bezpieczeństwa, przestrzeni do ćwiczeń, nauki i zabawy. Ale przede wszystkim miejsca, które dzieci i rodzice oraz cała nasza kadra będzie traktować jak swój drugi dom.

Rehabilitacja i psychoterapia niepełnosprawnych dzieci to jedyny sposób na zminimalizowanie rozwoju niepełnosprawności oraz umożliwienie im uczestnictwa w zabawach, edukacji, życiu codziennym. 

Wiktoria walczy z naprzemienną hemiplegią dziecięcą (AHC). Jest to bardzo rzadka choroba, którą powoduje mutacja w genie ATP1A3. Objawia się zaburzeniami ruchu, naprzemiennym niedowładem ciała, napadami zbliżonymi do padaczki jednak z zachowaniem świadomości. Na tę chorobę nie ma lekarstwa. 

Helenka Grzelak to pięcioletnia podopieczna fundacji. Urodziła się z wadą wrodzoną – wentrikulomegalią czyli poszerzeniem komór bocznych mózgu. Wymaga codziennej rehabilitacji, pracy z logopedą i pedagogiem.

Sandra ma rozpoznaną Idiopatyczną dziecięcą skoliozę piersiową prawostronną. Codziennie walczy z przeciwnościami losu, które dla nas są zwykłą codziennością. Ból i ciągłe ograniczenia powodują, że nie może normalnie funkcjonować wśród rówieśników. Również stwierdzony zespół Aspergera powoduje szereg utrudnień w życiu dziewczynki. 

Karol ma autyzm. Jest dzieckiem bardzo zamkniętym w sobie, ma problemy z poruszaniem się. Wymaga stałej rehabilitacji i psychoterapii.

Karol Wiktoria, Kinga, Helenka i Sandra i pozostałe dzieci walczące z trudami swoich schorzeń to podopieczni Fundacji Uskrzydlić Marzenia. 

Fizjoterapeutka, terapeutka SI mgr Justyna Fit-Kępska, prowadzi zajęcia kompensacyjno wyrównawcze oraz rehabilitacje w każdy wtorek, środę i piątek. Dzieci ją uwielbiają, a rodzice widzą postępy. U Naszej Psycholog mgr Kamili Gryn w poniedziałki środy i piątki spotykają się całe rodziny, aby uporać się z trudnościami wychowawczymi, lękiem i stresem przed skomplikowanymi zabiegami czy konsekwencjami spowodowanymi nauką zdalną. Piątki to u nas sportowe zajęcia Prowadzone przez Justynę Mulewicz trenera zajęć sportowych. Podczas zajęć pod drzwiami sali lustrzanej słychać, wesołe krzyki śmiech, a dzieci wychodzące z zajęć nie mogą się doczekać następnego piątku. 

A teraz wyobraźcie sobie, że to wszystko może przestać istnieć... Karol Wiktoria, Kinga, Helenka i Sandra tracą miejsce, które obdarzyły zaufaniem, miejsce, gdzie czuły się zaopiekowanie, rodzice naszych podopiecznych pokładają nadzieje w każdej godzinie ćwiczeń, w każdej kropli potu i łez spowodowanych ciężką i sumienną pracą. 

Fundacja Uskrzydlić Marzenia uczyni wszystko, aby wszyscy nasi podopieczni obecni i kolejni nie stracili tego miejsca, a Ty możesz nam w tym pomóc.. 

Pomimo różnych przeciwności losu działamy dalej i staramy się nie poddawać, lecz na naszej drodze i na drodze rozwoju Karola Wiktorii, Kingi, Helenki i Sandry i wszystkich podopiecznych fundacji stanął budynek, a raczej jego brak. W tej chwili fundacja działa w dwóch różnych lokalizacjach. Za punkt honoru postawiliśmy sobie połączenie tych dwóch miejsc w jedno nasze miejsce na ziemi. Miejsca, w którym sale rehabilitacyjne będą dostosowane do indywidualnych potrzeb gdzie na stałe można zainstalować sprzęt rehabilitacyjny przyłóżkowe urządzenia PUR, poręcze i schody do nauki siedzenia, urządzenia pionizacyjne. Potrzebujemy budynku, który spełni wszystkie normy bezpieczeństwa, przestrzeni do ćwiczeń, nauki i zabawy. Ale przede wszystkim miejsca, które dzieci i rodzice oraz cała nasza kadra będzie traktować jak swój drugi dom.

Dołóż swoją cegiełkę i zbuduj z Nami Centrum Rehabilitacji i Rozwoju.

Prosimy o pomoc i wpłaty!


Po dokonaniu wpłaty każdy Darczyńca otrzyma Certyfikat Wsparcia Fundacji Uskrzydlić Marzenia!

Dziękujemy! 🙏 ❤


wf1f55ee86dfeddd.jpeg

d98ff8f1dda42c27.jpgd325c5901a8e1203.jpgk82f53e20f97e6b4.jpgwb20bf21c6019ed5.jpgs4f151dbccaa6e2d.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!