Rozwój czasopisma "Podkarpacka Historia" i portalu www.podkarpackahistoria.pl
Rozwój czasopisma "Podkarpacka Historia" i portalu www.podkarpackahistoria.pl
Otrzymuj wsparcie. Regularnie.
Opis zrzutki
"Podkarpacka Historia" od ponad 10 lat szeroko promuje historię Polski południowo-wschodniej, od 2012 poprzez portal podkarpackahistoria.pl, od 2014 poprzez papierowy dwumiesięcznik. Jest to jedyne na rynku ogólnopolskie czasopismo poświęcone Podkarpacia oraz terenów geograficznie i historycznie z nim powiązanych. Co dwa miesiące w formie książkowej, na 130-180 stronach prezentowane są najciekawsze wydarzenia, miejsca i postacie związane z tą niezwykłą częścią kraju. Wydajemy również książki poświęcone regionalnej przeszłości, prowadzimy badania historyczne, uczestniczmy w licznych inicjatywach upamiętniających przeszłość regionu.
Wspierając nas wspierasz m.in. :
- Dalsze ukazywanie się periodyku, który jest skarbnicą wiedzy o regionie.
- Rozwój portalu podkarpackahistoria.pl
- Prowadzenie badań poświęconych przeszłości Polski południowo-wschodniej
- Zbieranie, archiwizowanie i udostępnianie wspomnień oraz relacji dotyczących regionalnej historii
- Wydawanie unikatowych publikacji dotyczących naszych "małych ojczyzn"
Co udało nam się do tej pory zrobić? Niektóre z efektów naszej działalności:
- Wydanie łącznie ponad 200 tysięcy egzemplarzy różnych druków o tematyce historycznej, głównie dotyczącej Polski południowo-wschodniej.
- Istniejący od 2012 roku portal podkarpackahistoria.pl, obecnie jeden z największych zajmujących się regionalną historią.
- Wydanie około 40 zeszytów "Podkarpackiej Historii" oraz kilkadziesiąt numerów dodatku specjalnego "Z dawnego Rzeszowa" edytorsko nawiązującego do gazet z przełomu XIX i XX wieku.
- Publikacje na łamach "Podkarpackiej Historii ponad 1000 artykułów związanych z przeszłością Polski południowo-wschodniej oraz Kresów.
- Wydanie książek, m.in. "Skrzydła nad Wisłokiem. Z dziejów rzeszowskiego lotnictwa i lotniska Rzeszów-Jasionka", "Byk, Maczuga i inni. Na tropie najgroźniejszych przestępców międzywojennej Małopolski i Podkarpacia", "W galicyjskim Rzeszowie. Ludzie i wydarzenia", wspomnień "Klisze z przeszłości" oraz kilku okolicznościowych broszur o tematyce historycznej.
- Organizacja lub współorganizacja wielu wydarzeń regionalistycznych, naukowych i rocznicowych. Byliśmy m.in. inicjatorami trzech kongresów regionalistów województwa podkarpackiego oraz współorganizujemy coroczne Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
- Patronat medialny nad kilkudziesięcioma publikacjami książkowymi i filmami (m.in. fabularyzowany dokument "Łukasiewicz-nafciarz romantyk")
- Niezliczone patronaty i drobny sponsoring wielu wydarzeń lokalnych: konferencji, rekonstrukcji historycznych, olimpiad i konkursów.
- Przez kilka lat cykliczne wręczanie "Lamp Podkarpackiej Historii" osobom szczególnie zasłużonym dla popularyzacji historii Polski południowo-wschodniej. "Lampy" symbolizowały światło rozjaśniające mroki przeszłości i odwoływały się do historii regionu będącego kolebką przemysłu naftowego.
- Stała współpraca z uczelniami, instytucjami naukowymi, placówkami muzealnymi i lokalnymi stowarzyszeniami.
- Stała współpraca z najlepszymi publicystami zajmującymi się badaniem i popularyzacją regionalnej przeszłości.
- Aktywność w mediach społecznościowych (np.grupa dyskusyjna "Podkarpackiej Historii" na FB liczy obecnie około 30 tysięcy członków)
- Twórca "Podkarpackiej Historii" za swą działalność otrzymał szereg prestiżowych nagród kulturalnych oraz m.in. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
Za wszelkie wpłaty będziemy bardzo wdzięczni i każdemu Darczyńcy postaramy się osobiście podziękować i zrewanżować za wsparcie.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Powodzenia!
Serdecznie dziękujemy!