id: 78mj4t

"Podzielmy się Wigilią"

"Podzielmy się Wigilią"

Nasi użytkownicy założyli 1 178 606 zrzutek i zebrali 1 232 313 735 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Święta zbliżają się wielkimi krokami, jednak nie dla wszystkich będą one w tym roku radosne. Wśród nas żyje wiele osób starszych, samotnych, w trudnej sytuacji życiowej, z niepełnosprawnościami. Wiele z nich nie zasiądzie do stołu z bliskimi, nikt im nie poda wigilijnych potraw. Poprzez naszą akcję chcielibyśmy choć trochę pomóc takim osobom i pokazać , że jest ktoś o nich myśli i przygotuje dla nich świąteczny posiłek.

Ideą naszej akcji jest również otwarcie innych na zauważenie osób potrzebujących, które mieszkają blisko.


Podzielmy się Wigilią !!!!

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego aby przygotować potrawy świąteczne, kupić produkty i opakowania.

 

Planujemy przygotować 100 pakietów wigilijnych, w każdym znajdą się: krokiety, pierogi, barszcz czerwony, śledź z cebulką, ryba po grecku, bigos wigilijny oraz ciasto. Potrawy będą świeżo wykonane w przeddzień Wigilii przy pomocy cudownej p. Asi, która karmi nam fundacyjne dzieci z półkolonii miejskich.

 

Paczki będą wydawane w opcji „na wynos” 23 XII w godz. 16:00-18:00 w trzech punktach, po jednym na każdym z osiedli (Pilczyce, Kozanów, Popowice). Do osób, które nie będą w stanie odebrać paczek – paczki zostaną dostarczone pod wskazany adres. W przygotowaniu, pakowaniu i dystrybucji paczek pomogą wolontariusze naszej fundacji oraz grupy #KozaNow.

Osoby do paczki mogą zgłaszać się same poprzez podane dane kontaktowe (nr telefonu i email) lub może zgłosić je inna osoba, która wie, że są w potrzebie.

 

 

Jak będziemy działać w czasie obostrzeń pandemicznych?

 

Ponieważ już 2 lata żyjemy z obostrzeniami i zarówno w zimie i w lecie organizowaliśmy wypoczynki dla dzieci i młodzieży, łącznie z żywieniem ich, wiemy jak zachowywać ostrożność i przestrzegać zasad. Potrawy będą przygotowywane z zachowanie wszystkich zasad sanitarnych oraz epidemiologicznych, wydawanie i dostarczanie potraw również.

 

 

Kim jesteśmy?

 

Fundacja ANIMADA funkcjonuje od 2013 roku. Działania kierujemy głównie do dzieci i młodzieży z terenów miejskich i wiejskich. Dodatkowo naszym ostatnim wymarzonym działaniem, nad którym pracujemy już od dłuższego czasu jest integracja międzypokoleniowa. Czas pandemii pokrzyżował niektóre akcje, ale nie rezygnujemy z nich, wręcz przeciwnie. Działania w tym zakresie chcielibyśmy kontynuować w nowym roku. Od dwóch lat angażujemy się mocno w sprawy pomocowe na gruncie lokalnym -  głównie na osiedlu Kozanów i okolicach. Na razie na tyle pozwalają nam zasoby osobowe. Cieszy nas niezmiernie poszerzające się grono wolontariuszy. Coraz więcej młodzieży, która wyrosła wraz nami jest chętna do pomocy innym. 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ES
Ewa Stępniewska
120 zł
MK
Małgorzata Korbecka
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków