id: 798th8

"ŁysOlka i Długowłosy" w wersji muzycznej (wydanie bajki na płycie CD)

"ŁysOlka i Długowłosy" w wersji muzycznej (wydanie bajki na płycie CD)

6 746 zł 
z 6 500 zł
103%
zakończona 30.09.2021r
81 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutkiTO JA SIĘ MOŻE WYTŁUMACZĘSą opowieści, które swoim ciepłem otulają jak najmilszy koc.

Taką właśnie opowieść - opowieść o alopecji pt. "ŁysOlka i Długowłosy" - napisała Magda.

A ja do tej opowieści dograć kilka dźwięków muszę, bo inaczej się uduszę.

Dlaczego?

Bo tekst jest tak ładny i melodyjny, że już przy pierwszym czytaniu dźwięki same poprosiły o przelanie na papier.

Bo Magdy "ŁysOlka i Długowłosy" niezwykle pięknie wpisuje się w ideę mojego bajkowego cyklu, "Bajkowego Plastra na Troski".

Bo wytłoczenie bajki muzycznej na płycie CD to szansa na dotarcie do jeszcze większej liczby odbiorców, zwłaszcza tych najmniejszych.

Bo nigdy za wiele oswajania tego, co często niezrozumiałe, ale nie mniej przez to piękne.

 

Żeby jednak wszystko to mogło się udać, żeby "ŁysOlka i Długowłosy" faktycznie zabrzmiała, potrzebne są środki.

Jeśli masz więc chęć stać się Pięknym Darczyńcą, okazja właśnie otwiera przed tobą swoje ramiona!

 

Dzięki twojej pomocy uda się:

zarejestrować, zmiksować i zmasteringować tekst oraz muzykę,

ubrać projekt w przepiękną okładkę.

wysłać cały materiał do zaprzyjaźnionej tłoczni Media Pixel, która przy użyciu znanego sobie czary-mary przemieni wirtualne pliki w coś namacalnego,

rozesłać część nakładu do domów dziecka, szpitalnych oddziałów pediatrycznych, hospicjów dziecięcych i innych placówek, w których każdy promień słońca jest na wagę złota.

 

Tak, to wszystko może się już niebawem ziścić właśnie dzięki TOBIE!

A jeśli uda się zebrać więcej niż deklarowaną kwotę, zwiększymy nakład. Po prostu.

To co, pomożesz? :)

 u29cf88e1209a901.jpeg


GARŚĆ TECHNIKALIÓW


Kilka słów od Magdy

Nazywam się Magdalena Schatt-Skotak, mam trzydzieści pięć lat, dwoje dzieci i łysą głowę. To w tej łysej głowie powstał pomysł, by stworzyć książeczkę dla dzieci o alopecji, na którą choruję od 18 lat.


Alopecja to autoimmunologiczna choroba, która polega na utracie włosów. Ryzyko pojawienia się tego schorzenia dotyka około 2% populacji, a łysienie całkowite - powodujące utratę całego owłosienia wraz z rzęsami i brwiami - jest jego najrzadszą postacią.

Z moją chorobą żyje się do końca. Bez włosów też można żyć - ale żyje się trudniej.


"Łysolka i Długowłosy" dedykowana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym, chorym i tym, którzy z alopecją nigdy się nie zetknęli. Dla jednych będzie pocieszeniem, dla drugich wsparciem w rozmowie na temat choroby, innym pomoże zrozumieć, jak się czują osoby z alopecją, na czym polega ich choroba i podpowie, jak można je wesprzeć. Są choroby, które można tylko przetrwać. Moja książeczka pomaga przetrwać najmniejszym, a zrozumieć każdemu.


"ŁysOlka i Długowłosy"

tekst: Magdalena Schatt-Skotak

muzyka: Maria Ołdak

czyta: [niespodzianka!]

gra: Maria Ołdak (skrzypce i inne hałasy)

realizacja nagrania: Antoni Grzymała, Marek Ołdak

mix i mastering: Antoni Grzymała


Materiał zostanie zarejestrowany w studiu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i w studiu Jama Pensjonatu Mariola w Turawie-Marszałkach, a następnie wydany nakładem Towarzystwa Muzycznego, opolskiej organizacji non-profit.

Planowany termin wydania płyty: jesień/zima 2021

 

"Bajkowy Plaster na Troski" to cykl muzycznych bajek terapeutycznych, mających na celu oswajanie uczuć, emocji, trudnych zjawisk i sytuacji. Projekt realizowany jest przez Laboratorium Muzycyny/Towarzystwo Muzyczne.

Cykl zainaugurował w 2020 roku "Dziwny odkurzacz. Bajka o strachu o i tym, jak sobie z nim radzić" (CP 2020 Towarzystwo Muzyczne).


Maria Ołdak

Urodziła się w Opolu. Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku pięciu lat, kształcąc się pod kierunkiem Danuty Sujaty.

W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie Julii Jakimowicz-Jakowicz. W tym samym roku otrzymała pełne stypendium na studia u Igora Petrushevskiego w Royal Academy of Music w Londynie, które ukończyła w czerwcu 2007 roku z prestiżowym dyplomem DipRAM oraz nagrodą specjalną Prorektora za wybitny recital dyplomowy i liczne osiągnięcia.

Jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała wielokrotnie z takimi artystami jak Martha Argerich, Pinchas Zukerman, Renee Fleming, Edgar Meyer, Mark O'Connor, Sol Gabetta, Joshua Bell, Simon Mulligan, Paul Gulda, Pekka Kuusisto, Raphael Wallfisch. W latach 2006-2011 była solistką programu Live Music Now, zainicjowanego przez Sir Yehudi Menuhina, a także współpracowała ze Scottish Ensemble, London Sinfoniettą oraz Royal Philharmonic Orchestra, uczestnicząc przy tym w licznych nagraniach płytowych.

W kręgu jej zainteresowań znajdują się różne gatunki muzyczne. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Sigur Rós, Branfordem Marsalisem, Chrisem Bottim. W 2010 roku, jako wicekoncertmistrz Royal Philharmonic Concert Orchestra, brała udział w nagraniu płyty dla wytwórni Deutsche Grammophon oraz trasie koncertowej ze Stingiem w USA i Kanadzie. W 2008 roku została wyróżniona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Młoda Polska".

Maria jest Prezesem Towarzystwa Muzycznego w Opolu, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu muzycznego

"W oparach dźwięków", Festiwalu Muzycyny oraz cyklu koncertów terapeutycznych pt. "Wędrowna Pracownia Muzyczna". Jest również pomysłodawcą oraz koordynatorem działań w ramach Laboratorium Muzycyny. Za swoją działalność na rzecz promowania muzyki otrzymała w 2012 roku Nagrodę Prezydenta Miasta Opola oraz Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji.

 y161586da9fa688b.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 81

AG
A.A. Guziałowscy
100 zł
O
ola
ukryta
 
Dane ukryte
46 zł
MI
Maria i Paweł Górnasiowie
300 zł
MU
Michał
ukryta
KK
Kasia
145 zł
 
Dane ukryte
300 zł
PG
Paweł Gałązkiewicz
40 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Uśmiech za 5zł

Prześlij 5zł, a możesz mieć pewność, że wywołasz po drugiej stronie ekranu uśmiech z wdzięczności!

rozwiń

wybrano 3 razy

Wpłać 15 zł i więcej
Uśmiech i publiczne "dzięki" za 15zł

Wesprzyj projekt kwotą 15zł, a możesz spodziewać się nie tylko uśmiechu po drugiej stronie ekranu, ale też oficjalnych podziękowań na facebookowym profilu Towarzystwa Muzycznego! :)

rozwiń

wybrano 6 razy

Wpłać 40 zł i więcej
Uśmiechnięto-dziękczynno-muzyczny pakiet za 40zł

Wesprzyj projekt kwotą 40zł, a wywołasz uśmiech, otrzymasz publiczne "dzięki", a także własny egzemplarz płyty CD z bajką muzyczną "ŁysOlka i Długowłosy"!

rozwiń

wybrano 20 razy

Wpłać 60 zł i więcej
Uśmiechnięto-dziękczyno-muzyczny pakiet z autorskim bazgrołem za 60zł

Wesprzyj projekt kwotą 60zł, a wywołasz uśmiech, otrzymasz publiczne dzięki, a także wejdziesz w posiadanie jednego egzemplarza płyty CD z bajką muzyczną pt. "ŁysOlka i Długowłosy" z imienną dedykacją i podpisami Magdy Schatt-Skotak i Marii Ołdak!

rozwiń

wybrano 8 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Pakiet z autorskim bazgrołem i muzycznym bonusem za 100zł

Wesprzyj projekt kwotą 100zł, a wywołasz uśmiech, otrzymasz publiczne "dzięki", a przede wszystkim wejdziesz w posiadanie jednego egzemplarza płyty CD z bajką muzyczną pt. "ŁysOlka i Długowłosy" z imienną dedykacją oraz podpisami Magdy Schatt-Skotak i Marii Ołdak, a także jednego egzemplarza "Dziwnego odkurzacza. Bajki o strachu i o tym, jak sobie z nim radzić"!

rozwiń

wybrano 10 razy

Wpłać 150 zł i więcej
Pakiet z uśmiechem, dziękczynnym okrzykiem i potrójnym wybrzmieniem za 150zł

Wesprzyj projekt kwotą 150zł, a wywołasz uśmiech, otrzymasz publiczne dzięki, a przede wszystkim wejdziesz w posiadanie dwóch egzemplarzy płyty CD z bajką muzyczną pt. "ŁysOlka i Długowłosy" z imienną dedykacją i podpisami Magdy Schatt-Skotak oraz Marii Ołdak, a także jednego egzemplarza gry memory pt. "Muzycystyczna burza mózgów" i jednego egzemplarza płyty CD z bajką pt. "Dziwny odkurzacz. Bajka o strachu i o tym, jak sobie z nim radzić"!

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 300 zł i więcej
Pakiet na bogato za 300zł

Wesprzyj projekt kwotą 300zł, a wywołasz uśmiech, otrzymasz publiczne "dzięki", a przede wszystkim wejdziesz w posiadanie dwóch podpisanych egzemplarzy płyty CD z bajką muzyczną pt. "ŁysOlka i Długowłosy", jednego egzemplarza płyty CD z "Dziwnym odkurzaczem. Bajką o strachu i o tym, jak sobie z nim radzić", jednego egzemplarza płyty CD z "Bajką o muzyce" oraz kompletnej serii książek o muzycynie!

rozwiń

wybrano 1 raz

Wpłać 500 zł i więcej
Pakiet że ho ho za 500zł

Wesprzyj projekt kwotą 500zł, a uruchomisz lawinę dobroci! Wywołasz uśmiech, otrzymasz publiczne dzięki, a przede wszystkim wejdziesz w posiadanie trzech podpisanych egzemplarzy płyty CD pt. "ŁysOlka i Długowłosy" oraz kompletu pozostałych (dostępnych) wydawnictw Towarzystwa Muzycznego!

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

853 700 zrzutek

i zebrali

740 531 678 zł

A ty na co dziś zbierasz?