22 639 zł 
z 60 000 zł
37%
zakończona 26.07.2018r
387 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Drodzy !!! W dniu wczorajszym około godziny 15:00 nad Płockiem przeszła trąba powietrzna. Niestety na jej drodze była między innymi baza Rejonowego Płockiego WOPR. Żywioł uszkodził wszystkie nasze statki będące w porcie. Zalane silniki, porwane tuby od pontonów, pęknięte kadłuby, powyginane relingi, itd. Można wymieniać wiele uszkodzeń, ale najlepiej zniszczenia ukazują poniżej zamieszczone zdjęcia. W tej chwili nie jesteśmy w stanie prowadzić naszych działań ratowniczych. Nasza "siła rażenia" w postaci łodzi ratunkowych została całkowicie zneutralizowana. Niedawno cieszyliśmy się z udanego Jubileuszu 40 lat naszej kochanej organizacji, w działania której zaangażowanych są setki osób. Wszyscy nasi ratownicy i sympatycy ciężko pracują społecznie, aby ratować innych. Prowadzimy wiele działań profilaktycznych, prewencyjnych dla dzieci i młodzieży, organizujemy szkolenia specjalistyczne dla ratowników, służb mundurowych i zwykłych mieszkańców, zabezpieczamy nieodpłatnie medycznie imprezy organizowane przez różne stowarzyszenia naszego miasta oraz prowadzimy działania ratownicze na trzech powiatach (płockim, gostynińskim i sierpeckim). Wczoraj nasi ratownicy pokazali charakter i wielką odwagę. Jednak bez działającego sprzętu pływającego jesteśmy bezsilni. Oczywiście przetrwamy, bo jesteśmy zdeterminowani do działania, a ratownictwo wodne i pomoc innym jest naszym przeznaczeniem. Ostatnie lata wytężonej naszej pracy na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta poprzez zakup nowego sprzętu oraz dbanie o wysłużone już statki, zostały brutalnie zniweczone w ciągu zaledwie pięciu minut. W ciągu ostatnich kilku lat staraliśmy się być i pomagać tam, gdzie działa się krzywda innym. Czy to powódź, czy to wywrócona jednostka, czy to "zepsute serduszko" dziecka, zawsze byliśmy. Szanowni Państwo, zwracamy się do Was o pomoc o wsparcie. Z Waszą pomocą wierzymy, że uda nam się odbudować siłę sprzętową płockiego WOPRu i będziemy mogli przepracować dla Was kolejny sezon. Chcemy po prostu godnie Wam dalej służyć!!!

Wszystkie Państwa wpłaty zostaną przeznaczone na remont jednostek. Na kwotę, którą wstępnie oszacowaliśmy, składają się remonty dwóch kadłubów oraz zakup co najmniej jednego silnika.

Kwota zrzutki nie pokryje oczywiście wszystkich strat, ale celem naszej zrzutki jest nasz jak najszybszy powrót do działalności ratowniczej, a to jest możliwe po remoncie co najmniej dwóch jednostek.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 387

MS
Marek Sadza
1 000 zł
RD
Ratownicy Drużyny Nr 2 WOPR w Kazmierzu Dolnym
810 zł
DW
Damian Wysocki
501 zł
KF
Katarzyna Faran-Grabowska
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
RB
Robert Bachman
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
OD
OSP Dobrzyków
300 zł
OC
ockstrzesniewska12
205 zł
KZ
Krzysztof Zwierełło
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 039 zrzutek

i zebrali

620 107 729 zł

A ty na co dziś zbierasz?