id: 7a243f

Jezus w Maciejówce

Jezus w Maciejówce

Nasi użytkownicy założyli 1 235 639 zrzutek i zebrali 1 376 464 962 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Załóż zrzutkę

Aktualności1

  • Komentarze odbiorców


    „Pierwsze, co widzę, to to, że Chrystus miłosierny jest ubogim pielgrzymem przyodzianym w ubogą szatę rozsiewającym miłosierdzie na świat. Wychodzący z ciemności z promieniami światła z serca daje nadzieję. Jest to absolutnie inne wyobrażenie Chrystusa miłosiernego niż te wyobrażenia, które już znam i niż to w mojej wyobraźni.”

     

    „Obraz zachwyca swoją ekspresją i skłania do głębszej refleksji.

    Wynurzająca się z mroku postać Chrystusa, jakby w drodze do Emaus, nie wyróżniająca się swym wyglądem spośród wielu, dla których poniósł Ofiarę. Ciemne barwy nadają tajemniczości postaci Chrystusa, bo też jego Ofiara jest wielką Tajemnicą Wiary.

    Świetnie zostały oddane zgrzebne szaty Chrystusa, rozświetlone dwoma promieniami płynącymi z Jego serca.

    Dalekie spojrzenie Chrystusa jest pewne i daje wiernym poczucie bezpieczeństwa i zaufania do Chrystusa.”

     

    „Od kilku dni oglądam te zdjęcia i moje uczucia za każdym razem są podobne. Bije z niego miłość, wielka i bezwarunkowa miłość ale też jakaś niepewność, pokora i smutek.Jezus który patrzy na współczesny świat i jakby się zastanawiał -kto jeszcze o Nim pamięta? 

    Proszę wybaczyć śmiałość wyrażenia moich uczuć.  

    Jest to z pewnością obraz obok którego nie można przejść obojętnie”.

     

    „Opis bardzo ciekawy, dwojakość rysów twarzy - łał,

    dwa profile: męski i żeński. Brudne stopy - bardzo interesujące i biblijne, bo jest o nich mowa, gdy Jezus przyszedł na ucztę i stopy myła Mu kobieta, która bardzo umiłowała…”

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki




Idea


Od 20 lat, niemal codziennie, my - studenci i duszpasterze „Maciejówki”, czyli duszpasterstwa akademickiego przy kościele św. Macieja we Wrocławiu, modlimy się o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Marzyliśmy od jakiegoś czasu, żeby pojawił się u nas również obraz Jezusa Miłosiernego i o tym, żeby - jak to jest u nas w zwyczaju - był to bardzo „nasz” obraz, czyli odmienny od wszystkich. Już prawie się udało! 

f5e6893911f8a701.png

Cele zbiórki


Zależy nam, żeby zebrać fundusze na to niecodzienne przedstawienie, ale ważne jest też dla nas, by każdy mógł się stać fundatorem, nawet jeśli ten udział miałby być niewielki i stanowić jakąś drobną wpłatę. Mamy nadzieję, że pomoże to nam poczuć, że ten obraz (który na zawsze zagości w Maciejówce) jest naprawdę nasz. W połowie lutego odbędzie się uroczyste poświęcenie. Będzie to Godzina Miłosierdzia oraz Msza Święta w intencji darczyńców. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkową reprodukcję.


Zbiórka obejmuje sfinansowanie:

- pracy artystki

- materiałów (np. farby)

- ramy obrazu (osobne zamówienie)

- transport specjalistyczny (Kraków-Wrocław)

- przygotowanie miejsca w kościele

- oświetlenie

- reprodukcje pamiątkowe


O autorze


Autorką obrazu jest dr hab Marta Makarczuk, obecna pracownica i zarazem absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. W 2006 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego oraz aneks rysunkowy w pracowni prof. Jacka Gaja. W 2007 roku jej pracę dyplomową nagrodzono medalem przez TPSP w Dworku Jana Matejki w Krakowie.


Wizja obrazu


Przystępując do malowania, autorka nie tyle korzystała z wizji św. Faustyny, co skupiła się bezpośrednio na sercu Jezusa. Obraz jest jej osobistą interpretacją przy zachowaniu źródłowych cech przedstawienia „Jezu ufam Tobie”. Pani Makarczuk przedstawia mocno świecące serce Jezusa, jak sama to opisuje jako „morską latarnię w otchłani życia”. Postać Jezusa staje się niczym witraż, który jest prześwietlony wewnętrznym światłem. Pomimo ujęcia postaci Jezusa w sposób rzeźbiarski (skalisty), z cechami boskości, jego ziemista szata i brudne stopy zbliżają do naszej szarej codzienności, w której jest On ciągle obecny. Jak dodaje autorka obrazu: „Prawa część twarzy Jezusa jest wyraźniejsza, przejawia cechy męskie, lewa zaś – subtelniejsza – wskazuje na cechy kobiece. Również ujęcie całej postaci Jezusa podkreśla męskość, ale subtelny sposób jej malowania może uwydatniać kobiecość. Prawa ręka Jezusa unosi się ku górze, jakby witając tego, kto na ten obraz patrzy i jednocześnie wzniesiony ku górze palec wskazuje na Boga Ojca.”


zc6cff28b0f48a48.jpeg

wf6b72f866da1b90.jpeg

i363fc7bcb11cdcd.jpegb54379c049d4eef7.jpegwfb85aca6896a231.jpeg

tfa8f9eb9f97d567.jpeg

p23b6effbc1e8638.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Komentarze 1

 
2500 znaków