id: 7a98vr

MOTOCYKL NA MISJE W KENII

MOTOCYKL NA MISJE W KENII

Nasi użytkownicy założyli 1 178 503 zrzutki i zebrali 1 232 120 495 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Ze względu na to, że są jeszcze chętne osoby na wpłaty na motocykl. Zwiększyliśmy kwotę i czas zbiórki. Kochani wszystkie pieniądze wpłacane na tej zrzutce zostaną przekazane na pomoc do Kenii.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

WSPÓLNICY W CZYNIENIU DOBRA POTRZEBNI OD ZARAZ bo ŻEBY MIEĆ DWA KÓŁKA – POTRZEBNA JEST SPÓŁKA Nazywam się Łucja Gliniecka. Kilka miesięcy temu odwiedziłam moją córkę (siostrę zakonną) pracującą na misjach w Kenii. Bardzo szybko włączyłam się w jej codzienne życie. Poznałam tam też braci zakonnych, Kenijczyków, należących do lokalnego Zgromadzenia Braci św. Józefa. Byłam poruszona ich wrażliwością, zapałem, pomysłowością w zdobywaniu środków, które były przekazywane osobom najbardziej potrzebującym – przede wszystkim niedożywionym dzieciom, osobom starszym, chorym na AIDS, zarażonym wirusem HIV… Dużą część czasu – ze względu na brak środków transportu – pochłania im jednak dotarcie do osób ubogich – odwiedzanie ich w domach, szkołach, szpitalach. Misja położona jest bowiem w górzystym terenie, w miejscowości Mugoiri, gdzie wiele dróg jest bardzo kiepskiej jakości. Są to drogi nieutwardzone, trudno przejezdne w porze deszczowej i zakurzone w porze suchej.

W związku z powyższym Bracia zwrócili się z prośbą o pomoc w zebraniu środków niezbędnych do zakupu motocykla, który w znaczący sposób usprawniłby ich posługę.

W odpowiedzi na list Brata Timothy Chege, koordynatora dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Zgromadzenie pragniemy zatem zainicjować zbiórkę dobrowolnych ofiar, które będą przekazane na ten cel. Ufamy, że nasi znajomi, a także osoby, do których dotrze nasza prośba – dołączą do nas, wspierając modlitwą i darem serca.

Koordynatorami projektu w Polsce są przyjaciele misji i Zgromadzenia Braci Św. Józefa w Kenii, reprezentowani przez:

- Łucję Gliniecką,

-Bartłomieja i Aleksandrę Glinieckich

- Grzegorza i Ewę Malczyk,

- Mirosława Kubik,

- oraz inni członkowie i Przyjaciele Charity Group działającej przy Parafii św. Karola Boromeusza w Jaworznie.

Koszt zakupu motocykla i opłat związanych z jego rejestracją i ubezpieczeniem to ok. 1 200 Euro. Koszty związane z utrzymaniem motoru (naprawy, serwis, codzienna troska) będą ponosili Bracia.

Zapraszamy zatem do udziału w naszym projekcie „MOTOR – TO NIE NASZ CEL A ŚRODEK DO CELU”, by umożliwić Braciom i współpracującym z nimi Wolontariuszom świadczenie pomocy najbardziej potrzebującym.

Żeby pomagać trzeba dojechać.

English below:


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 114

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków