id: 7apda6

Kurs filozofii ulicznej. Projekt edukacyjny Etnozofia

Kurs filozofii ulicznej. Projekt edukacyjny Etnozofia

Nasi użytkownicy założyli 1 163 838 zrzutek i zebrali 1 209 290 380 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • OBJPbXyol8sjbs0q.jpg9jdrF4pEG0EOhJ5V.jpg 9 marca odbyły się w Kooperatywie performatywne warsztaty filozoficzne: "Filozofia uliczna. Opowieść o Sokratesie". Uczestnicy mogli się przekonać, że filozofia jest w rzeczywistości czymś żywym, ściśle związanym z życiem. Za sprawą Sokratesa poczuliśmy klimat ateńskiej ulicy, rozmawiając o zdrowym jedzeniu, dobrych nawykach i wielu innych sprawach. Oto krótka relacja zdjęciowa z wydarzenia:

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nazywam się Antoni Ładziński. Jestem pisarzem, filozofem oraz działaczem społecznym. Od dawna marzę o takiej edukacji, która opiera się na dialogu otwartym na poszukiwania i różne perspektywy. Dwa lata temu uruchomiłem projekt edukacyjny: "Etnozofia. W stronę korzeni”. Od tego czasu przeprowadziłem wiele autorskich warsztatów, eksperymentowałem z różnymi formami (taniec, malarstwo, opowieści) przeprowadziłem wiele rozmów i konsultacji. Dziś chcę wyrazić wdzięczność za te wszelkie interakcje i przekazać, że znalazłem formy i narzędzia uszyte na dzisiejsze czasy.

Przedstawiam Wam „Kurs filozofii ulicznej”.


GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Projekt zakłada przygotowanie 10 scenariuszy spotkań oraz stworzenia platformy, która ma umożliwiać nawiązanie kontaktu i tworzenie grup dyskusyjnych w swoim miejscu zamieszkania. Jest on skierowany do grup nastolatków oraz osób dorosłych. Główne cele Kursu to aktywizowanie indywidualnych potencjałów oraz tworzenie nowych, ciekawych kontaktów społecznych na żywo. Pomysł składa się z trzech etapów:

1) poprowadzenia 3 grup dla młodzieży w Lublinie (maj-czerwiec 2024);

2) udostępnienia na stworzonej wcześniej platformie internetowej pierwszych lekcji (lipiec-sierpień 2024);

3) udostępnienia platformie pełnej wersji Kursu (wrzesień 2024).


IDEA I CEL

Żyjemy obecnie w czasach gwałtownych zmian w historii ludzkości. Rewolucja komunikacyjna i zalew informacji sprawiły, że paradoksalnie coraz trudniej dotrzeć do prawdy i spotkać się realnie z drugim człowiekiem. Kult działania przy jednoczesnym zaniedbywaniu teoretycznego namysłu prowadzą do działań bezmyślnych i chaotycznych. Pilnie potrzebujemy nauki samodzielnego i krytycznego myślenia, umiejętności rozmowy, a także większej empatii wobec drugiego człowieka.

Jestem zdania, że współczesny świat i społeczeństwo potrzebują powrotu do korzeni autentycznej filozofii, która zrodziła się na ateńskiej ulicy. To bowiem na ulicach Aten Sokrates rozmawiał z ludźmi na tematy ważne i najważniejsze. Nie siedział przy biurku, nie pisał, nie bawił się pojęciami. Zamiast tego razem z rozmówcami szukał prawdy, demaskował pozory, zadawał coraz to nowe pytania, podawał w wątpliwość szkodliwe schematy myślowe. I do tego zawsze zależało mu na dobru rozmówcy.

Jestem zdania, że rozwój samodzielnego myślenia, otwartego dialogu i empatii mają bezpośredni i realny wpływ na budowanie bardziej świadomego świata i społeczeństwa. Aktywne włączenie się w budowę takiego świata jest głównym celem i misją projektu „Etnozofia. W stronę korzeni”.


WcLgfYdChylPnyfO.jpg

Spotkania dyskusyjne w Kooperatywie Lubelskiej.


HARMONOGRAM PROJEKTU:

04-06.2024. przygotowanie i poprowadzenie cyklu spotkań dla trzech 10 osobowych grup młodzieży w Lublinie. Spotkania chcę sfinansować ze środków zebranych na zrzutce. Środki będą wykorzystane na wynajem sali, materiały do kursu oraz wszelkie prace niezbędne do jego przygotowania i realizacji.

W tym samym czasie będę przygotowywał platformę i forum internetowe, na którym zarejestrowane osoby będą mogły łączyć się w grupy w celu wykupienia kursu grupowego.

07-08.2024 – udostępnienie na przygotowanej platformie pierwszych jednorazowych lekcji w formie gotowych scenariuszy do zrealizowania w dowolnym miejscu w Polsce. Środki będą przeznaczone na prace informatyczne nad platformą oraz stroną internetową oraz na wszelkie niezbędne pomoce edukacyjne.

09.2024 – udostępnienie pełnego Kursu filozofii ulicznej wraz z dziesięcioma scenariuszami spotkań. Każdy scenariusz będzie zawierał pytania, ćwiczenia, propozycje działań twórczych. Środki będą wykorzystane m.in. na materiały edukacyjne, pomoce, a także publikacje z zakresu pedagogiki, które pomogą mi stworzyć w pełni profesjonalną ofertę.


„Kurs Filozofii Ulicznej” jest tylko jednym z wielu działań, które zamierzam podjąć w najbliższym czasie. W lipcu mam w planie nagrać kilka odcinków podcastu. W miarę rozwoju Etnozofii może pojawić się wiele nowych możliwości kooperacji. Wszelkie środki pozyskane, które przekraczają koszty Kursu zostaną przeznaczone na rozwój tych właśnie projektów.


IMbZoF16xjm3Rwga.jpg



O mnie:

Jestem pisarzem, filozofem, działaczem społecznym. Skończyłem filologię klasyczną, a obecnie kończę doktorat z filozofii dotyczący starożytnych symboli rytualnych. Od ponad dwóch lat jestem członkiem Stowarzyszenia Kooperatywa Lubelska, skupiającego świadomych konsumentów, którym zależy na zakupie ekologicznej żywności od lokalnych rolników. Obecnie należę do zarządu Kooperatywy i aktywnie działam na rzecz tego, by – poza swoją misją żywnościową – Kooperatywa rozwijała się jako miejsce spotkań, w którym każdy może się czuć bezpiecznie. Niedawno w Kooperatywie inaugurowałem cykl otwartych spotkań dyskusyjnych „Sokrates Cafe”. Od zeszłego roku jestem również koordynatorem Strefy rozwoju na Festiwalu Ethnopolana, oddolnym wydarzeniu, które propaguje zdrowy styl życia, etniczną muzykę i kulturę oraz pozytywne, świadome relacje międzyludzkie.

Uwielbiam ruch, muzykę, spotkania, naturę.


HyMJ8Hqx9v44Lk4J.jpg



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 5

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Udział w Kursie filozofii ulicznej
Każdą wpłata od 50 zł stanowi zaliczkę lub całościową opłatę za Kurs albo za szkołę letnią.Szacunkowa kwota od osoby za cały Kurs filozofii ulicznej b...
50 zł

Kupione 1

Cegiełki i podziękowania
Udział w Kursie i plakat A3
za każdą wpłatę od 100 zł, poza udziałem w Kursie wyślę również plakat w formacie A3.
100 zł

Kupione 2

Wyjątkowe spotkania
Filozoficzna konsultacja mailowa
Za każdą wpłatę powyżej 200 złotych - poza kursem i plakatem - dodatkowo oferuję konsultację mailową na wybrany przez Ciebie problem filozoficzny.
200 zł
Wyjątkowe spotkania
Warsztaty grupowe w Lublinie i Warszawie
Za tak duże wsparcie oferuję poprowadzenie stacjonarnych warsztatów dla Ciebie i Twoich znajomych lub rodziny. Oferta jest dostępna w Lublinie i Warsz...
500 zł

Kupione 1

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 4

Anna Ładzińska
500 zł
SS
Siemowit Sonne
88 zł
PS
Piotr Szymanowicz
100 zł
RU
Rubień
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!