Opis zrzutki

Mary’s Meals karmi dzieci w Etiopii - w półpustynnym regionie Tigraj - od 2017 r. Przed konfliktem codziennie karmiliśmy ponad 24 000 dzieci w miejscu ich edukacji.


W regionie Tigraj na północy kraju trwają walki. Konflikt toczy się między rządem federalnym Etiopii a siłami zbrojnymi reprezentującymi Front Wyzwolenia Ludu Tigraj (TPLF). Przemoc doprowadziła do tego, że dziesiątki tysięcy rodzin zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Z raportów wynika, że aż 4,5 miliona ludzi nie ma dostępu do żywności, środków medycznych i środków sanitarnych.


Mary’s Meals współpracuje z zaufanym partnerem krajowym, aby ustalić, gdzie nasza pomoc będzie najbardziej skuteczna. Wiemy, że podstawowe zapasy żywności, wody i środków higieny są niewielkie, więc określamy, jakie towary są najbardziej potrzebne, jak możemy ustanowić kanały dostaw i sposoby dystrybucji w jak najkrótszym czasie i w bezpieczny sposób. 


Konflikt spowodował, że wszystkie szkoły pozostają zamknięte, więc dostarczanie posiłków do szkół nie jest obecnie możliwe. Jednak pracujemy z naszym partnerem, aby ocenić sytuację w wiejskich społecznościach, w których serwowane są posiłki Mary's Meals. Gdy ograniczenia bezpieczeństwa zostaną złagodzone i będziemy mogli uzyskać dostęp do tych obszarów, mamy nadzieję na wznowienie dostarczania posiłków do szkół.


Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej dotrzeć do jak największej liczby osób z niezbędnymi zapasami… ale nie możemy tego zrobić bez pomocy naszych zwolenników. Proszę, daj nam wszystko, co w Twojej mocy, aby pomóc nam ratować życie w Tigraj.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 69

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
380 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MJ
Maciej Jakubowski
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Krystian
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 341 zrzutek

i zebrali

440 678 554 zł

A ty na co dziś zbierasz?