id: 7ate2j

Na wykup historycznych zdjęć dla Muzeum w Elblągu

Na wykup historycznych zdjęć dla Muzeum w Elblągu

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 862 zrzutki i zebrali 1 199 856 641 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

30.12.2020 EDYCJA: Album już zakupiony i przekazany do muzeum! Dziękujemy! Za pozostałe środki chcemy teraz wykupić dla muzeum unikalne fotografie z XIX, które są dokumentacją lokomotyw firmy Schichau. Do środków pozostałych ze zrzutki musimy jednak "dozbierać" ok. 1500-2000 zł. Ruszamy więc znowu :)


Szanowni Grupowicze!

Każdy z Państwa ma szansę dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju kultury naszego miasta poprzez tzw. „crowdfunding” czyli społeczne finansowanie szczytnego celu.

Jako admini grupy "Zdjęcia Elbląga" na FB, która zrzesza prawie 23 000 członków oraz sympatyków naszego miasta, organizujemy zbiórkę na wykup fotoalbumu dla Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu. Niech historyczne zdjęcia z 1915 r. wrócą do Elbląga!

Wspólnie jako mieszkańcy możemy podarować ten zabytkowy przedmiot naszemu Muzeum, pokazując przy tym że kochamy historię naszej małej ojczyzny i zależy nam na zachowaniu materialnych pamiątek ciekawej przeszłości Elbląga.


Kilka dni temu w sprzedaży pojawiła się rzecz niezwykła - bogaty w unikatowe fotografie album dokumentujący aktywność klubu wioślarskiego w 1915 r. :


https://www.ebay.de/itm/Fotoalbum-1915-Pommern-Elbing-Polen-Gdansk-Danzig-Fischerbabke-Kahlberg-uvm/264952273656?hash=item3db062daf8%3Ag%3ACeIAAOSw6rZfvn1A&fbclid=IwAR0ECKWxWMsBc33O68Fr72SHzZDapdU5u1atonGwD4zx7NBe8FGya7TYpYw


Sądzimy, że album osiągnie dość wysoką kwotę w licytacji (może dojść nawet do 500 EUR).

Zależy nam, aby ten i inne przedmioty, które są szczególnie tego warte, stały się dobrem wspólnym trafiając do zbiorów instytucji publicznej, jaką jest nasze Muzeum. Instytucja ta nie posiada wolnych środków finansowych na tego typu zakupy.


Jeżeli kwota z tej zrzutki wystarczy, by wygrać licytację albumu, kupimy go i przekażemy jako dar do Muzeum, dołączając listę darczyńców - nazwiska osób, które wpłaciły pieniądze na jego wykup. Jeżeli się nie uda (naprawdę nie wiemy, jak wysoko pójdzie aukcja), to uzbierana tutaj kwota posłuży na zakup innych historycznych przedmiotów, które również mamy zamiar przekazać lokalnej placówce muzealnej - tak samo w przypadku nadwyżki, jeśliby została ze zrzutki po zakupie albumu.


Jest to pierwsza taka zrzutka społeczna którą organizujemy, jeżeli pomysł się przyjmie i przyniesie dobre rezultaty, powtórzymy akcję dla kolejnych cennych skarbów :)


Z pieniędzy zebranych rozliczymy się potem na forum grupy.

 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 90

AP
Amadeusz Pfeifer
AT
Andrzej Turkiewicz
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
EK
Ewa Kazmierczak
200 zł
IK
Iwona Kusmirek
200 zł
JW
Jolanta Wojciechowicz
BK
Bogusław Kosecki
AD
Anna Drewek-Nowakowska
120 zł
TK
Tadeusz Kaszczyc
100 zł
G
Grażyna Rebell
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!