Aparaty słuchowe dla Agnieszki Wachowicz
Aparaty słuchowe dla Agnieszki Wachowicz
Nasi użytkownicy założyli 1 226 539 zrzutek i zebrali 1 349 040 000 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Zrzutka założona w celu uzbierania środków na na zakup aparatów słuchowych dla Agnieszki.
KIM JEST AGNIESZKA?
To dziewczyna, która trafiła do naszego Stowarzyszenia w wieku lat dwunastu. Była całkowicie głuchoniema. Dzięki Krzysztofowi Cwynarowi, piosenkarzowi i kompozytorowi, prowadzącemu zajęcia z terapii artystycznej Agnieszka trafiła na specjalistyczne badania słuchu. Badania wykazały, że Agnieszka może słyszeć przy pomocy aparatów słuchowych. Tak rozpoczęła się mozolna praca, a zarazem muzyczna przygoda Agnieszki. Z ogromnym opóźnieniem zaczęła wychodzić ze świata ciszy. W wieku 12 lat rozpoczęła naukę rozpoznawania dźwięków, naukę mówienia, rozpoznawania słów, których znaczenia nie rozumiała. Ta nauka trwa do dzisiaj na organizowanych przez nas zajęciach logopedycznych oraz muzycznych. Dzisiaj Agnieszka już się porozumiewa, uczy się mówić, czytać, pisać, śpiewać, a nawet grać na fortepianie. Niemożliwe? A jednak.
Pomimo zaburzeń w zakresie słyszenia, Agnieszka słyszy muzycznie. Poprzez indywidualną metodę Krzysztofa Cwynara, polegającą na komponowaniu i pisaniu utworów wokalnych wymagających ćwiczeń emisyjnych oraz specjalnego doboru kolejności spółgłosek i samogłosek, tak układanych w tekstach, aby ułatwiały ich wymówienie, osiągamy bardzo dobre wyniki uruchamiające aparat mowy. Terapeutyczne walory śpiewu są ogromne, szczególnie w odniesieniu do osób z zaburzeniami mowy i słuchu. Zadziałały w przypadku Agnieszki.
Oprócz śpiewania Agnieszka rozwinęła w sobie pasję grania na fortepianie. Kilka razy grała na fortepianie w Teatrze Muzycznym w Łodzi podczas koncertów „Krzysztof Cwynar zaprasza…”.
TERAPIA PRZEZ FORTEPIAN
Gra na fortepianie bardzo mocno wpłynęła na rozwój Agnieszki. Fortepian ma bowiem uzdrawiającą moc. Zadziwiające jest to, że pomimo trudności w nauce czytania, Agnieszka czyta nuty. Osoby, które potrafią grać na pianinie, mają lepiej rozwinięte obie półkule mózgowe – przekonują fińscy naukowcy. Badania naukowe przeprowadzane przy pomocy rezonansu magnetycznego wykazały, że komunikacja pomiędzy poszczególnymi komorami zachodzi u nich zdecydowanie sprawniej niż u osób, które nie potrafią wcale grać. Ich mózgi są też wyraźnie aktywniejsze.
Skąd taka różnica?
Mózg lubi fortepian. Gra na fortepianie to zajęcie, w którym zaangażowane są praktycznie wszystkie części mózgu. Osoba grająca na fortepianie musi równocześnie czytać nuty, skupić się na ich wysokości, na ich długości, musi wybrać odpowiedni palec, trafić w odpowiedni klawisz, utrzymywać tempo, pamiętać o tonacji w której aktualnie gra. Wszystko w tym samym momencie. Gra na fortepianie wymaga niezwykłej koncentracji. Umiejętność koncentracji wyćwiczona w trakcie gry na fortepianie ma przełożenie na koncentrację w innych dziedzinach życia. Gra na fortepianie to także przyjemność i miło spędzony czas. Dostarcza ona mózgowi ogrom pozytywnych emocji i doznań. Osoba grająca na instrumencie doświadcza zwiększonego uwolnienia endorfin, hormonów, które są odpowiedzialne za odczucie przyjemności.
POMÓŻMY AGNIESZCE osiągnąć jeszcze większą sprawność. Lepsze aparaty słuchowe to szansa na lepszy rozwój, to szansa na łatwiejsze funkcjonowanie w codziennym życiu społecznym. Sprawmy, żeby Agnieszka mogła jeszcze lepiej słyszeć dźwięki, wyraźniej mówić i szybciej się rozwijać. Niestety wysoki koszt aparatów słuchowych przekracza możliwości finansowe Agnieszki i jej rodziny, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie i pomoc dla Agnieszki.
DLACZEGO APARATY SŁUCHOWE OTICON REAL?
Oticon Real to aparaty słuchowe klasy Premium z możliwością ładowania oraz z zaawansowanymi funkcjami. To aparaty, które zmieniają życie osób z ubytkiem słuchu.
Korzyści:
- Zachowanie pewności siebie w świecie rzeczywistym
- Lepszy dostęp do wyjątkowo wyraźnych dźwięków mowy przez co pacjent może nadążać za rozmowami z większym zaangażowaniem, skupieniem i zrozumieniem.
- Zachowanie koncentracji przy mniejszym wysiłku
- Dostęp do prawdziwych dźwięków życia w równowadze, co oznacza, że mowa i inne ważne dźwięki nie muszą ze sobą konkurować
- Ochrona przed rozpraszającymi dźwiękami
- Najwyższa jakość dźwięku niezależnie od tego, czy słucha się muzyki na żywo czy się ją odtwarza.
- Dostęp do pełnego otoczenia akustycznego, by mózg mógł funkcjonować w naturalny sposób.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Warto pomagać. Wierzę że się uda.